Moja pierwsza Bomba, opinie, użytkowanie, spostrzeżenia

Konfrontacje modeli, porównania, zalety i wady...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Moja pierwsza Bomba, opinie, użytkowanie, spostrzeżenia

Post autor: Zmora1966 » wt 31 mar, 2015

W tym poście będę pisał obiektywnie (mam nadzieję) o mojej pierwszej Bombie. Chciałbym się z wszystkimi podzielić opinią o tej gadzinie, spostrzeżeniami jej zaletami i wadami, oraz porównać do sprzętów które miałem i użytkowałem - być może obalić mity o wspaniałości CanAm'a lub je potwierdzić.

Gwarantuje że to co będę pisał będzie do bólu obiektywne i może niektórym Forumowiczom nie będzie się podobać ale cóż - taki jestem i staram się nigdy nie zamiatać problemów pod przysłowiowy dywan za co jedni mnie lubią a inni nie cierpią :)

Nie mam też nic przeciwko żeby inni użytkownicy Bomb o podobnych parametrach umieszczali swoje spostrzeżenia - wiedzy nigdy za mało :)

No to do rzeczy:
Poprzedni Quad o którym dużo pisałem to CF Moto X8
Obszerne podsumowanie znajdziecie w tym miejscu:


Obecny to:
Nowy CanAm Outlander 800XT, model 2015, rocznik 2014.
Na wstępie doposażony w oryginalne osłony podwozia, oraz ledę do cofania.
Dodatkowo zakupiony oryginalny kufer na przód (który podchodzi również na tył)

No to czas na pierwsze wrażenia:

Pozytywy:

1. Super się prowadzi (krótki)
2. System wspomagania (3 stopniowy) działa rewelacyjnie - ustawiony na minimum, jak dla mnie idealnie do jazdy - kompletnie lepsze odczucia niż system EPS w Polarisie
3. Czuje się moc (pomimo że narazie uzywany tylko zielony kluczyk)
4. Dźwięk miły dla ucha, choć piszczenie podobne jak w CFce (to chyba typowe dla silnika w Vce)
5. Jakoś wykonania fajna i wygląda solidnie
6. Bardzo fajnie trzyma się drogi i terenu (na razie bez wyczynów) nawet na oryginalnym zawieszeniu.
7. Na lekkich podjazdach i drapkach trzyma się dużo lepiej niż CFka przy tym moc powoduje że czuje się lekkość.

Negatywy

1. Wspomniane piszczenie silnika - myślałem że to bolączka CFki ale widzę że CanAm nie daje się wyprzedzić w tym dźwięku
2. Przy dodawaniu i odejmowaniu gazu stukot pewni na krzyżakach - również myślałem że to bolączka CFki ale i w tym CanAm też sobie daje palmę pierwszeństwa
3. Jak na markowy sprzęt to głośno pracujące mosty no i.......
4. PIERWSZY POWAŻNY NIESMAK...przedni most wręcz wyje po zrobieniu 80 km - bez trudnego terenu i na dotarciu (zielony kluczyk).

Pierwsze co zrobiłem sprawdziłem stan oleju ale jest ok, więc po uzgodnieniach z serwisantem dziś będę zlewał olej i ocenię co w nim jest. Nie wiem jaki tam jest był wlany ale zaleje go Motulem 75W140 i zobaczymy czy będzie poprawa.
Zresztą już sama zawartość starego powinna dać odpowiedź co się dzieje.

Załączam link gdzie możecie usłyszeć jak to brzmi - kamera jest na kasku, więc dla mnie to stanowczo za głośny dzwięk.
Dziś mam również zamiar zamontować kamerę koło przedniego mostu i przejechać na tym samym terenie którym pojadę później po wymianie żeby można było posłuchać różnicy.



Co planuje zrobić:
1. Będą montowane ledy na przód
2. Zakup kufra tylnego z oparciem na wyprawy
3. Wymiana opon na BH - jak ktoś szuka oryginalne będą sprzedawane z małym przebiegiem (zaraz po 300 km)
4. Możliwe że dokupie 3cm dystanse a wówczas poszerzenie quada - choć na razie nie widzę takiej potrzeby i decyzje podejmę dopiero po zamontowaniu BH.
5. Planuje wymienić linkę stalową na syntetyczną w wyciągarce.
6. W późniejszym okresie montaż oryginalnego KITa snoorkli

Generalnie, pierwsze wrażenia byłyby w samych superlatywach gdyby nie zepsuł ich wspomniany most.
Ostatnio zmieniony czw 29 paź, 2015 przez Zmora1966, łącznie zmieniany 1 raz.
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Moja pierwsza Bomba, opinie, użytkowanie, spostrzeżenia

Post autor: DKfan » wt 31 mar, 2015

Mała uwaga, wg mnie Can-am nie zbiera ochów i achów za bezawaryjność tylko za osiągi przyjemność z jazdy jaką daje. Jeżeli chodzi o poziom awaryjności to jest lepszy niż Polaris ale daleko mu do Japończyków.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Moja pierwsza Bomba, opinie, użytkowanie, spostrzeżenia

Post autor: Zmora1966 » wt 31 mar, 2015

Jacku, doceniam że jak zawsze chcesz wrzucić swoje trzy grosze ale ja nigdzie nie pisałem że zamiarem tego posta jest pisanie wyłącznie (mam przynajmniej taką nadzieję) o awaryjności lub jej braku CanAm'a.

