Przednie koła nie obracają się swobodnie. KQ 750 2014

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Suzuki
szymoneski
Posty: 79
Rejestracja: ndz 01 cze, 2014

Przednie koła nie obracają się swobodnie. KQ 750 2014

Post autor: szymoneski » śr 11 maja, 2016

Witam
W czasie przeglądu podniosłem Kq i stwierdziłem, że przednie koła nie obracają się swobodnie, może udaje się im zrobić 2-3 obroty przed zatrzymaniem, wydając przy tym delikatne odgłosy skrzypienia.
Czy to normalne? Jeżeli nie to co z tym zrobić?

pozdrawiam

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: Przednie koła nie obracają się swobodnie. KQ 750 2014

Post autor: robertmuszka » śr 11 maja, 2016

Moze lozyska w piastach, moze przeguby na półosiach, no I moze cos w napedzie, proponuje odkrecic srobe od oleju I sprawdzic stan I wyglad oleju, potem sprawdz polosie, a potem dyferek na warsztat.

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Przednie koła nie obracają się swobodnie. KQ 750 2014

Post autor: Ikar » śr 11 maja, 2016

A ja bym od hamulców zaczął :)
Ozo Drapers Squad

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: Przednie koła nie obracają się swobodnie. KQ 750 2014

Post autor: robertmuszka » śr 11 maja, 2016

Ale obraca kolami, choc moze I byloby proste, odkrecic kola I wymontowac zaciski.

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Przednie koła nie obracają się swobodnie. KQ 750 2014

Post autor: Robsson » śr 11 maja, 2016

Ale po prostu wyhamowują prędkość do zatrzymania kół? Jednostajnie zwalniają czy coś nagle je zatrzymuje? Z jaką siłą kręcisz kołem?
Jak lekko i się po 3 obrotach zatrzymuje to mniej lub bardziej normalny objaw. Opory łożyska, dyfra no i hamulców wyhamowują koło. Z tym że koło nie może się zatrzymywać zaraz po mocnym zakręceniu.
Jak wyraźnie po mocnym zakręceniu szybko hamuje ale też jednostajnie bez poszarpywania - zobacz czy prowadnice się nie zapiekły na zaciskach.
Najpierw przejrzałbym całe hamulce jak Ikar sugeruje.
V2.....sound of madness :twisted:

szymoneski
Posty: 79
Rejestracja: ndz 01 cze, 2014

Re: Przednie koła nie obracają się swobodnie. KQ 750 2014

Post autor: szymoneski » śr 11 maja, 2016

Dzięki za odzew, po przeczytaniu od razu pojechałem na "oględziny".
KQ 750 2014 kupiłem z przebiegiem 1700 i 90 thm(wymieniłem wtedy wszystkie oleje), teraz ma 2700 i 130 mth, okazało się że to klocki trą o tarczę, a raczej to co z nich zostało, czyli metal, który wydawał charakterystyczny dźwięk przy obracaniu kołem. Myślę, że po wymianie będzie ok, czy takie mogą być?
http://allegro.pl/klocki-hamulcowe-suzu ... 69340.html

Czy przedni hamulec się reguluje? Być może cały czas klocki ocierały się o tarczę? Bo pomimo tego że klocki się skończyły.. to chyba nie powinno być większych oporów?

Co do oleju w przednim dyfrze, to wygląda jak nowy ,ale musiałem dolać strzykawką 25 ml żeby przez otwór wyrównawczy popłynął olej po 1000 km i 40 mth, widoczna jest nieszczelność między wałem i dyfrem, raczej po prawej stronie, element jest widocznie bardzo wilgotny, ale chyba nie powinienem się tym nadmiernie przejmować,? Oczywiście z perełki nic nie kapie.

Jaki rozmiar mają nakrętki kół? Bo z przodu są bardzo zmęczone jak na taki przebieg, aż chce się podejrzewać że są podmienione przez sprzedającego, i boje się że ich kiedyś nie odkręcę.

Czy takie będą dobre?
http://allegro.pl/nakretki-kol-alu-i-st ... 13529.html

szymoneski
Posty: 79
Rejestracja: ndz 01 cze, 2014

Re: Przednie koła nie obracają się swobodnie. KQ 750 2014

Post autor: szymoneski » czw 12 maja, 2016

Temat ucichł :p

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Przednie koła nie obracają się swobodnie. KQ 750 2014

Post autor: Ikar » czw 12 maja, 2016

Przerwany simmering nic strasznego można jeździć ale warto to wymienić. Nakrętkę to najlepiej dokręć i dokup w sklepie... Sprawdź tez tylny most tylko pamiętaj ze tam leje sie inny olej.

Co do przedniego hamulca mysle ze jestes przewrażliwiony
Ozo Drapers Squad

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: Przednie koła nie obracają się swobodnie. KQ 750 2014

Post autor: robertmuszka » czw 12 maja, 2016

Co do hamulcow , to rozbierz zaciski, wyczysc I nasmaruj prowadnice, moze poprostu nie odbija, to z autopsji z miska.
Nakretki dokladnie , odkrec I dopasuj od jakiegos auta.

szymoneski
Posty: 79
Rejestracja: ndz 01 cze, 2014

Re: Przednie koła nie obracają się swobodnie. KQ 750 2014

Post autor: szymoneski » pt 13 maja, 2016

Zadanie wykonane, ale nieudolnie.
Założyłem klocki, nasmarowałem prowadnice, i niestety podczas jazdy testowej hamulce nie chciały zblokować kół na piasku, a po podniesieniu opory podczas kręcenia były jeszcze większe, niż przed wymianą.

Ale.. w drodze do domu wpadłem na to co prawdopodobnie jest przyczyną. Śrubę/bolec na imbus mocujący klocki musiałem delikatnie wbijać, a podejrzewam, że tylny klocek powinien przesuwać się na niej swobodnie. Planuję szlifierką to umożliwić, zastanawiam się czy robić to na obu klockach, czy tylko wewnętrznym?

Macie podobne problemy?

Kupiłem takie klocki: http://allegro.pl/show_item.php?item=6056874448
Wysyłka błyskawiczna :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Suzuki”