zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
ODPOWIEDZ
Norek01
Posty: 109
Rejestracja: sob 01 mar, 2014
Quad:: CF Moto x8 camo
Imię: Łukasz

zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: Norek01 » sob 01 mar, 2014

Witam! Jestem tu pierwszy raz przedstawie sie po zakupie quada i umieszcze zdjecia.
Chce zakupic cf moto 500 tylko jakie? Jest kilka wersji ja mam 198cm wzrostu wiec nie wiem czy nie warto zakupic longa? Czym rozni sie wersja pomaranczowa?
Jak sprawdzic numer win albo realny rok produkcji bo slyszalem ze sprzedawcy to naciagaja?
Chcialbym kupic z 2013 albo 2014?
Czy znacie moze dobry punkt sprzedazy gdzie mozna otrzymac za fajna cene cf? Bo moze jest gdzies fajna wyprzedaz rocznika? Czy wszystkie maja te same opony? Kazda wskazowka bedzie cenna dla mnie! Prosze nie proponowac tylko firmowych uzywanych quadow gdyz chce nowy, nie topiony, po przewrotkach. Chce mojego klada wszystkiego sam nauczyc :mrgreen:

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: oolsztyniak » sob 01 mar, 2014

Cześć.
CF Moto 500 jest tylko jedno i albo long albo short.
To którą wersję wybierzesz to Twoja indywidualna sprawa.
W przypadku wersji długiej wg mnie quad jest stabilniejszy i jeśli będziesz chciał kogoś zabrać ze sobą będzie ok, wersja krótka dla dwóch osób wg mnie jest za mała.
Pomarańczowy różni się kolorem.
Jest wersja X5 tego quada, jest to tak jakby lifting CF 500
Nie wiem czy nr VIN powie Ci który to faktycznie rok.

Wszystkie mają te same opony.
CF Moto 500 jak na pierwszego quada i to nowego to dobra decyzja :ok:
Gdybyś potrzebował więcej info to pisz PW bądź tu, postaram się coś podpowiedzieć.
Ja na CF Moto 500 zrobiłem 7400 km :D
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
sebavfr
Posty: 205
Rejestracja: pn 09 wrz, 2013
Quad:: Polaris sportsmen 570
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: sebavfr » sob 01 mar, 2014

Witam ceny u dilerów są bardzo zbliżone rocznik 2013 kosztuje około 18.500 a z pługiem i aluminiowymi spodami około 20.500 taką dostałem ofertę, sam się przymierzam właśnie do zakupu, na zdjęciach na allegro widać, że quad występuje z dwoma rodzajami opon jedne to takie jak w 800tce.

Awatar użytkownika
loonger81
Posty: 146
Rejestracja: sob 08 gru, 2012
Quad:: X8
Imię: Łukasz

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: loonger81 » sob 01 mar, 2014

Ciekawi mnie nowa 500-tka o której już pisano na forum. Cena... hm... około 25tys. Z ceną to wale w ciemno. Moje przypuszczenia. Jedynie pytanie, kiedy prototyp pojawi się na rynku.

Awatar użytkownika
sebavfr
Posty: 205
Rejestracja: pn 09 wrz, 2013
Quad:: Polaris sportsmen 570
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: sebavfr » ndz 02 mar, 2014

Sam jestem ciekawy kiedy będzie dostępna u nas... Łukasz skąd wiesz o cenie???

Awatar użytkownika
sebavfr
Posty: 205
Rejestracja: pn 09 wrz, 2013
Quad:: Polaris sportsmen 570
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: sebavfr » ndz 02 mar, 2014

Sam jestem ciekawy kiedy będzie dostępna u nas... Łukasz skąd wiesz o cenie???

Awatar użytkownika
loonger81
Posty: 146
Rejestracja: sob 08 gru, 2012
Quad:: X8
Imię: Łukasz

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: loonger81 » ndz 02 mar, 2014

Cena to moje przypuszczenia. Nowa 500-tka musi być droższa od X5. Innej polityki firmy się nie spodziewam.

Norek01
Posty: 109
Rejestracja: sob 01 mar, 2014
Quad:: CF Moto x8 camo
Imię: Łukasz

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: Norek01 » ndz 02 mar, 2014

Dzieki oolsztyniak za odpowiedz przynajmniej na temat! Wy chlopaki jak nie piszecie na temat a zwlaszcza domyslacie sie cen to piszcie sobie na PW a nie na stronie glownej. :!:
Natomiast do tematu to moze wiecie jak sie ksztaltuja ceny serwisu cf 500 jestem ze slaska.
Czy a jak juz to ile czasu potrzeba docierac taki nowy quad?
Kazda informacja w tym temacie zakupu bedzie cenna bo jak wspomnialem to moj pierwszy quad. Juz nie moge sie doczekac :D

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: oolsztyniak » ndz 02 mar, 2014

Ceny serwisu są różne a ja jestem tego najlepszym przykładem.
W zależności od położenia geograficznego jest "inaczej".
Np serwis mojej 800 (ten poprzedni z regulacją zaworów i wymianą klocków) kosztował mnie 9 stówek a sam olej to 250 zł :shock:, nieźle co ?
Bo u kolegi Wojtka chyba w Suwałkach ;-) przegląd jest więcej niż połowę tańszy a wliczony ma w to olej ;-)
Sam przegląd 800 to podobno 450 zł :lol:

Jak miałem CF 500 i póki serwisowałem w ramach gwarancji to nie kosztowało to więcej niż 300-350 zł co też jest niemało ale jeśli doliczymy olej, filtr, przegląd, regulację zaworów itd to już nie jest tak źle.

Ja docierałem starą szkołą - odblokowałem quada przy przebiegu 1200 km i przy 7400 km dalej palił na dotyk :-)
A przy tym przebiegu spotkało mnie tylko kilka awarii - przekaźnik rozrusznika dwa razy (raz z mojej winy a raz sam z siebie), włącznik świateł dwa razy, wentylator, przekaźnik kierunkowskazu o reszcie nie pamiętam więc na pewno nie miały jakiegoś specjalnego znaczenia :-)
Lałem paliwo, robiłem przeglądy i nie bałem się jechać na wyprawę ponad 300 km :D

Jak dla mnie to na prawdę dobry był quad. Miałem wersję LONG i taką bym kupił raz jeszcze.
A to, że CF 500 mnie nie zawiodło i był to zaje***** quad nie zmieniłem marki i zostałem przy CF, kolejny pewnie też będzie z tej stajni, poczekam na tysiączka w wersji L :-)
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
sebavfr
Posty: 205
Rejestracja: pn 09 wrz, 2013
Quad:: Polaris sportsmen 570
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: sebavfr » ndz 02 mar, 2014

Witam dla mnie też ten quad wydaje się jedną słuszną opcją wole nowy niż jakąś używkę którą podobno ktoś jeździł tylko rekreacyjnie.
Jestem z pod Warszawy i u nas za przegląd wołają 400 netto tylko nie dopytałem czy to z olejami najgorsze jest to że przeglądy robi się co 400 km.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”