Nasze cztery kółka a policja

Gdzie jeździć, wyposażenie ridera, wyposażenie atv-ki, rejestracja, import quadów, przepisy prawne, prawo jazdy, nawigacja...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MaxWroclaw
Posty: 27
Rejestracja: sob 25 wrz, 2010
Quad:: Yamaha Raptor 350R
Imię: Maks

Nasze cztery kółka a policja

Post autor: MaxWroclaw » pn 11 kwie, 2011

Witam,
Kontrole policyjne przechodzą niby zawsze w porządku a jednak..
Ostatnio złapali chłopaczka we Wrocławiu na raptorku 660 zarejestrowanym.
Rzeczy o które prosili Panowie Policjanci, z racji tego, że to był pojazd samochodowy inny to:
- okazanie kompletnej apteczki, gaśnicy oraz trójkąta
- zademonstrowanie lampki białej zapalającej się w samochodach przy biegu wstecznym
- awaryjki itd. (to akurat chyba wszystkie quady homologowane mają)

po takim incydencie chłopaczkowi zabrali dowód rejestracyjny a quada zabrali lawetką.

Nie jestem pewien czy policja postąpiła słusznie, ponieważ większość quadów nie ma między innymi nawet światła wstecznego, a firmy takie jak YAMAHA wypuszczają quady już z homologacją gotowe do rejestracji, maszyny przechodzą przeglądy zostają dopuszczone do ruchu a później ich dowód rejestracyjny jest zabierany? nonsens.

Jak to wygląda w praktyce? Niedługo trzeba będzie mieć jeszcze płyn do spryskiwaczy. :oklaski:
nie ma co zwlekać!

Awatar użytkownika
rafall
Posty: 69
Rejestracja: pn 27 kwie, 2009
Quad:: Kymco MXU 150, Suzuki KQ 750, Can Am Spyder
Imię: Rafał
Lokalizacja: Łebień/Lębork

Re: Nasze cztery kółka a policja

Post autor: rafall » wt 12 kwie, 2011

jeśli chodzi o holowanie to raczej z braku prawka a nie wyposażenia lub światła wstecznego, dowód rejestracyjny zabrali za brak obowiązkowych świateł lub inne usterki. mandat mógł dostać za brak uprawnień lub trójkąta albo gaśnicy(po 50 zł za brak każdego)
co do trójkąta i gaśnicy to jako że był to pojazd samochodowy inny to musi to mieć(obowiązkowe wyposażenie), jeśli chodzi o apteczkę to nie musi tego mieć.
co do świateł wsteczne jest również światłem obowiązkowym jak i kierunki czy światła awaryjne
jeśli bardzo potrzebujesz to mogę poszukać to artykułami tylko opisz bardziej zaistniałą sytuację.
pozdrawiam Rafał

Awatar użytkownika
MaxWroclaw
Posty: 27
Rejestracja: sob 25 wrz, 2010
Quad:: Yamaha Raptor 350R
Imię: Maks

Re: Nasze cztery kółka a policja

Post autor: MaxWroclaw » czw 14 kwie, 2011

jednak dowód mu zabrali, a posiadał uprawnienia do kierowania pojazdu!
I ile quadów jest zarejestrowanych jako pojazd samochodowy inny. Ile spośród tych, co są zarejestrowane, posiada światło wsteczne?
nie ma co zwlekać!

Awatar użytkownika
palig1
Posty: 167
Rejestracja: pn 14 lut, 2011
Quad:: KTM 525 i Honda
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: Nasze cztery kółka a policja

Post autor: palig1 » czw 14 kwie, 2011

MaxWroclaw pisze:I ile quadów jest zarejestrowanych jako pojazd samochodowy inny. Ile spośród tych, co są zarejestrowane, posiada światło wsteczne?
Żaden? :lol:

No właśnie, jeżeli producent daje homologacje to użytkownik już nic nie powinien dokupować żeby się mógł w pełni bezpiecznie i legalnie poruszać po drogach. Najlepiej będzie napisać maila do np. Yamahy i spytać się jak oni to widzą.