Tak jak i ty w swoim poście z chęcią podzielę się echami i ochami dotyczącymi właściwości jezdnych jak również zmianami które planuje i ich wpływem :)
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Moja pierwsza Bomba, opinie, użytkowanie, spostrzeżenia

Post autor: DKfan » wt 31 mar, 2015

Sławku jak zawsze chcesz być "naj" ale moja uwaga dotyczy założenia które poczyniłeś o "wspaniałości can-ama". Ogólność stwierdzenia sugeruje , że dotyczy całokształtu pojazdu a więc, wykonania, bezawaryjności,osiągów i co jeszcze dusza zapragnie. Mit taki nie istnieje, jeżeli już to w aspekcie osiągów pojazdów tej marki.
Dlatego uważałem za celowe wspomieć że użyte przez ciebie określenie może być jedynie zabiegiem stylistycznym a nie punktem odniesienia.
Wiem że nie lubisz gdy ktoś ma inne zdanie niż ty ale coż...nie zawsze świci słońce nie wszędzie rosną kwiaty....
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: Moja pierwsza Bomba, opinie, użytkowanie, spostrzeżenia

Post autor: robertmuszka » wt 31 mar, 2015

Już mi się podoba ta konwersja.
A mimo tego, że to nie porządny quad.......... to i tak niech śmiga.

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Moja pierwsza Bomba, opinie, użytkowanie, spostrzeżenia

Post autor: Zmora1966 » wt 31 mar, 2015

:boisię: Jacku nie skomentuje, bo po raz kolejny z posta na inny temat zrobi się dyskusja o tym kto bardziej chce mieć rację a kto nie.
Dzięki temu np. fajny post na ATV Polska na temat zalet/wad krótkiego i długiego quada trafił do śmietnika.

Prosiłbym więc wszystkich o komentarze na temat bo cel posta dla przypomnienia to:
W tym poście będę pisał obiektywnie (mam nadzieję) o mojej pierwszej Bombie. Chciałbym się z wszystkimi podzielić opinią o tej gadzinie, spostrzeżeniami jej zaletami i wadami, oraz porównać do sprzętów które miałem i użytkowałem - być może obalić mity o wspaniałości CanAm'a lub je potwierdzić.

dziękuję i pozdrawiam wszystkich serdecznie - szczególnie mojego wielkiego kolegę Jacka.
:I love QUADZIK: :I love CF MOTO: :I love CAN-AM: :I love YAMAHA:

PS. Jacek - Ten post założyłbyś też tu bo jako użytkownik długich quadów a teraz krótkim mam możliwość osobistego porównania a może pozyskania wiedzy wynikającej z dyskusji
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Moja pierwsza Bomba, opinie, użytkowanie, spostrzeżenia

Post autor: DKfan » wt 31 mar, 2015

Tamten post umarł w ogniu pyskówki którą rozkręcił jeden z kolegów który na siłe próbował przeforsować swoje zdanie, próbowałem tonować dyskusję ale, jak zaczął obrzucać inwektywami innego użytkownika forum to się zaczęło na dobre. Niestety, moderatorowi dyskusji nie chciało się tam wyczyścić jałowych postów tylko najłatwiej było zamknąć temat.
Ale może masz rację odtworzę go na naszym forum.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Moja pierwsza Bomba, opinie, użytkowanie, spostrzeżenia

Post autor: Zmora1966 » wt 31 mar, 2015

robertmuszka pisze:Już mi się podoba ta konwersja.
A mimo tego, że to nie porządny quad.......... to i tak niech śmiga.
Robert, mam taką nadzieję gdyż moim celem był CanAm i oprócz zniesmaczenia związanego z wspomnianym mostem, na chwilę obecną jestem gadziną zachwycony i widzę duży potencjał do rozwijania na niej moich umiejętności jazdy oraz lepszych wyników na rożnego rodzaju rajdach przeprawowych
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: Moja pierwsza Bomba, opinie, użytkowanie, spostrzeżenia

Post autor: robertmuszka » wt 31 mar, 2015

Dziwnie piszesz Jacek o tamtym poście, no ale cóż, skoro jestem innym uzytkownikiem, mam nadzieję, że chociaż nie tym co pyskuje.

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Moja pierwsza Bomba, opinie, użytkowanie, spostrzeżenia

Post autor: DKfan » wt 31 mar, 2015

Piszę dyplomatycznie :-)
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównania modeli”