Kalendarze quadowe
Gazeta quadowa
DAKAR 2010 – etap XII - San Juan > San Rafael
Jarek Kobierski – informacja prasowa
Witamy wszystkich obserwatorów Dakarowych zmagań i zapraszamy na kolejne podsumowanie, tym razem z 12 już etapu. Mimo iż do końca pozostały tylko 2 etapy poziom trudności rajdu zdaje się wzmagać ! Dzisiejsza trasa mająca ogółem 796 km z pewnością była tego potwierdzeniem. Jeśli chodzi o ilość osób dopuszczonych do startu – 196 załóg stawiło się wczorajszego ranka w tym 92 motocykle, 14 quadów, 59 samochodów i 31 ciężarówki. Jako pierwszy na trasę wyruszył wczorajszy zwycięzca klasy jednośladów Marc Coma na KTM’ie.

Trasa: San Juan > San Rafael
* dojazdówka: 23 km
* Odcinek Specjalny: 476 km
* dojazdówka: 297 km
* suma: 796 km

W klasie motocykli dzisiejszy etap padł łupem Chilijczyka Francisco Lopeza Contardo i tym samym podarował włoskiemu konstruktorowi (Aprilii) trzecie etapowe zwycięstwo w tegorocznej edycji.
Dzisiaj młody reprezentant Orlen Teamu, Jakub Przygoński uplasował się na świetnej 6 pozycji ! Jest to nie lada wyczyn zważywszy na fakt stopnia trudności tego etapu. Do pierwszej 20 na dzisiejszym etapie wskoczył także reprezentant Honda Team Europe – Krzysztof Jarmuż, który zajął 19 lokatę. Kapitan Orlen Teamu dzisiaj przyjechał na metę niedługo po Krzysztofie – 21 pozycja. Marek Dąbrowski na trasie dzisiejszego odcinka zajął 36 pozycję.

W klasie samochodów zaczynamy od wiadomości dla wszystkich polskich fanów. Załoga w składzie Szustkowski/Kazberuk, poruszająca się Mitsubishi zajęła dzisiaj bardzo dobrą 23 pozycję !

W klasie quad kolejny dzień zmagań i kolejny bardzo dobry wynik naszego reprezentanta ! Rafał Sonik uzyskał dzisiaj 4 czas co daje mu 5 miejsce w generalce. Zwycięzcą dzisiejszego odcinka został natomiast Francuz, Christophe Declerck na Polarisie. Z łącznym czasem prawie 5 godzin, pokonał on braci Patronelli – Alejandro o 1’29 oraz Marcosa o 6’00. W klasyfikacji generalnej na chwile obecną Declerck wskoczył na 4 pozycję jednak różnica między nim a Rafałem to tylko 2 minuty !