SWAP Lucky Star

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Access (dawniej Lucky Star)
Quadoman
Posty: 1
Rejestracja: pn 11 lip, 2016
Quad:: Accses ls250
Imię: Dawid

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Quadoman » pn 11 lip, 2016

Witam serdecznie. Jestem szczęśliwym posiadaczem Quada Access LS250 z 2009 roku quad jest po kilku modyfikacjach, zmienione zawieszenie na gazowe, rama odnowiona i pomalowana proszkowo na czarno, wzmocniony wahacz tylny oraz sztyca, kierownica accel z rozpórką i jeszcze kilka innych ciekawych rzeczy. z uwagi że po dwóch sezonach moc zrobiła się z lekka zbyt mała, zastanawiam się nad swapem na CB 500. Z tego co wyczytałem terminy u najsłynniejszego SWAPOWNIKA (pozdro Marcin) są dopiero po sezonie zastanawiam się nad kupnem tego http://quadzik.pl/forum/access-250-cb500-sprzedam-t14337.html wygląda na zrobiony bardzo solidnie

Marcin ATV SWAP Garage
Posty: 2275
Rejestracja: pn 23 cze, 2014
Quad:: Hulajnoga elektryczna
Imię: Marcin

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Marcin ATV SWAP Garage » pn 11 lip, 2016

Nic Podobnego na ta chwilę wszystko praktycznie idzie z marszu nie trzeba czekać długo mam wolne terminy na sierpień ;) a ten quad wystawiony na sprzedaż to Kolega Gate Way pierwszego quada zrobiłem mu ja :)
Zapraszam Na Moją stronę www.a*s*g*.pl Pozdrawiam .

Marcin ATV SWAP Garage
Posty: 2275
Rejestracja: pn 23 cze, 2014
Quad:: Hulajnoga elektryczna
Imię: Marcin

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Marcin ATV SWAP Garage » pn 11 lip, 2016

Jak by Ktoś był zainteresowany Kupnem Gotowego quada CB 500 oczywiście zrobionego teraz przy nowych standardach produkcji gdzie wszystko jest dopracowane dużo bardziej , zastosowane nowe lepsze rozwiązania to niebawem bede miał na sprzedaż takiego quadzika ;)
Zapraszam Na Moją stronę www.a*s*g*.pl Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
gateway
Posty: 275
Rejestracja: czw 23 kwie, 2015
Quad:: ls500

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: gateway » pn 11 lip, 2016

Dokładnie, ten z działu sprzedam, to mój. W ubiegłym roku Marcin robił mi quada. Przejździłem nim cały sezon i ogólnie wszystko było dobrze.
Ale chciałem sobie zrobić własnoręcznie i zmienić kilka rzeczy. W styczniu zrobiłem sobie quada wg własnego pomysłu, a quad którego robił mi Marcin został sprzedany do Brodnicy.
Żółtego zrobiłem jeszcze lepiej niż swojego prywatnego, bo to był trzeci quad którego robiłem. Moja koncepcja na Swap jest trochę inna niż Marcina. Oba rozwiązania się sprawdzają.
Jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam na oględziny.
Ewentualnie mogę udostępnić fotorelację z budowy, bo nie mam nic do ukrycia. A patenty, które wykorzystałem są mojego autorstwa, pomijając kilka drobnych rzeczy, które zrobił Marcin, ale one akurat są widoczne dla każdego. Mam tu na myśli tylni zacisk. U siebie mam w oryginalnym mocowaniu, a w żółtym tak jak Marcin robi, z tego względu, że oryginalny zacisk nie nadawał się do użytku. W sumie to tylko mocowanie tylnego zacisku jest takie samo. Wszystko inne się różni.
Pozdrawiam
Załączniki
20160707_204339.jpg
13140629_986405358107654_59721619_n.jpg

Marcin ATV SWAP Garage
Posty: 2275
Rejestracja: pn 23 cze, 2014
Quad:: Hulajnoga elektryczna
Imię: Marcin

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Marcin ATV SWAP Garage » pn 11 lip, 2016

biały wygląda jak by wyjechał ode mnie ;)
Zapraszam Na Moją stronę www.a*s*g*.pl Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
marcinkos
Posty: 53
Rejestracja: czw 20 lis, 2014
Quad:: Swap Garage Honda LS 500
Imię: Marcin
Lokalizacja: Toruń

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: marcinkos » pn 11 lip, 2016

w końcu przyszedł zawias od KTM-a na tył
różnica w jeździe ogromna
Załączniki
porównanie oryginał vs ktm lc4
porównanie oryginał vs ktm lc4
Wymiana
Wymiana
PicsArt_07-10-10.32.16.jpg
efekt końcowy
efekt końcowy

Awatar użytkownika
gateway
Posty: 275
Rejestracja: czw 23 kwie, 2015
Quad:: ls500

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: gateway » pn 11 lip, 2016

Marcin ATV SWAP Garage pisze:biały wygląda jak by wyjechał ode mnie ;)
Uznaję to jako komplement :)
Zwróć uwagę na przednie mocowanie silnika i na widoczny kawałek zbiornika widoczny między osłoną boczną silnika a przednim błotnikiem.

