Subskrybuj RSS
Szukaj
Rynek quadów
Testy quadów i akcesoriów
Opisy quadów
Gadżety
Akcesoria quadowe
Aktualności rynkowe
Motoryzacja
Samochody
Imprezy quadowe
Relacje z imprez
   - Rajd Dakar
Kalendarz imprez quad / atv
Filmy quad `owe
Poradnik
Od czego zacząć
Technika jazdy
Paragraf
Warsztat i serwis
Tuning
Słowniczek
Ekologia
Gdzie jeździć
Pierwsza pomoc
Nawigacja
FORUM Quadzik.pl
Giełda
Quady nasza pasja
Grupy quadowe
Ja i mój quad
Wywiady
Loża szyderców
Konkursy
Patronat medialny
Silesia Quad Adventure
Poland Trophy
Mistrzostwa OFF-ROAD
MT Rally / MT Series
Dzicz Bieszczadzka
Zlot Grizzly
Wystawa Motocykli
Motomaraton
Polish ATV Challenge
Grupa 4x4
sQuadzik
Przydatne linki i adresy
Niespodzianki
CHumor quadowy
GPSownia
Quadzikowe
Filmy quadzikowe
Kalendarze quadowe
Gazeta quadowa
Kamera na kask – VholdR CONTOUR HD
Kamera na kask – VholdR CONTOUR HD
Jarek Kobierski
Testowana przez nas kamera jest „oddawana” klientowi w bardzo przyjemny sposób. Ładnie skompletowane opakowanie zawiera oprócz samego urządzenia dwa mocowania. Mamy tu mocowanie do gogli lub do gumowego paska ochraniaczy oraz mocowanie przyklejane do kasku, a trzymające kamerę na specjalnej rzepie. W standardzie otrzymujemy kartę pamięci microSD o pojemności 2 GB oraz kabel USB, służący do komunikacji z komputerem i ładowania akumulatora. Możliwość zastosowania 16-to gigowej karty pamięci, wystarczy na 8 godzin materiału w rozdzielczości HD i 16 godzin w SD.


Film z testu kamery VholdR CONTOUR HD

Obejrzyj ten film w rozdzielczości HD, czyli oryginalny obraz z kamery Vholdr Contour HD – kliknij na ten tekst
Parametry filmu: rozmiar 454 MB, rozdzielczość 1280x720 px, 30 klatek / sekundę. W związku z dużym rozmiarem (454 MB) przy słabszych łączach pobieranie pliku może trwać dosyć długo.


Odporność
Kamera VHoldR Contour HD jest wykonana z anodowanego aluminium, spiekanego włókna szklanego i gumy. Urządzenie jest bryzgoszczelne, czyli nie należy go topić i zamaczać w wodzie. Główny włącznik nagrywania nie posiada widocznej od zewnątrz znacznej ochrony przed kurzem, błotem czy piachem, ale producent podaje, że całość w środku jest zabezpieczona silikonem i dobrze odizolowana.


Obsługa
Korzystanie z kamery jest banalnie proste. Jednym zdaniem ma 2 razy mniej przycisków odpowiadających za 2 razy więcej funkcji. Na górze znajduje się łatwo wyczuwalny „suwak” odpowiadający za włączanie i wyłączanie nagrywania. Z tyłu mamy „zasłonięte” centrum sterowania kamerą.
Kamerę włącza się głównym przyciskiem zasilania, przytrzymując go przez sekundę. Klikamy raz jeszcze ten sam przycisk i kamera za pomocą wiązek światła laserowego wyświetla dwa punkty służące do regulacji poziomu kadru. Kamera jest gotowa do nagrywania. O rozpoczęciu pracy informuje nas sygnał z kamery i zmiana lampki kontrolnej.

Kolejna odsłona z testów kamery VholdR CONTOUR HD


Obejrzyj ten film w wysokiej rozdzielczości – kliknij na ten tekst
Rozmiar 40,7 MB - przy słabszych łączach pobieranie pliku może trwać dosyć długo.


Komunikacja

Kamera komunikuje się za pomocą trzech diod. Z tyłu kamerki górna dioda wskazuje nam stan baterii (zielony > 80%, pomarańczowy 20 – 80%, przy czerwonym szukamy ładowarki), kolor dolnej diody mówi o zapełnieniu pamięci - wg tej samej zasady. Czerwona lampka kontrolna z przodu, poniżej obiektywu oznacza stan nagrywania, zielona stan oczekiwania/gotowości. Niestety brak jest podglądu obrazu widzianego przez urządzenie w czasie rzeczywistym.

Obraz
Kamera rejestruje obraz w dwóch rozdzielczościach, które przełączamy ręcznie: HD (1280x720) przy 30 klatkach/sekundę i SD (848x480) przy 60 klatkach/sekundę.
Urządzenie posiada bardzo duży kąt widzenia. Szerokość obrazu to 135 stopni w przypadku nagrywania w HD i 90 stopni dla SD. Obraz jest bardzo stabilny – o ile można mówić o stabilności na quadzie.


Montaż
Umieszczając kamerę na kasku należy przemyśleć miejsce montażu. Kiedy przykleimy ją na stałe, możemy wyregulować tylko poziom kadru nagrywanego obrazu lub ustawić stronę, w którą ma być skierowana kamera. Nie ma regulacji góra/dół.
Mocowanie na goglach wg nas jest małym nieporozumieniem. W trakcie jazdy obraz skacze i oglądanie jest bardzo męczące. Zaleta tego rozwiązania to możliwość bezproblemowego przekładania kamery.
Najlepsze efekty nagrywania daje jednak stałe mocowanie do quada, którego niestety nie ma w zestawie. Drgania w zasadzie nie występują i nie ma strachu, że przypadkowo zgubimy kamerę.

Akcesoria dodatkowe
Za dodatkową opłatą mamy możliwość zakupienia gadżetów ułatwiających nam jeszcze lepszą zabawę z kamerą. Dostępne są dodatkowe ładowarki stacjonarne i przenośne, różne mocowania, baterie i karty.Galerie powiązane z artykułem:
Kamera Contour HD

Prześlij do znajomego:
link do artykułu Kamera na kask – VholdR CONTOUR HD

wstecz
REKLAMAjak zamieścić...
Prawa autorskie RSS Reklama Polityka Cookies Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone - Quadzik.pl - wszystko o quadach 2004-2018. ISSN 1899-9158.