Subskrybuj RSS
Szukaj
Rynek quadów
Testy quadów i akcesoriów
Opisy quadów
Gadżety
Akcesoria quadowe
Aktualności rynkowe
Motoryzacja
Samochody
Imprezy quadowe
Relacje z imprez
   - Rajd Dakar
Kalendarz imprez quad / atv
Filmy quad `owe
Poradnik
Od czego zacząć
Technika jazdy
Paragraf
Warsztat i serwis
Tuning
Słowniczek
Ekologia
Gdzie jeździć
Pierwsza pomoc
Nawigacja
FORUM Quadzik.pl
Giełda
Quady nasza pasja
Grupy quadowe
Ja i mój quad
Wywiady
Loża szyderców
Konkursy
Patronat medialny
Silesia Quad Adventure
Poland Trophy
Mistrzostwa OFF-ROAD
MT Rally / MT Series
Dzicz Bieszczadzka
Zlot Grizzly
Wystawa Motocykli
Motomaraton
Polish ATV Challenge
Grupa 4x4
sQuadzik
Przydatne linki i adresy
Niespodzianki
CHumor quadowy
GPSownia
Quadzikowe
Filmy quadzikowe
Kalendarze quadowe
Gazeta quadowa
To było prawdziwe enduro!
To było prawdziwe enduro!
Dorota Kalisz, Fot. Joanna Łakomy
Ciężkie warunki…! Super trasa….! To było prawdziwe enduro! Tak zawodnicy podsumowali I i II rundę Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Enduro, które odbyło się w miniony weekend (26-27.04.2014).

W miniony weekend (26-27.04.2014) w Nowym Sączu 86 zawodników (43 MP i 43 PP) i zawodniczek rywalizowało w wyjątkowo trudnych warunkach – szuter, kamienie, trawa i ziemia szybko zmieniły się w płynące błoto, a do tego głębokie koleiny oraz strome, śliskie podjazdy i zjazdy. Było ciężko, nawet bardzo ciężko, ale o to chodziło, walka nie tylko z terenem i sprzętem, ale i z samym sobą! Kluczowe role odegrały tutaj, oprócz umiejętności, przygotowanie sprzętu, a przede wszystkim kondycja zawodników! Długość pętli/okrążenia wynosiła około 35 km, na której organizatorzy (Grupa 4x4) wyznaczyli trzy próby sportowe: cross, extreme i enduro. Pierwotne założenia, co do ilości okrążeń ( MP – 6 i 5, PP – 5 i 4) na skutek niesprzyjających warunków atmosferycznych – ciągłe opady ulewnego deszczu, zmodyfikowano komunikatem i zarówno MP, jaki i PP przejechały o jedno okrążenie mniej w pierwszym, jak i w drugim dniu zawodów.– Warunki bardzo ciężkie z uwagi na niekorzystną aurę, która znacząco podniosła poziom trudności i weryfikowała umiejętności radzenia sobie w trudnych warunkach. Trasy były bardzo dobre, wymagające, ciężkie, ale takie, jakie mają być …ENDURO! – powiedział zwycięzca ATV Open MP Paweł Samek.
A tak podsumował zawody Dyrektor Rajdu, Szczepan Żmuda: – Specjalizujemy się w organizacji imprez samochodowych i sami siebie nie możemy oceniać jako organizatorów, ale ocenili nas zawodnicy i za tą wysoką ocenę bardzo serdecznie im dziękujemy. Podobało mi się najbardziej, wielokrotnie powtarzane na ustach startujących stwierdzenie, że było to prawdziwe Enduro. Szczególnie podziwiam upór i wytrwałość wszystkich Pań startujących w klasie kobiet. Dziewczyny, nie poddawajcie się!
Podziękowania za okazaną przychylność w organizacji tego prestiżowego wydarzenia należą się przede wszystkim władzom miasta oraz wszystkim zaangażowanym osobom. Zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez Grupę 4x4 – zawsze aktualne informacje na www.grupa4x4.pl
Zatem… „enduro tylko dla twardzieli” w Nowym Sączu będziemy długo wspominać!


Zobacz co piszą na Forum Quadzik.pl:
26-27.04.2014 I i II runda MP, oraz I i II runda PP Enduro

Prześlij do znajomego:
link do artykułu To było prawdziwe enduro!

wstecz
REKLAMAjak zamieścić...
Prawa autorskie RSS Reklama Polityka Cookies Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone - Quadzik.pl - wszystko o quadach 2004-2018. ISSN 1899-9158.