Subskrybuj RSS
Szukaj
Rynek quadów
Testy quadów i akcesoriów
Opisy quadów
Gadżety
Akcesoria quadowe
Aktualności rynkowe
Motoryzacja
Samochody
Imprezy quadowe
Relacje z imprez
   - Rajd Dakar
Kalendarz imprez quad / atv
Filmy quad `owe
Poradnik
Od czego zacząć
Technika jazdy
Paragraf
Warsztat i serwis
Tuning
Słowniczek
Ekologia
Gdzie jeździć
Pierwsza pomoc
Nawigacja
FORUM Quadzik.pl
Giełda
Quady nasza pasja
Grupy quadowe
Ja i mój quad
Wywiady
Loża szyderców
Konkursy
Patronat medialny
Silesia Quad Adventure
Poland Trophy
Mistrzostwa OFF-ROAD
MT Rally / MT Series
Dzicz Bieszczadzka
Zlot Grizzly
Wystawa Motocykli
Motomaraton
Polish ATV Challenge
Grupa 4x4
sQuadzik
Przydatne linki i adresy
Niespodzianki
CHumor quadowy
GPSownia
Quadzikowe
Filmy quadzikowe
Kalendarze quadowe
Gazeta quadowa
Rynek quadów/Testy quadów i akcesoriów
Grzegorz Głowienka
GPS nie jest nowością. Nawigacja satelitarna błyszczy za szybami aut stojących w korkach lub często mijanych na trasie. O ile parę lat temu sama chęć posiadania mapy elektronicznej decydowała o zakupie takich urządzeń, o tyle teraz urządzenie musi mieć coś, czym zachęci nas do siebie.

Grzegorz Głowienka
Jest sens opisywać zasadność stosowania odpowiedniego obuwia na quada? Nie?! Tak myślałem. Dla tych jednak, którzy podobnie jak mój sąsiad „ze wsi” latają sportówką w klapkach, poopowiadam parę rzeczy. Motocrossowe buty są sztywne w śródstopiu, kostce i piszczelu. Chronią nasze nogi przed uderzeniami i obcierkami. Słabo nadają się do chodzenia, ale przecież na sportówce nie „łazi” się tylko trzyma mocno kierownicy. Pomimo tego, że są nielubiane strasznie przez fizjoterapeutów (zwiększają ryzyko uszkodzenia kolana), są najlepszym możliwym sposobem na bezpieczne ubranie nogi na sportowego quada. Testowane buty FOX Comp 5 MXtech są przeznaczone głównie do jazdy sportowej i takie warunki mam nadzieję spełniać będą.

Roman Piotrowski
Opona odpowiada za kontakt z podłożem. Zarówno w sporcie jak i w przeprawach zastosowanie odpowiedniej opony pomaga lub przeszkadza. Również w turystyce, neutralnej dziedzinie quadowania, odpowiednio dobrana opona pozwala na relaks, a zbyt agresywna męczy i denerwuje.

Mariusz Bazan
Do redakcji trafiła kamera BulletHD. Szybko zagarnąłem cały zestaw do testów, zanim komuś innemu przykleiłby się do rąk. Od razu „powalił” mnie wygląd kamery. Kształt pocisku i faktura wygładzonego, szczotkowanego aluminium wprost uwodzi zmysł wzroku. Trzeba przyznać, że projektant naprawdę się postarał. Po pierwszych zachwytach sprawdziłem czy jej wnętrze jest równie zaskakujące.

Grzegorz Głowienka
Są wyścigi, kiedy walczy cały team: kierowcy, osoby odpowiedzialne za serwis oraz osoby organizujące całe to zamieszanie. W takich zawodach wszystko ma znaczenie, ponieważ liczy sie każda tyknięta sekunda, każdy przebyty metr. Ważne są także, a może przede wszystkim, opony. Dlatego warto zastanowić się jak wiele sekund i metrów tracimy przez słabe ogumienie.

Marcin Stachura
Jak wiemy kask jest podstawową ochroną każdego ridera. To od tego elementu zazwyczaj zaczynamy kompletować swoje ubranie. Miło jest jak kask nam się podoba, jest wygodny, funkcjonalny, zwraca na siebie uwagę i przede wszystkim dostępna jest nasza rozmiarówka.

