Moja pierwsza Bomba, opinie, użytkowanie, spostrzeżenia

Konfrontacje modeli, porównania, zalety i wady...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Moja pierwsza Bomba, opinie, użytkowanie, spostrzeżenia

Post autor: DKfan » czw 28 kwie, 2016

Zmora1966 pisze:jakoś się nie dziwie - z tym że na Ukrainie nie pamietam kamieni, czego nie można powiedzieć o terenach po których mnie zdarza się jeździć - ja jednak założę, taniej wychodzi klepanie osłony niż spawanie dyfra (lub wymiana)
Bynajmniej nie odradzam używania, w naszych warunkach nie przydatne, większość przeszkód to drzewa.
Ale przeróbka osłony jak najbardziej się przydaje aby ułatwić sobie życie.
Robert w Renegade będzie tak samo jak u Sławka
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: Moja pierwsza Bomba, opinie, użytkowanie, spostrzeżenia

Post autor: robertmuszka » czw 28 kwie, 2016

Jacek , wstalem jak zwykle, szukam telefonu , internet , forum , no ikurna popsules mi dzien, wczoraj zrobilem sobie zadanie na dzis, czyli sprawdzic, jak to jest z tymi oslonami a tu gotowa dpowiedz, kurde I jak tu dalej zyc.

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Moja pierwsza Bomba, opinie, użytkowanie, spostrzeżenia

Post autor: Zmora1966 » ndz 01 maja, 2016

Przegląd bomby dobiega końca: wymienione wszystkie oleje, klocki, filtry oraz oczyszczona w miejscach w których zazwyczaj nie ma dostępu. To chyba największa wada bomby - zakamarki wynikające z ilości plastików które kryją niezliczone ilości błota, piasku zazwyczaj zaschniętego gdyż nie ma normalnie możliwości się do nich dostać.
Pewnie Jacek lub inni mają swoje sposoby jednak ja stwierdzam że wymianę oleju w skrzyni i w silniku (wraz z filtrem) koniecznie trzeba robić po ściągnięciu podstopnicy.

Z rzeczy które mnie trochę zmartwiły to opiłki na nakrętce spustowej w skrzyni biegów. No cóż trzeba będzie po Mnikowie i Ukrainie jeszcze raz tam zaglądnąć.
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Moja pierwsza Bomba, opinie, użytkowanie, spostrzeżenia

Post autor: Zmora1966 » śr 02 lis, 2016

Długa przerwa w tym poście...boooooooo..nic się nie działo co wymagałoby wpisu :)

Ale czas na kolejne podsumowanie gdyż quadowi stukneło 3800 km.. co jak na mnie jest wyczynem w relatywnie krótkim czasie.

Jak użytkowany/nie licząc jazdy wkoło komina/ ?:
2x Ukrainy
1x rajd przeprawowy Quadowe Bezdroża
2x Dąbrowa Gornicza (Zlot ATV Polska i Arctic Cat Day)
2x Zlot MOtocyklowy
1x WOSP
1x Nuklearna
5x Jazda na Świnnej Porębie/Mucharz
3x Bukowno
2x Poligon Gliwice

no i nasze "kominy" obfitujące w wszelaki teren poczynając od wody, błota, kamieniołomów i piasków na drapkach, wąwozach, przeszkód w stylu kłód drewna kończąc.

Co się zepsuło/posypało w tym czasie?

3 x wymieniany manszety tylne lewa strona - ciekawe że zawsze leci z lewej ;)
1 x spawanie oslony tylnej wewnętrznej manszety - efekt MUD SHow na ZLocie ATV
1x wymiana simeringu w tylnym moscie przy połoście - efekt MUD SHow na ZLocie ATV
1 x złamana prawa podstopnica - lekkie trącenie efekt mrozu
1x wymiana paska (po 1000 km) - obecnie czeka mnie drugi raz... nie musi być wymieniany ale wkurza mnie popiskiwanie - efekt QB4 i zbyt nerwowego kciuka rajdera :)
- zawieszone sprzęgło w WARMie - naprawione w własnym zakresie - nauczka że nie nalezy wozić quada na przyczepie mocując go na wyciągarce
- wielokrotnie wymieniane oleje - głównie w dyfrach, po 3 razy w silniku i skrzyni, raz w układzie chłodzenia
- naprawiony (nierozbieralny) wentylator :) - rozebraliśmy i wymieniliśmy łozysko które już poważnie dawało informacje że dokona żywota, ponadto odwieszenie jednej szczotki.
- gruntowne czyszczenie chłodnicy
- 3 razy wymieniane klocki hamulcowe
- wymiana simeringu na wale dyfra przedniego
to chyba cała lista....mam nadzieję ze nic nie pominąłem.

Wielbiciele tematów a szczególnie znawców moje CF mocherstwa zadadzą pytanie i co?
No cóż, bomba jest dla mnie idealnym quadem - jak na moje potrzeby sprawdza się rewelacyjnie. Ciężko mi narazie znaleźć problemy o których piszą niektórzy - chodzi o elektronikę. Nic mi się nie dzieje..i mam nadzieję że tak pozostanie.
Dbam o Bombe bardzo, choć szczerze mówiąc, bardziej dbałem o CFKę :)
Czy jestem zadowolony z zmiany? No pewnie, gdyż bomba jest inna - przedewszystkim jest krótka ale dla porównania w CFce nie wymieniałem ani razu manszety jak również nie wysunął mi się nigdy dyfer. Nie wymieniałem też nigdy simeringów w dyfrach... niemniej jednak miała swoje awarie tak jak choćby problem z przebijającym kablem do świecy, słynny zaworek, pompa wodna...

Najwięcej "zniszczeń" bomba zaliczyła po ostatnim zlocie ATV, gdzie mnie poniosło i postanowiłem jak nakręcony kilkanaście razy latać po zapaskudzonym dole z błotem w którym było pełno drobnych kamieni..skutek? : klocki do wymiany wszystkie, wypchnieta półośka z dyfra tylnego, uszkodzona manszeta zewnetrzna, pourywane osłony tylne manszet, że nie wspomnę o zabetonowaniu chłodnicy :)
No cóż ...zachciało się to było później kupe roboty :)

Podpatrzyłem u Sebastiana M, osłonę na chłodnice i jest pomysł żeby coś takie zrobić w Bombie..jak zrobię, przetestuje to opisze.

To chyba tyle..jak coś was interesuje to pytać :)
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównania modeli”