Subskrybuj RSS
Szukaj
Rynek quadów
Testy quadów i akcesoriów
Opisy quadów
Gadżety
Akcesoria quadowe
Aktualności rynkowe
Motoryzacja
Samochody
Imprezy quadowe
Relacje z imprez
   - Rajd Dakar
Kalendarz imprez quad / atv
Filmy quad `owe
Poradnik
Od czego zacząć
Technika jazdy
Paragraf
Warsztat i serwis
Tuning
Słowniczek
Ekologia
Gdzie jeździć
Pierwsza pomoc
Nawigacja
FORUM Quadzik.pl
Giełda
Quady nasza pasja
Grupy quadowe
Ja i mój quad
Wywiady
Loża szyderców
Konkursy
Patronat medialny
Silesia Quad Adventure
Poland Trophy
Mistrzostwa OFF-ROAD
MT Rally / MT Series
Dzicz Bieszczadzka
Zlot Grizzly
Wystawa Motocykli
Motomaraton
Polish ATV Challenge
Grupa 4x4
sQuadzik
Przydatne linki i adresy
Niespodzianki
CHumor quadowy
GPSownia
Quadzikowe
Filmy quadzikowe
Kalendarze quadowe
Gazeta quadowa
Rynek quadów/Testy quadów i akcesoriów
Tekst: Jarek Kobierski, Zdjęcia: Grzegorz Głowienka
Swoją przygodę z czterokołowcami można rozpocząć na wiele sposobów, ale kiedy już chwycimy bakcyla quadowego, na pewno staniemy przed dylematem: Jakiego quada wybrać... Określamy wstępną kwotę do 15 000 zł, zakładamy, że spodobała nam się jazda rekreacyjno-turystyczna z elementami przepraw i... I tu zaczynają się schody. Okazuje się, że nowe firmowe quady z napędem 4x4 to wydatek znacznie przekraczający nasz budżet. Oczywiście możemy rozejrzeć się w rynku pojazdów używanych, ale tu także nie wiadomo, na jaki pojazd trafimy. Pozostaje nam dozbierać, zmienić hobby na mniej kosztowne lub zainteresować się jedną z najtańszych czteronapędówek na rynku, czyli Benyco ATV 300.

Grzegorz Głowienka
GPS nie jest nowością. Nawigacja satelitarna błyszczy za szybami aut stojących w korkach lub często mijanych na trasie. O ile parę lat temu sama chęć posiadania mapy elektronicznej decydowała o zakupie takich urządzeń, o tyle teraz urządzenie musi mieć coś, czym zachęci nas do siebie.

Grzegorz Głowienka
Jest sens opisywać zasadność stosowania odpowiedniego obuwia na quada? Nie?! Tak myślałem. Dla tych jednak, którzy podobnie jak mój sąsiad „ze wsi” latają sportówką w klapkach, poopowiadam parę rzeczy. Motocrossowe buty są sztywne w śródstopiu, kostce i piszczelu. Chronią nasze nogi przed uderzeniami i obcierkami. Słabo nadają się do chodzenia, ale przecież na sportówce nie „łazi” się tylko trzyma mocno kierownicy. Pomimo tego, że są nielubiane strasznie przez fizjoterapeutów (zwiększają ryzyko uszkodzenia kolana), są najlepszym możliwym sposobem na bezpieczne ubranie nogi na sportowego quada. Testowane buty FOX Comp 5 MXtech są przeznaczone głównie do jazdy sportowej i takie warunki mam nadzieję spełniać będą.

Roman Piotrowski
Opona odpowiada za kontakt z podłożem. Zarówno w sporcie jak i w przeprawach zastosowanie odpowiedniej opony pomaga lub przeszkadza. Również w turystyce, neutralnej dziedzinie quadowania, odpowiednio dobrana opona pozwala na relaks, a zbyt agresywna męczy i denerwuje.

Mariusz Bazan
Do redakcji trafiła kamera BulletHD. Szybko zagarnąłem cały zestaw do testów, zanim komuś innemu przykleiłby się do rąk. Od razu „powalił” mnie wygląd kamery. Kształt pocisku i faktura wygładzonego, szczotkowanego aluminium wprost uwodzi zmysł wzroku. Trzeba przyznać, że projektant naprawdę się postarał. Po pierwszych zachwytach sprawdziłem czy jej wnętrze jest równie zaskakujące.

