Subskrybuj RSS
Szukaj
Rynek quadów
Testy quadów i akcesoriów
Opisy quadów
Gadżety
Akcesoria quadowe
Aktualności rynkowe
Motoryzacja
Samochody
Imprezy quadowe
Relacje z imprez
   - Rajd Dakar
Kalendarz imprez quad / atv
Filmy quad `owe
Poradnik
Od czego zacząć
Technika jazdy
Paragraf
Warsztat i serwis
Tuning
Słowniczek
Ekologia
Gdzie jeździć
Pierwsza pomoc
Nawigacja
FORUM Quadzik.pl
Giełda
Quady nasza pasja
Grupy quadowe
Ja i mój quad
Wywiady
Loża szyderców
Konkursy
Patronat medialny
Silesia Quad Adventure
Poland Trophy
Mistrzostwa OFF-ROAD
MT Rally / MT Series
Dzicz Bieszczadzka
Zlot Grizzly
Wystawa Motocykli
Motomaraton
Polish ATV Challenge
Grupa 4x4
sQuadzik
Przydatne linki i adresy
Niespodzianki
CHumor quadowy
GPSownia
Quadzikowe
Filmy quadzikowe
Kalendarze quadowe
Gazeta quadowa
Yamaha: 3 lata gwarancji na quady
Yamaha: 3 lata gwarancji na quady
Grzegorz Głowienka
Na targach Motocykl Expo 2008 rozmawialiśmy z Filipem Walczakiem z Yamaha Motor Polska, o planach quadowych na 2008 rok…

G.G.: Czym Yamaha zaskoczy swoich klientów w 2008 roku?
F.W.: Przede wszystkim chciałbym powiedzieć o Yamaha Rhino 700. Jest to pojazd, który uzupełnia ofertę modelową firmy Yamaha na 2008 rok… Został on wyposażony w silnik jednocylindrowy zasilany wtryskiem paliwa. Jest to nowoczesna konstrukcja, której walory użytkowe pozwalają sądzić, że Rhino 700 spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony potencjalnych klientów.
Mamy również YFM250R, quad, który faktycznie miał swoją premierę w drugiej połowie ubiegłego roku, jednak biorąc pod uwagę rok modelowy jest zaliczany do nowości na 2008 rok. Na temat YFM250R pojawiła się już cała rzesza artykułów chwalących nasz produkt. Ja przypomnę tylko, że jest to najnowocześniejszy, a zarazem najlżejszy pojazd w swojej klasie.
Poza tym, jak co roku, Yamaha szykuje kolejne modele – w połowie roku odbędzie się prezentacja kolejnego nowego czterokołowca, który niewątpliwie urozmaici gamę ATV Yamaha - najbogatszą modelowo ofertę na rynku. W chwili obecnej model ten jest objęty całkowitym embargo, więc nie za wiele mogę o nim powiedzieć.
Pojawią się również dwa pojazdy wyposażone w homologację europejską: Grizzly 350 oraz YFM250R.
W tym roku rusza również Puchar Markowy YFM250R, organizowany razem z Polskim Związkiem Motorowym.
Kontynuujemy również działalność Yamaha Quad Club – czyli naszego przedsięwzięcia, które organizujemy już od kilku lat. YQC zrzesza największą liczbę użytkowników quadów w Polsce.
Co jeszcze?... Na pewno Yamaha Cup, czyli imprezy przeprawowe. Będą prawdopodobnie dwie edycje, fajne nagrody i ciekawe miejsca – serdecznie zapraszamy.

G.G.: Jeżeli mówimy o Yamaha Cup, to w 2007 roku odbyła się tylko jedna eliminacja z kilku zaplanowanych, czy w tym roku będzie lepiej?
F.W.: Rynek jest świeży, więc może zdarzyć się taka sytuacja, jaka miała miejsce w zeszłym roku, że mimo poważnych planów nie udało nam się zrealizować wszystkich projektów. Wiadomo, że nasze imprezy są organizowane w miejscach, ogólnie niedostępnych, do których potrzebne są specjalne zezwolenia. Nauczeni doświadczeniem, robimy wszystko, żeby w tym roku nasze zamierzenia i plany zostały zrealizowane.

