Raptor zjada opone...

Wasze doświadczenia i problemy z quadami Yamaha Raptor (YFM 250/350/660/700)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maruda
Posty: 16
Rejestracja: wt 09 lut, 2016
Quad:: Raptor&BMW 650
Imię: Sylwek

Raptor zjada opone...

Post autor: maruda » pn 27 cze, 2016

witam, od niedawna jestem na tym forum i posiadam własny sprzęt, jest to yamaha Raptor 660 ze swapem silnika na BMW 650 z GS-a, po konkretnym przeglądzie i ustawieniu zbieżności quad zaczął się prowadzić, dodam że są założone opony szosowe i na szosie chcę go używać, pojawił sie jednak problem, quad zjada jedna oponę-prawą tylną, nie perzychodzi mi nic innego do głowy jak to że ma to związek z umiejscowieniem zębatki napędowej. Jeśli macie jakieś doswiadczenia lub pomysły to bardzo proszę o pomoc,

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Raptor zjada opone...

Post autor: Ikar » pn 27 cze, 2016

Ile wiatru mamy ? Nie lubisz latać bokiem po rondzie przypadkiem ?
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
Tomek_LS500cb
Posty: 1250
Rejestracja: czw 26 cze, 2014
Quad:: lucky star 500cb
Imię: Tomek

Re: Raptor zjada opone...

Post autor: Tomek_LS500cb » pn 27 cze, 2016

A nic gada nie sciaga? Napisz cos wiecej albo wstaw fortke opony... czy znika srodek bierznika czy boki... czy tez tylko jeden z bokow? Czy quad prowadzi sie rowno?

Awatar użytkownika
maruda
Posty: 16
Rejestracja: wt 09 lut, 2016
Quad:: Raptor&BMW 650
Imię: Sylwek

Re: Raptor zjada opone...

Post autor: maruda » wt 28 cze, 2016

bokiem nie latam, jeszcze, prowadzi sie prosto, przy naciaganiu łańcucha sprawdziłem czy ośka jest ustawiona prostopadle do wachacza z dokładnościa sumiarki, faktycznie na poczatku była duża różnica w ciśnieniu bo w tej zjedzonej oponie było dużo wyższe ciśnienie, teraz jest po równo, zjadło środek opony, fotkę wstawię póżniej, tak naprawde to z ciśnieniami eksperymentowałem, łącznie z ustawieniem zbieżności, wyszło na to że cisnienie w tych oponach jest zdecydowanie niższe niż w samochodzie np i ma to przełożenie na komfort czy samo prowadzenie przy wyższych prędkościach, spróbuje jeszcze zamienic tylne opony miejscami teraz kiedy juz ciśnienie jest prawidłowe, chyba prawidłowe bo ustaliłem je na 0,8 bara i zobaczymy co bedzie sie działo.

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Raptor zjada opone...

Post autor: oolsztyniak » wt 28 cze, 2016

Co to za opony?

Max 0,6 powinno być wg mnie
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
maruda
Posty: 16
Rejestracja: wt 09 lut, 2016
Quad:: Raptor&BMW 650
Imię: Sylwek

Re: Raptor zjada opone...

Post autor: maruda » wt 28 cze, 2016


Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Raptor zjada opone...

Post autor: Ikar » wt 28 cze, 2016

Wina była ciśnienia na 100 %. Mam z tyłu małą dziurkę w jednym laczku - zawsze go przed wyjazdem mocniej dopompowywałem - teraz mam 1mm różnicy w bieżniku
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
maruda
Posty: 16
Rejestracja: wt 09 lut, 2016
Quad:: Raptor&BMW 650
Imię: Sylwek

Re: Raptor zjada opone...

Post autor: maruda » śr 29 cze, 2016

myśle nad tym i innego wytłumaczenia nie widze, teraz bede tego pilnował i zobacze co sie bedzie działo, dzieki za podpowiedzi :-)

Marcin ATV SWAP Garage
Posty: 2275
Rejestracja: pn 23 cze, 2014
Quad:: Hulajnoga elektryczna
Imię: Marcin

Re: Raptor zjada opone...

Post autor: Marcin ATV SWAP Garage » śr 13 lip, 2016

Napompuj takie samo ciśnienie w obu oponach i weź taśme i zmierz obwód jednej i drugiej opony na 100% ta która sie zdziera ma wiekszy obwód a quad nie ma mechanizmu różnicowego na ośce wiec targa jedna opone ja tak miałem na Wandach gwarantuje ze powodem jest właśnie rozbieznosć w obwodzie owych opon ta wieksza bedzie sie zdzierać do momentu jak staną sie obie równe i wtedy beda dopiero zużywały się jednolicie tak to jest z chińskimi oponami mogą być z róznej partii.
Zapraszam Na Moją stronę www.a*s*g*.pl Pozdrawiam .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Yamaha Raptor (YFM 250/350/660/700)”