Grzegorz Głowienka
Są wyścigi, kiedy walczy cały team: kierowcy, osoby odpowiedzialne za serwis oraz osoby organizujące całe to zamieszanie. W takich zawodach wszystko ma znaczenie, ponieważ liczy sie każda tyknięta sekunda, każdy przebyty metr. Ważne są także, a może przede wszystkim, opony. Dlatego warto zastanowić się jak wiele sekund i metrów tracimy przez słabe ogumienie.

Marcin Stachura
Jak wiemy kask jest podstawową ochroną każdego ridera. To od tego elementu zazwyczaj zaczynamy kompletować swoje ubranie. Miło jest jak kask nam się podoba, jest wygodny, funkcjonalny, zwraca na siebie uwagę i przede wszystkim dostępna jest nasza rozmiarówka.

Roman Piotrowski
Światło od zawsze było pożądane przez ludzkość. Już człowiek pierwotny wiedział, że światło daje ciepło oraz jasność, dzięki której nie poruszał się po omacku. Współczesny tropiciel również potrzebuje światła, szczególnie wtedy, kiedy na nocnym polowaniu wraz z plemieniem namierza kolejną ukrytą w błocie pieczątkę. Ważne jest, aby łowca miał ze sobą światło i niczym nie skrępowane ręce.

Grzegorz Głowienka
W naszym światku chodzi „docinka” mówiąca o tym, gdzie jest lepiej mieć siostrę, niż brata jeżdżącego na Hondzie. Kiedy pojeździłem testowanym Fourtrax’em przekonałem się, że jest to wymysł nieszczęśliwego i zazdrosnego użytkownika jakiegoś amerykańskiego czterokołowca. Zdecydowanie siostrę, brata i całą rodzinę jestem w stanie zaakceptować na Hondzie, zwłaszcza na TRX420FA AT.

Jarek Kobierski
Jeżeli szukacie quada dla dwojga, którym będzie można komfortowo wybrać się na wyprawę turystyczną, ale także samemu pobawić się w cięższym terenie to musicie przeczytać to, co mam Wam do powiedzenia. Wreszcie miałem okazję wjeździć się w “bombowego” kanadyjskiego quada.

Marcin Stachura
…czyli jak to się nam „latało” INCĄ TRUCK 700 4x4
Dzisiaj wiemy, jak znacząco cywiliyacja Inków wpłynęły na współczesny świat nauki. Wielu odkrywców i wynalazców czerpało wiedzę ze starożytnych osiągnięć i wierzeń tej społeczności. Dzisiejsza INCA rzadko daje, a raczej bierze. Z pełną stanowczością rzec można, że to ona wzoruje się na sprawdzonych i wytrzymałych modelach. W większości idzie jej nieźle, ale…

Marcin Stachura
Amerykańskie quady cechuje niesamowity komfort jazdy związany z zastosowaniem rozwiązań konstrukcyjnych, które z kolei są następstwem przyzwyczajenia tamtejszej społeczności do wygody. Wygoda ma być przede wszystkim i za wszelką cenę...

Grzegorz Głowienka
Obecne zmiany na rynku quadów sportowych dotyczą większości producentów, choć głównie tych od wielu lat liczących się na rynku. Również Firma Suzuki dołożyła się w roku 2009 do portfolio sportówek. LTZ400 k9 na pewno nie jest “pogromcą” torów. Zasługuje jednak na to aby bliżej się z nim zapoznać, a być może nawet zaprzyjaźnić.

Jarek Kobierski
Pojawia się coraz więcej modeli butów dedykowanych specjalnie do jazdy ATV. Nie musimy posiłkować się butami crossowymi, które w błocie w ogóle „nie robią”, są sztywne i takie „plastikowe”.

Jarek Kobierski
Szukając czterokołowca dla bliskiej nam osoby nie rzucajmy jej od razu na głęboką wodę. Dawkujmy „adrenalinę”, pozwólmy się uczyć oraz rozwijać umiejętności. Czy jest taki quad? Na pewno tak.

REKLAMAjak zamieścić...
Prawa autorskie RSS Reklama Polityka Cookies Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone - Quadzik.pl - wszystko o quadach 2004-2018. ISSN 1899-9158.