Quad Cectek problem z obrotami

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Cectek
ODPOWIEDZ
autocomplexe
Posty: 5
Rejestracja: pn 30 mar, 2020
Quad:: cectek gladiator, cfmoto 450l

Quad Cectek problem z obrotami

Post autor: autocomplexe » pn 30 mar, 2020

Witam!
jak w temacie, w quadzie Cectek 2009r 500efi, na wtrysku mam problem z obrotami, jak zimny to są za duże i pomału schodzą, jak fest gorący to ma za niskie i gaśnie. Na ciepłym wszystko fajnie i prawidłowo.
Dodatkowo lekko strzela w przepustnice, przy dodawaniu gazu, ma moc, odpala od strzała, czek się nie świeci.
Robiłem cały silnik wszystko było rozbierane, złożone tak jak było, ciśnienie na cylindrze prawidłowe.
Dostępność części bardzo słaba, używki bardzo drobie, a nowe to już kosmos, tak że wolał bym nie kupować zbędnych części, tylko najlepiej trafić w sedno bólu i go uzdrowić.
może jakieś sugestie od ludzi którzy coś takiego naprawiali lub posiadają?
najbardziej zależy mi na prawidłowych obrotach bo jest ściśle związane z obsługą biegów.
silnik krokowy raczej działa prawidłowo bo przy odpalaniu podnosi obroty a później schodzą.

turon3
Posty: 1
Rejestracja: ndz 19 kwie, 2020
Quad:: CECTEK GLADIATOR 500EFI
Imię: Darek

Re: Quad Cectek problem z obrotami

Post autor: turon3 » ndz 19 kwie, 2020

Witam serdecznie,
piszę czy udało się rozwiązać problem z tymi obrotami, bo u mnie jest dokładnie to samo. Zimny zapala dobrze, obroty spadają po około 1min. dopiero można wsadzić bieg, póki nie złapie temperatury że włączy się wentylator chodzi super, a potem jak puszczę obroty to często gaśnie. Po odczekaniu 5min. znowu chodzi właściwie. Ja obstawiam sondę lambda ale nie chcę bez sensu inwestować. Jeżeli Ci się udało usunąć usterkę to proszę o info, a jak ja będę pierwszy to się oczywiście podzielę.

autocomplexe
Posty: 5
Rejestracja: pn 30 mar, 2020
Quad:: cectek gladiator, cfmoto 450l

Re: Quad Cectek problem z obrotami

Post autor: autocomplexe » pn 27 kwie, 2020

próbowałem mu troche podnieść obroty na sróbce przepustnicy, przestał gasnac, ale czasami miał wieksze i był problem z biegami,
mysle ze proble tkwi w siniku krokowym, ale dostepny tylko z cala przepustnica, gosc ma uzywke ale to i tak cena 600....
i nie wiadomo czy pomoze, dodatkowo zrobiłem ze odpala z biegu, i podlozyłem podkładke pod wariator ze biegi wchodza przy ok 1400obrotów.

Gladiator 1984
Posty: 3
Rejestracja: ndz 13 lut, 2022
Quad:: Cectek gladiator
Imię: Marcin

Re: Quad Cectek problem z obrotami

Post autor: Gladiator 1984 » ndz 13 lut, 2022

Czy ktoś ma namiary na części do gladiatora 500 a konkretnie chodzi mi o filtry gdzie można kupić i czy są dostępne

Gladiator 1984
Posty: 3
Rejestracja: ndz 13 lut, 2022
Quad:: Cectek gladiator
Imię: Marcin

Re: Quad Cectek problem z obrotami

Post autor: Gladiator 1984 » ndz 13 lut, 2022

autocomplexe pisze:
pn 27 kwie, 2020
próbowałem mu troche podnieść obroty na sróbce przepustnicy, przestał gasnac, ale czasami miał wieksze i był problem z biegami,
mysle ze proble tkwi w siniku krokowym, ale dostepny tylko z cala przepustnica, gosc ma uzywke ale to i tak cena 600....
i nie wiadomo czy pomoze, dodatkowo zrobiłem ze odpala z biegu, i podlozyłem podkładke pod wariator ze biegi wchodza przy ok 1400obrotów.

Gladiator 1984
Posty: 3
Rejestracja: ndz 13 lut, 2022
Quad:: Cectek gladiator
Imię: Marcin

Re: Quad Cectek problem z obrotami

Post autor: Gladiator 1984 » ndz 13 lut, 2022

Witam a masz może namiary na jakieś części do gladiator 500 pozdrawiam

Gladi500
Posty: 3
Rejestracja: wt 27 gru, 2022
Quad:: Cectek Gladiator 500 Efi
Imię: Wiesław

Re: Quad Cectek problem z obrotami

Post autor: Gladi500 » wt 27 gru, 2022

Witam, jestem tu nowy, ale ze starym jak widzę problemem, mianowicie chodzi o te obroty zapalę go na chwilę pochodzi i gaśnie ,jak daję mu gazu to jak by nie dostawał paliwa i potrafi strzelić w gaznik, podczas jazdy zapalił mi się czek, teraz się nie pali ale faluje na obrotach , świece nową kupiłem, to samo, filtr przedmuchany i to samo, kruciec wygląda na cały, nie mogę znalezć filtra paliwa, myślałem że znajduję się w pompce paliwowej lecz tam jej nie ma, nie wiem gdzie szukać przyczyny, gdyby ktoś coś podrzucił ,jakąś sugestię byłbym wdzięczny

Gladi500
Posty: 3
Rejestracja: wt 27 gru, 2022
Quad:: Cectek Gladiator 500 Efi
Imię: Wiesław

Re: Quad Cectek problem z obrotami

Post autor: Gladi500 » wt 27 gru, 2022

turon3 pisze:
ndz 19 kwie, 2020
Witam serdecznie,
piszę czy udało się rozwiązać problem z tymi obrotami, bo u mnie jest dokładnie to samo. Zimny zapala dobrze, obroty spadają po około 1min. dopiero można wsadzić bieg, póki nie złapie temperatury że włączy się wentylator chodzi super, a potem jak puszczę obroty to często gaśnie. Po odczekaniu 5min. znowu chodzi właściwie. Ja obstawiam sondę lambda ale nie chcę bez sensu inwestować. Jeżeli Ci się udało usunąć usterkę to proszę o info, a jak ja będę pierwszy to się oczywiście podzielę.
Witam czy udało się naprawić usterkę z obrotami?

Gladi500
Posty: 3
Rejestracja: wt 27 gru, 2022
Quad:: Cectek Gladiator 500 Efi
Imię: Wiesław

Re: Quad Cectek problem z obrotami

Post autor: Gladi500 » czw 29 gru, 2022

Gladi500 pisze:
wt 27 gru, 2022
Witam, jestem tu nowy, ale ze starym jak widzę problemem, mianowicie chodzi o te obroty zapalę go na chwilę pochodzi i gaśnie ,jak daję mu gazu to jak by nie dostawał paliwa i potrafi strzelić w rurę, podczas jazdy zapalił mi się czek, teraz się nie pali ale faluje na obrotach , świece nową kupiłem, to samo, filtr przedmuchany i to samo, kruciec wygląda na cały, nie mogę znalezć filtra paliwa, myślałem że znajduję się w pompce paliwowej lecz tam jej nie ma, nie wiem gdzie szukać przyczyny, gdyby ktoś coś podrzucił ,jakąś sugestię byłbym wdzięczny

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cectek”