Roman Piotrowski
Światło od zawsze było pożądane przez ludzkość. Już człowiek pierwotny wiedział, że światło daje ciepło oraz jasność, dzięki której nie poruszał się po omacku. Współczesny tropiciel również potrzebuje światła, szczególnie wtedy, kiedy na nocnym polowaniu wraz z plemieniem namierza kolejną ukrytą w błocie pieczątkę. Ważne jest, aby łowca miał ze sobą światło i niczym nie skrępowane ręce.

Grzegorz Głowienka
Obecne zmiany na rynku quadów sportowych dotyczą większości producentów, choć głównie tych od wielu lat liczących się na rynku. Również Firma Suzuki dołożyła się w roku 2009 do portfolio sportówek. LTZ400 k9 na pewno nie jest “pogromcą” torów. Zasługuje jednak na to aby bliżej się z nim zapoznać, a być może nawet zaprzyjaźnić.

Jarek Kobierski
Szukając czterokołowca dla bliskiej nam osoby nie rzucajmy jej od razu na głęboką wodę. Dawkujmy „adrenalinę”, pozwólmy się uczyć oraz rozwijać umiejętności. Czy jest taki quad? Na pewno tak.

Marcin Stachura
Dzisiaj aby przebić się przez gąszcz modeli znanych i sprawdzonych marek nie wystarczy tylko chcieć i mieć kapitał. Dzisiaj trzeba wydać na świat produkt, którego wyposażenie, budowa, lub przeznaczenie będą odmienne od stałych wzorców.

Grzegorz Głowienka
YFZ450R jest odmłodzonym konstrukcyjnie quadem względem poprzednika YFZ450. Od momentu, kiedy weszła 450, była ona uznawana przez zawodników za tzw. optimum/maksimum. Stabilna w zakrętach, lekka, zwrotna i szybka. Produkowana od 2004 roku została stworzona z myślą, aby wieść triumfy na torach crossowych. Najnowszy model to gotowiec przeznaczony do zawodów, ale my sprawdzimy czy to prawdziwy zawodowiec.

Grzegorz Głowienka
Quady sportowe to cały czas rozwijający się rynek. Can-Am stanął przed nie lada zadaniem. Stworzył od podstaw produkt, który nie tyle ma nadążać za konkurencją w najbardziej sportowej klasie 450, ale ma wyprzedzać ją swoimi rozwiązaniami.

Grzegorz Głowienka
Yamaha walczy o rynek w Polsce, dzięki temu ma bardzo dobre wyniki sprzedażowe. Troska o klienta sięga już małoletnich użytkowników pojazdów czterokołowych. Yamaha wyciąga do nich rękę organizując zawody dedykowane „młodzikom” oraz tworząc dla nich pojazd dostosowany do ich warunków, spełniający jednak wszystkie założenia zawodowej sportówki. Czy jednak YFM250 jest tylko dla najmłodszych?

Jarek Kobierski
– czyli test interkomu bezprzewodowego w technologii Bluetooth. Jest to jedna z propozycji na nieskrępowaną łączność między qudowcami w czasie wypadów turystycznych, czy podczas rajdów. Na imprezie przeprawowej w Kietlicach mieliśmy okazję przetestować jedno z takich urządzeń…

Grzegorz Głowienka
Jak zobaczyłem RZRa to stwierdziłem, że takie coś przydałoby się Quadzikom. Myślałem oczywiście o naszych potrzebach - czyli przemieszczaniu się po trasach rajdów przeprawowych oraz zawodów sportowych w celach relacyjnych, zdjęciowych i filmowych a także w rekreacji i turystyce. Wymiary zbliżone do quada, ale przede wszystkim dwa niezależne miejsca dla dwóch osób i z tyłu wodoodporna skrzynia na aparat i kamerę. Od tej pory nie spałem po nocach, codziennie myślałem i myślałem... Aż w końcu Polaris Ranger RZR 800 stał się w sezonie 2008 oficjalnym QUADZIKOWOZEM. Obejrzyj film z pierwszych w Polsce jazd testowych RZRem…

REKLAMAjak zamieścić...
Prawa autorskie RSS Reklama Polityka Cookies Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone - Quadzik.pl - wszystko o quadach 2004-2018. ISSN 1899-9158.