Wybór pierwszego quada w lekki teren

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
ODPOWIEDZ
elektryk
Posty: 5
Rejestracja: czw 31 gru, 2020
Quad:: nie mam

Wybór pierwszego quada w lekki teren

Post autor: elektryk » pt 01 sty, 2021

Witam!
Zastanawiam się nad zakupem quada. Do tej pory nie miałem pojazdu atv. Szukam maszyny do komfortowej jazdy na dystansach ok. 150 km po polach, lasach, pagórkach, szutrach. Zamiarem jest odkrywanie i zwiedzanie ciekawych miejsc. Nie zamierzam go celowo "topić w bagnach lub upalać" lecz chciałbym uniknąć tez przygód typu - quad kolejny raz zaniemógł 60 km od cywilizacji bez zasięgu :/ Myślę ze powinien mieć napęd 4x4 i wyciągarka uważam ze tez powinny być (lub możliwość jej zamontowania). Chciałbym aby quad miał homologacje na jazdę po drogach, gdyż jakoś na offroad trzeba dojechać. Myślałem o pojemności ok. 500. Z wyposażenia to chciałbym aby miał (lub miał możliwość zamontowania) hak i podgrzewane manetki. Myślę ze wspomaganie będzie przydatne i niezależne tylne zawieszenie. Zakładam, ze quadu używałbym 3 razy w miesiącu do rekreacyjnej jazdy z poczuciem, ze w razie trudniejszych warunków będę mógł podjąć próbę. Chciałbym, aby części do niego były dostępne i aby było ogólnodostępne zaplecze do jego napraw. Budżet jaki planuje to max. 40 000 zł.
Przymierzałem się do paru marek i najmniej mi przypadł do gustu Linhai 565.

Awatar użytkownika
tede74
Administrator
Posty: 1033
Rejestracja: sob 19 maja, 2007
Quad:: Scrambler XP 1000 S
Imię: Tomek
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Re: Wybór pierwszego quada w lekki teren

Post autor: tede74 » pt 01 sty, 2021

W tym budżecie najepszym wyborem będzie Polaris Sportsman 570
https://www.sklep.centrumatv.pl/p/1696/ ... -utv-.html
:I love POLARIS:

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Wybór pierwszego quada w lekki teren

Post autor: Robsson » pn 04 sty, 2021

Jeśli rozważasz nowy to jak kolega tede74 wyżej napisał nowy polaris 570 będzie wg mnie najlepszym wyborem.
Chyba że używany to już bym powybrzydzał.
Chodzi CI o to aby quad był zarejestrowany/ubezpieczony czy konkretnie o homologacje. Bo to w PL sa 2 osobne sprawy. I mus tej drugiej dość mocno wiąże ręce zwłaszcza w używkach.
V2.....sound of madness :twisted:

elektryk
Posty: 5
Rejestracja: czw 31 gru, 2020
Quad:: nie mam

Re: Wybór pierwszego quada w lekki teren

Post autor: elektryk » pn 04 sty, 2021

Dzieki Panowie za podpowiedzi.
Jako ze chce zacząć przygodę z atv to chciałbym minimalizować ryzyko wszelkich kłopotów (w tym mechanicznych ale i formalnych).
Z tego co wyczytałem, jeśli pojazd nie ma homologacji producenta, to diagności mogą robić problemy na przeglądach.
Jeśli dobrze myślę to zawęziłbym warunek do pojazdów z homologacja.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”