Marcin ATV SWAP Garage
Posty: 2275
Rejestracja: pn 23 cze, 2014
Quad:: Hulajnoga elektryczna
Imię: Marcin

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Marcin ATV SWAP Garage » pn 11 lip, 2016

gateway pisze:
Marcin ATV SWAP Garage pisze:biały wygląda jak by wyjechał ode mnie ;)
Uznaję to jako komplement :)
Zwróć uwagę na przednie mocowanie silnika i na widoczny kawałek zbiornika widoczny między osłoną boczną silnika a przednim błotnikiem.
Ja bym raczej powiedział że to moja stylówa
Obrazek

silnik z osprzetem w idealnym stanie jak by ktos potrzebował mam na sprzedaż ;)
Ostatnio zmieniony wt 12 lip, 2016 przez Marcin ATV SWAP Garage, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam Na Moją stronę www.a*s*g*.pl Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
gateway
Posty: 275
Rejestracja: czw 23 kwie, 2015
Quad:: ls500

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: gateway » pn 11 lip, 2016

Ja nie mam zamiaru wywarzać otwartych drzwi Marcinie.
Jeśli coś jest dobre, to korzystam z doświadczenia innych.
Plastiki przycięte przede wszystki ze względów praktycznych aby się nie łamały. Korzystam z Twojego pomysłu.
Nie podbieram Ci roboty, nie robię tego komercyjnie. Nawet nie mam zamiaru. Mało tego, kilka osób mnie pytało, czy bym im zrobił ale im odmawiałem.
Dlaczego przerabiać innego quada skoro LS ma wszystko czego potrzeba do rekreacji?
-przystępna cena
-homologacja
-wygląd
-wielkość
Ty zrobiłeś z tego sposób na życie i ja tego nie potępiam. Wręcz cieszę się, że robisz takie rzeczy, bo pomysły masz dobre.
Silnik cb500 to fajna budżetowa jednostka. ER6 oczywiście lepszy, ale droższy. A ja doszedłem do wniosku, że jednak CB500 wystarcza.
A Ty robisz to w pewnym sensie zawodowo, więc musisz iść za ciosem. Ile jest quadów w Polsce? Ile jest LS-ów? Ile z tych użytkowników zrobi Swap? Rynek nie jest tak głęboki aby z jednego pomysłu żyć wiecznie. Więc trzeba poszerzać horyzonty. Prawda?
Raptor... Wg mnie to drugi pod względem popularności quad w PL. Więc kibicuję i mam pewność, że będzie z tego fajny sprzęt. I pewnie będzie. Bardzo dobre posunięcie.
Ja nie mam zamiaru Cię gonić, udowadniać to czy tamto. Ja chce sobie spokojnie jeździć quadem i czerpać z tego przyjemność. Jeśli trafia mi się okazja do zarobienia pieniędzy to dlaczego mam z tego nie skorzystać? Czy w tym jest coś złego? Czy Ty nie robisz tego dla pieniędzy?
Idea SWAPA jest ta sama, to fakt, ale one się różnią.
Tylko takiego quada robi się 2 tygodnie. Wiem że bez problemu zrobiłbyś tak albo i lepiej ale za to jest odpowiednio wyższa cena, na którą zapewnie nie chcesz narażać swoich klientów.
Nie chcę tu wszczynać żadnej wojenki na forum ;)
Ostatnio zmieniony wt 12 lip, 2016 przez gateway, łącznie zmieniany 3 razy.

Marcin ATV SWAP Garage
Posty: 2275
Rejestracja: pn 23 cze, 2014
Quad:: Hulajnoga elektryczna
Imię: Marcin

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Marcin ATV SWAP Garage » pn 11 lip, 2016

Broń boze nie mam tu jakiejs zawisci do ciebie ale jednak bazujesz na moim pomysle i to tyle nie mozesz tez nic porównać bo nie masz aktualnego swapa cb 500 z pod mojej ręki a zmianą uległo duzo rzeczy od czasów kiedy robiłem twojego quada sporo sie zmieniło i poprawiła sie zdecydowanie jakosć wykonania i pojawiły sie zupełnie nowe rozwiazania nie nie chodzi tu tylko o demontowalny silnik ;) Jak cos robisz a jestes wystawiony na publiczny lincz to starasz sie do tego przyłozyc jak najlepiej dla tego dołozyłem wszelkich starań by nikt mi wiecej juz nic nie zarzucił , ale nie jest to wazne wyraziłem moja opinie na ten temat bo mam takie prawo chyba nie masz mi tego za złe ? mówie co myslę nie jestem fałszywy ;) a gadanie ze ja skrzela przykręciłem blizej czy dale jest bez celowe ja je jako pierwszy w polsce sciagnąłem z tajwanu i zamontowałem wraz z ucietymi plastikami nikt o tym nie słyszał wczesniej i nie widział to tak jak bys powiedział ja mam naklejke w innym kolorze to znaczy ze zrobiłem inaczej ale spoko koniec tematu żyjmy w zgodzie ;) było cb 500 było er6 teraz jest nowy projekt nowa baza i nikt mi nie zarzuci ze powielam czyjeś pomysły a jak chcesz zobaczyć jak to teraz wyglada zapraszam na kawkę ;)
Zapraszam Na Moją stronę www.a*s*g*.pl Pozdrawiam .

Zablokowany

Wróć do „ACCESS / Lucky Star”