Subskrybuj RSS
Szukaj
Rynek quadów
Testy quadów i akcesoriów
Opisy quadów
Gadżety
Akcesoria quadowe
Aktualności rynkowe
Motoryzacja
Samochody
Imprezy quadowe
Relacje z imprez
   - Rajd Dakar
Kalendarz imprez quad / atv
Filmy quad `owe
Poradnik
Od czego zacząć
Technika jazdy
Paragraf
Warsztat i serwis
Tuning
Słowniczek
Ekologia
Gdzie jeździć
Pierwsza pomoc
Nawigacja
FORUM Quadzik.pl
Giełda
Quady nasza pasja
Grupy quadowe
Ja i mój quad
Wywiady
Loża szyderców
Konkursy
Patronat medialny
Silesia Quad Adventure
Poland Trophy
Mistrzostwa OFF-ROAD
MT Rally / MT Series
Dzicz Bieszczadzka
Zlot Grizzly
Wystawa Motocykli
Motomaraton
Polish ATV Challenge
Grupa 4x4
sQuadzik
Przydatne linki i adresy
Niespodzianki
CHumor quadowy
GPSownia
Quadzikowe
Filmy quadzikowe
Kalendarze quadowe
Gazeta quadowa
DXRACER SUPER RALLY pod Tatrami
DXRACER SUPER RALLY pod Tatrami
Zespół Super Rally, Zdjęcia: Igor Kurkowski
Klimat rajdów cross country zawitał pod Tatry. Trzecią Rundę Zlotu DXRACER SUPER RALLY – Chochołów rozegrano na malowniczych trasach gminy Czarny Dunajec. Przez dwa dni trwały zmagania prawie siedemdziesięciu załóg - kierowców motocykli, quadów, samochodów terenowych oraz ciężarówek.

Krzysztof Biel, organizator, komandor i pomysłodawca Super Rally: - Od kilkunastu już lat zajmuję się organizacją imprez 4x4 i cieszę się, że jedna z eliminacji DXRACER SUPER RALLY miała miejsce po raz pierwszy u podnóża Tatr. Było to możliwe dzięki ogromnemu wsparciu i zaangażowaniu Gminy Czarny Dunajec, Ochotniczych Straży Pożarnych, Chochołowskich Term, Nowosądeckiej Grupie Ratowniczej i Pustynnej Grupy Terenowej. Chciałbym podziękować zawodnikom, sponsorom, władzom gminy, mediom, kibicom, mieszkańcom, a także mojemu zespołowi Super Rally za ogrom wykonanej pracy.

Zapraszamy do oglądnięcia teledysku z DXRACER SUPER RALLY w Chochołowie (22-24.08.2014):


Józef Babicz, Wójt Gminy Czarny Dunajec: - Impreza tego typu to było dla nas coś zupełnie nowego. Nie wiedzieliśmy jak wypadnie, jak to ocenią nasi mieszkańcy. Mimo obaw nasi sołtysi postanowili udostępnić drogi i gmina włączyła sie w organizację DXRACER SUPER RALLY. Czy się opłaciło - na pewno tak. Nasza Gmina zaczyna intensywnie rozwijać się w kierunku turystyki, a tak zorganizowany rajd to doskonała promocja naszych terenów oraz atrakcja nie tylko dla mieszkańców, ale i osób przyjezdnych.

Piątkowy objazd trasy zgromadził wzdłuż dojazdówek i dwóch odcinków testowych dużą liczbę kibiców, którzy nie zawiedli także w sobotę i w niedzielę. Dzielnie śledzili rywalizację na kamienistych, a miejscami błotnistych nawierzchniach bardzo szybkich prób.

Na starcie pojawiła się liczna stawka kierowców quadów. W klasie „osiek” stawce przewodził Michał Chodań, który czuł na plecach cień endurowca Bertłomieja Perdeusa. Na trzecim miejscu podium stanął debiutujący Góral - Szymon Bzdyk.Pierwsze miejsce w klasie quadów 4x4 wywalczył Tomasz Ceklarz - debiutant z mocnej grupy ATV Janosik Team. Tuż za nim uplasował się doświadczony kierowca Grzegorz Bodziony, w którego ślady ruszyła małżonka - Agnieszka Bodziony. Żółtym Can-Amem pokazała, że potrafi walczyć na trasie. Trzecie miejsce w klasie zajął Łukasz Wiśniewski.

W klasie UTV pojawiła się druga zawodniczka – Ewa Barnowska, która w swym debiucie metę osiągnęła za Januszem Ruskiem zwycięzcą rundy.

Sprawdziła się nowa przygotowana trasa oraz baza rajdu na terenie budowanych Term Chochołowskich. Współpraca z lokalnymi władzami Gminy Czarny Dunajec jest wzorowa. Bardzo pozytywnie rajd przyjęli mieszkańcy i gorąco kibicowali zawodnikom. Z wielkim zaangażowaniem przy zabezpieczeniu trasy pracowały Ochotnicze Straże Pożarne wraz ze swoimi przedstawicielami: OSP Stare Bystre (Bogusław Stopka, Krzysztof Kudajewski), OSP Ciche Dolne (Kazimierz Szymusiak, Czesław Kois), OSP Ciche Górne I (Jan Szymusiak, Władysław Kowalczyk), OSP Ciche Górne II (Józef Gewont, Jan Tylka), OSP Ciche Środkowe (Karol Krzysiak, Jan Mulica), OSP Chochołów (Andrzej Maciusiak, Józef Topór).

Zobacz co piszą na Forum Quadzik.pl:
DXRACER SUPER RALLY - 2014 - Relacje

Prześlij do znajomego:
link do artykułu DXRACER SUPER RALLY pod Tatrami

wstecz
REKLAMAjak zamieścić...
Prawa autorskie RSS Reklama Polityka Cookies Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone - Quadzik.pl - wszystko o quadach 2004-2018. ISSN 1899-9158.