problem z rozrządem i odpaleniem big bear 350

Wasze doświadczenia i problemy z quadami Yamaha Kodiak/Big Bear 400, Kodiak/Grizzly 450...
cugi253
Posty: 42
Rejestracja: ndz 29 kwie, 2012
Quad:: Yamaha BIG BEAR 350 4x4
Imię: Marcin

Re: problem z rozrządem i odpaleniem big bear 350

Post autor: cugi253 » pt 23 maja, 2014

ok, bylby wdzieczny za filmik, ze po angielsku to niewazne. czyli muszę zdjąć glowice, cylinder, lewa pokrywe z magneta i magneto i dostane sie do zębatki napędzającej łańcuch?
magneto pływa w oleju? czy jest sucho? magneto da sie zdjac scagaczem trójramiennym do łożysk? czy nie ma o co zachaczyc? jak ty sobie poradziles ze sciagniciem go?

Awatar użytkownika
kostek_ak
Posty: 113
Rejestracja: śr 05 lut, 2014
Quad:: yamaha big bear 350
Imię: andrzej

Re: problem z rozrządem i odpaleniem big bear 350

Post autor: kostek_ak » pt 23 maja, 2014

pokręciłeś trochę. GŁOWICY NIERUSZASZ. SCIĄGASZ TYLKO DEKIELEK OKRĄGŁY . TYLKO!!!!! tu masz film you toube Yamaha 350 Engine Teardown Part 1 of 3
to jest starszy silnik ale zasada ta sama, magneto jest w kąpieli olejowej czyli spuszczasz olej przed robotą. na filmie to co ważne jest do 3,05 min. Po odkręceniu zębatki rozrządu wyciągasz ją na drucie spuszczasz łańcuszek w dół wtedy łatwo wyjmujesz łańcuszek zamieniasz na nowy wciągasz go drutem itd. pamiętaj by uprzednio ustawić go na znakach, jak pokazane na filmie bądź po złożeniu tłok g.m.p i znaki jak pokazane na filmie na magnecie masz mieć T w okienku dekla, a dalej poczytaj w moich postach wcześniejszych w tym temacie.
magneto popukałem młoteczkiem z każdej strony delikatnie i mi zeszło , a oryginalny ściągacz kupisz na allegro za 30 zł

Bez urazy ale jak tego nie zrozumiałeś to poszukaj dobrego serwisu może tak będzie lepiej....
smak wolności ---- try this

cugi253
Posty: 42
Rejestracja: ndz 29 kwie, 2012
Quad:: Yamaha BIG BEAR 350 4x4
Imię: Marcin

Re: problem z rozrządem i odpaleniem big bear 350

Post autor: cugi253 » sob 24 maja, 2014

spoko wszystko gra, zrozumialem:)

cugi253
Posty: 42
Rejestracja: ndz 29 kwie, 2012
Quad:: Yamaha BIG BEAR 350 4x4
Imię: Marcin

Re: problem z rozrządem i odpaleniem big bear 350

Post autor: cugi253 » śr 28 maja, 2014

ok dzis zaczalem prace, wszystko ok, tylko jest problem ze sciagnieciem magneta, sciagacza jakos nigdzie nie moge znalezc;/;/ mloteczkiem tez delikatnie stukalem ale lipa. masz jakis konkretny sposob? gdzie pukac i w jaki sposob?aby nie pokrzywic nic. musze tez wymienic bendiks bo nieraz slizgnie juz wiec bez magneta nie da rady;/

Awatar użytkownika
kostek_ak
Posty: 113
Rejestracja: śr 05 lut, 2014
Quad:: yamaha big bear 350
Imię: andrzej

Re: problem z rozrządem i odpaleniem big bear 350

Post autor: kostek_ak » śr 28 maja, 2014

http://allegro.pl/yamaha-yfm-kawasaki-klf-kvf-klt-suzuki-sciagacz-i4276979426.html

proszę bardzo :)

interesuję mnie o jaki bendiks Ci chodzi?. Jedyne co mi przychodzi to sprzęgiełko rozrusznika czy tak? Słyszysz stuki podczas kręcenia i po zgaszeniu pojedyncze stuknięcie?
smak wolności ---- try this

cugi253
Posty: 42
Rejestracja: ndz 29 kwie, 2012
Quad:: Yamaha BIG BEAR 350 4x4
Imię: Marcin

Re: problem z rozrządem i odpaleniem big bear 350

Post autor: cugi253 » śr 28 maja, 2014

no tak sprzegielko rozrusznika, dokladnie tak jak mowisz, takie objawy.

miales ten sam problem? jesli tak to masz jakis namiar skad mozna wyrwac takie sprzegielko:>?

Awatar użytkownika
kostek_ak
Posty: 113
Rejestracja: śr 05 lut, 2014
Quad:: yamaha big bear 350
Imię: andrzej

Re: problem z rozrządem i odpaleniem big bear 350

Post autor: kostek_ak » śr 28 maja, 2014

miałem te same objawy i pisałem już o tym na tym forum, nadmienię iż jazda z takim sprzęgiełkiem morze uszkodzić dekiel alternatora w miejscu dokręcania śrub dekla, sprawdź czy nie poci ci się przy śrubach, jeśli tak to masz już pęknięcia a sprzęgiełko jest już dostępne na allegro w dużych ilościach http://allegro.pl/yamaha-grizzly-wolverino-big-bear-nowe-sprzeglo-i4249633557.html

a jak zawieszenie dobre nie wybite
smak wolności ---- try this

cugi253
Posty: 42
Rejestracja: ndz 29 kwie, 2012
Quad:: Yamaha BIG BEAR 350 4x4
Imię: Marcin

Re: problem z rozrządem i odpaleniem big bear 350

Post autor: cugi253 » czw 29 maja, 2014

zawieszenie mam OK, ladnie powoli odbija, kurcze drogie to sprzegielko no ale coz;/ dzieki za pomoc:)

Awatar użytkownika
kostek_ak
Posty: 113
Rejestracja: śr 05 lut, 2014
Quad:: yamaha big bear 350
Imię: andrzej

Re: problem z rozrządem i odpaleniem big bear 350

Post autor: kostek_ak » czw 29 maja, 2014

spoko nie ma sprawy....

jeśli chodzi o sprzęgiełko to i tak najtańsze, w serwisie trzy razy tyle zabulisz.
O zawieszenie pytam bo stosowałem TANIE zamienniki jak coś to wiesz gdzie pytać.

daj znać jak uruchomisz gada.....

powodzenia.
smak wolności ---- try this

cugi253
Posty: 42
Rejestracja: ndz 29 kwie, 2012
Quad:: Yamaha BIG BEAR 350 4x4
Imię: Marcin

Re: problem z rozrządem i odpaleniem big bear 350

Post autor: cugi253 » czw 29 maja, 2014

Gdyby ktoś potrzebował i chciał co nieco zobaczyć to tutaj trochę zdjęć:


A tak z ciekawości skąd brałeś zawieszkę?? Może się przydać. Na razie jestem na etapie czekania na łożysko jednokierunkowe.

Łańcuch rozrządu po wymontowaniu jest dłuższy o ok. 4-5mm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Yamaha Kodiak/Big Bear 400, Kodiak/Grizzly 450”