Widocznie macie "upierdliwych" policjantów. W naszym regionie jak złapali kolegę na 250, który ma chyba 13 lat, i nie posiada uprawnień sprawdzili tylko dokumenty, ubezpieczenie, spytali się czy rodzice wiedzą i puścili go wolno.
Jesteś z okolic Jury? Umów się z nami na wspólną jazdę!
http://www.enduro-jura.czo.pl

Awatar użytkownika
kogut
Posty: 357
Rejestracja: sob 12 lip, 2008
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: Nasze cztery kółka a policja

Post autor: kogut » czw 14 kwie, 2011

wszystkie g700 niemaja homologacji na przednich lampach a sa rejestrowane :wyśmiewacz: dziwne :roll:

Awatar użytkownika
MaxWroclaw
Posty: 27
Rejestracja: sob 25 wrz, 2010
Quad:: Yamaha Raptor 350R
Imię: Maks

Re: Nasze cztery kółka a policja

Post autor: MaxWroclaw » pt 15 kwie, 2011

a kto wozi ze sobą gaśnice :D?
nie ma co zwlekać!

Awatar użytkownika
rafall
Posty: 69
Rejestracja: pn 27 kwie, 2009
Quad:: Kymco MXU 150, Suzuki KQ 750, Can Am Spyder
Imię: Rafał
Lokalizacja: Łebień/Lębork

Re: Nasze cztery kółka a policja

Post autor: rafall » pt 15 kwie, 2011

ja gaśnice, trójkąt mam (na niektórych rajdach przeprawowych wymagają gaśnicę).
A dowód rejestracyjny nie za uprawnienia a za brak lampy wstecznej mogli zabrać(lub inne usterki)
Suzuki(przynajmniej przeprawówki) mają oryginalne kable już podłączone do lampy wstecznej i jak kupujesz to już lampkę masz.
A dlaczego lawetą go zabrali to nie wiem. Jednak ten chłopak powinien wiedzieć.

EGLmotor

Re: Nasze cztery kółka a policja

Post autor: EGLmotor » pn 26 wrz, 2011

Ja mam trójkąt,natomiast gaśnicy nie woziłem do póki nie zwrócono i na to uwagę. Nie wiem dokładnie czy grozi to mandatem,ale wolę mieć tak na wszelki wypadek.

kamildu921
Posty: 26
Rejestracja: ndz 11 wrz, 2011
Quad:: Kawasaki KFX 450 R

Re: Nasze cztery kółka a policja

Post autor: kamildu921 » czw 01 gru, 2011

ogulnie dla quadów powinien być przepis który pozwala na przejechnie drogą np:do lasu czy gdzieś w pola ,za posiadaniem przynajmniej swiateł z przodu i z tyłu oraz dowodu osobistego, bo nie każdy mieszka w takim miejscu że z podwórka ma odrazu pola,tylko z reguły trzeba przejechać kawałek po asfalcie ze sie gdzieś w off road dostać

MarcinoT
Posty: 3
Rejestracja: ndz 18 mar, 2012
Quad:: Polaris 200 cm3
Imię: Marcin

Re: Nasze cztery kółka a policja

Post autor: MarcinoT » śr 21 mar, 2012

Mam pytanie jak Wasze Quadziki przechodzą badania tech jak nie mają lampy wstecznego i światła przeciwmgłowego bo ja w Lublinie mam problem - stacje kontroli nie chcą podbić dowodu. Quada kupiłem w 08r z homologacją i był zarejestrowany ale minęło 3 lata i potrzebuje kolejnej pieczątki i co :beczy: . Moja 200 nie jest konstrukcyjnie dostosowana do podłączenia kolejnych lamp.
Może macie jakiś pomysł co z tym zrobić??????????????

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niezbędnik quadowca”