G.G.: Jak wygląda sprawa gwarancji na quady Yamaha w 2008 roku?
F.W.: Od tego roku dla naszych klientów przewidujemy 3 lata gwarancji na quady, wyjątek stanowią pojazdy sportowe, czyli YFZ450, YFM250R i YFM700. Warunek szczególny, który musi zostać dotrzymany przez klienta w dniu podpisania umowy, to pisemna deklaracja, że pojazd nie będzie użytkowany w celach zarobkowych, lecz tylko i wyłącznie rekreacyjnie. Gwarancja w pierwszych dwóch latach będzie obejmowała cały pojazd, natomiast w trzecim roku będzie obejmowała silnik oraz elektronikę.

G.G.: A jak wygląda sprawa 3-letniej gwarancji na quady Yamahy, biorące udział w imprezach przeprawowych lub jeżdżące w wypożyczalniach?
F.W.: Wszystkie szczegóły dotyczące gwarancji przekażą dealerzy w autoryzowanej sieci dystrybucji Yamaha na terenie Polski.

G.G.: Jak będzie wyglądała quadowa polityka cenowa Yamahy w Polsce w 2008 roku?
F.W.: Na ofertę Yamaha składa się kilkanaście modeli w różnej kolorystyce wyposażonych w silniki o pojemnościach od 50 do 686 cm3. Jest to bez wątpienia najbogatsza oferta rynkowa, wśród której każdy może znaleźć coś dla siebie. Każdy klient, który planuje zakup pojazdu, w pierwszej kolejności powinien zwrócić uwagę na korzyści płynące z zakupu produktu Yamaha. Po wstępnej analizie okaże się, że Yamaha proponuje znacznie więcej od konkurencji. Każdy klient, który kupi quada w autoryzowanej sieci dealerskiej dostaje wartość dodaną w postaci np.: najbardziej rozwiniętej, fachowej sieci serwisowej, YamahaQuadClubu, szkoły jazdy ATV Yamaha dla nowych użytkowników. Wracając do meritum sprawy, będziemy robili wszystko, aby ceny pojazdów utrzymać na aktualnym poziomie takim, który odzwierciedla wartość rynkową produktu.

G.G.: W 2007 roku osiągnęliście w Polsce 1. miejsce w liczbie sprzedanych quadów wśród japońskich i amerykańskich marek. Co zrobicie, żeby ten wynik podtrzymać?
F.W.: Faktycznie od kilku lat Yamaha jest niekwestionowanym liderem rynku ATV wśród producentów markowych. Staramy się analizować tendencje. W dalszym ciągu pojawiają się nisze rynkowe, które jako pierwsi wypełniamy. Docieramy do nowych grup docelowych. Pojawiamy się w miejscach, w których nikogo przed nami nie było. Co roku wprowadzamy wiele ciekawych nowości, często wyposażonych w rewolucyjne rozwiązania (Grizzly 700 pierwszy pojazd na świecie wyposażony we wspomaganie kierownicy). Aktywnie uczestniczymy w wydarzeniach sportowych wspierając najlepszych zawodników w kraju. Nade wszystko staramy się konsekwentnie budować pozytywny wizerunek marki na rynku polskim.

G.G.: Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał: Grzegorz Głowienka, Quadzik.pl

Zobacz co piszą na Forum Quadzik.pl:
Yamaha: 3 lata gwarancji na quady

Prześlij do znajomego:
link do artykułu Yamaha: 3 lata gwarancji na quady

wstecz
REKLAMAjak zamieścić...
Prawa autorskie RSS Reklama Polityka Cookies Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone - Quadzik.pl - wszystko o quadach 2004-2018. ISSN 1899-9158.