Raptor 660 nieznana usterka?

Wasze doświadczenia i problemy z quadami Yamaha Raptor (YFM 250/350/660/700)
ODPOWIEDZ
qbaba
Posty: 4
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Raptor 660 nieznana usterka?

Post autor: qbaba » czw 18 wrz, 2008

Witam!
od ok 3 miesięcy mam poważny problem z pewną usterką w jednym z moich raptorków 660, której żaden mechanik nie może zdiagnozować. Mianowicie dzieje sie cos takiego: silnik odpala i pracuje pięknie i równiótko na niskich obrotach, natomiast jeśli chcę dodać gazu, zaczyna się dławić, jakby mu zapłon odcinało, wogóle się nie wkręca na obroty. Przekładałem już z drugiego Raptora chyba wszystkie części, które są odpowiedzialne za elektronikę tzn modół zapłonowy, rególator napięcia, cewki, oraz inne pierdółki i dalej nic! Jestem już na skraju załamania, bo nikt nie wie o co chodzi, żaden mechanik -poprostu nikt! Ja uważam że to musi być jakaś pierdółka, nie sprawdziłem jeszcze jedynie klina na magnecie , ale czy to by miało taki wpływ??
Bardzo proszę o wypowiedzi w tej sprawie, jeżeli ktoś miał podobną sytuację, lub wie co to może być, poproszę o jakieś sugestie, bo mi już się pomysły skończyły. :|

Awatar użytkownika
Ruszko
Moderator
Posty: 2014
Rejestracja: pt 06 kwie, 2007
Quad:: Suzuki LTR 450 sprzedam
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

Post autor: Ruszko » czw 18 wrz, 2008

filtr wymyles?:D
Udało mi się dojść z niczego do czegoś, wystarczy silna wola, pasja i marzenia, to one motywują mnie do działań.
W życiu nie ma rzeczy niemożliwych, pieniądze są nieważne, liczysz się Ty - sam!
110ccm->SMC 250->LTZ 400->LTR 450->...?...DAKAR!

dzako
Posty: 20
Rejestracja: pn 04 sie, 2008
Lokalizacja: kraków

Post autor: dzako » czw 18 wrz, 2008

Jeśli masz możliwość spróbuj podmienić gaźnik,sprawdź również gumowy króciec za gaźnikiem i kolektor dolotowy
Pozdrawiam

qbaba
Posty: 4
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: qbaba » sob 20 wrz, 2008

Filtr wymyty, Gaźniki były wyciągane już 2 razy, myte, przedmuchiwane wszystkie dysze itp. Dolot jest ok. Czy to może być coś jeszcze w tym gaźniku??
Jeśli tak -mogę założyć na próbę z drugiego quada-tylko skoro już go wyciągał mechanik 2x i stwierdził że jest ok, czy mogło się tam coś stać że nie działała poprawnie?? :(

Awatar użytkownika
sebala
Posty: 15
Rejestracja: wt 14 paź, 2008
Quad:: YAMAHA Raptor 700
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: sebala » śr 15 paź, 2008

Dobra rada - zmień mechaników.

W lewej manetce (tam gdzie sprzęgło) masz coś takiego jak hamulec ręczny, jest tam czujnik, który jeśli ręczny jest zaciągnięty nie daje wkręcić Raptorka na obroty (takie zabezpieczenie). Albo masz odsuniętą część ręcznego która rozpięła ten czujnik albo czujnik jest uszkodzony (lub przewody od niego). Na 100 % przyczyna jest w tym.
Pozdrawiam

qbaba
Posty: 4
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: qbaba » pt 17 paź, 2008

Dzięki za info-o tym nie pomyślałem, dzisiaj spróbuję.

mojzesz
Posty: 24
Rejestracja: pt 25 lip, 2008
Lokalizacja: KRAKOW

Post autor: mojzesz » pt 17 paź, 2008

sprawdz moduł-bezpiecznik

Awatar użytkownika
sebala
Posty: 15
Rejestracja: wt 14 paź, 2008
Quad:: YAMAHA Raptor 700
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: sebala » śr 22 paź, 2008

i co zrobione ???

lukaszolszowka1
Posty: 9
Rejestracja: pn 26 lip, 2010
Quad:: Yamaha Raptor 660
Imię: Łukasz

Re:

Post autor: lukaszolszowka1 » pn 26 lip, 2010

sebala pisze:Dobra rada - zmień mechaników.

W lewej manetce (tam gdzie sprzęgło) masz coś takiego jak hamulec ręczny, jest tam czujnik, który jeśli ręczny jest zaciągnięty nie daje wkręcić Raptorka na obroty (takie zabezpieczenie). Albo masz odsuniętą część ręcznego która rozpięła ten czujnik albo czujnik jest uszkodzony (lub przewody od niego). Na 100 % przyczyna jest w tym.
Pozdrawiam

zgadzam się z kolegą mój poprzednik miał ten sam problem i mnie już o tym uprzedzał tak samo jak u ciebie żaden mechanik nie dawał rady doszedł do tego metodą prób i błędów. Pozdrawiam

skowron34
Posty: 5
Rejestracja: pn 11 mar, 2013

Re: Raptor 660 nieznana usterka?

Post autor: skowron34 » wt 14 maja, 2013

Witajcie,
czy ustaliłeś co jak była przyczyna usterki ? Ja mam 350R i odcina mi go na pere sekund w róznych warunkach , tez juz chyba wszystkie priedoły sprawdziłem i dalej to samo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Yamaha Raptor (YFM 250/350/660/700)”