Zenet Egl motor shine 250

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
ODPOWIEDZ
Zenet
Posty: 12
Rejestracja: śr 19 gru, 2012
Quad:: shinerize

Zenet Egl motor shine 250

Post autor: Zenet » wt 01 sty, 2013

witam
Postanowiłem założyć nowy temat . Widzę wiele jest zapytań na forum bez odpowiedzi . Wiem marny sprzęt psuje się .ale nic nie psuje sie bez przyczyny.
Postanowiłem prowadzić fotomanual na temat tego quada mam nadzieję ze znajdziecie wszystko w jednym miejscu.
Do niedawna nie miałem garażu na qada . Opisywałem problem wcześniej i kolega moderator podpowiadał na temat masy .Posprawdzałem wszystko i wnioski : aku naładowane ,rozrusznik nie kręci ,pstryka w tym urządzeniu .Jak sie nazywa ,czy mogę to kupić nie china , czy są rożne wartości elektryczne i jak wybrać wlaściwą.
Załączniki
_s0.zmniejszacz.pl_DSCF2670_zmniejszacz-pl_359329.jpg
_s0.zmniejszacz.pl_DSCF2670_zmniejszacz-pl_359329.jpg (17.69 KiB) Przejrzano 4979 razy

Zenet
Posty: 12
Rejestracja: śr 19 gru, 2012
Quad:: shinerize

Re: Zenet Egl motor shine 250

Post autor: Zenet » wt 01 sty, 2013

Marines dzięki , za pomoc .Wydaje mi się ze to ten element. Mam zamiar zmienic opony na terenowe. Obecne sliki z przodu sa mniejsze, a z tyłu szersze czy nowe opony kupie w podobnych rozmiarach {dodam ze na felgi 14}
Załączniki
_s0.zmniejszacz.pl_DSCF2382_zmniejszacz-pl_831701.jpg
_s0.zmniejszacz.pl_DSCF2382_zmniejszacz-pl_831701.jpg (33.42 KiB) Przejrzano 4977 razy

Awatar użytkownika
Marines
Moderator
Posty: 584
Rejestracja: pt 08 lip, 2011
Quad:: Czerwony...
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zenet Egl motor shine 250

Post autor: Marines » wt 01 sty, 2013

To przekaźnik/stycznik rozrusznika. Możesz sprawdzić na krótko czy będzie odpalał. Bez problemu znajdziesz zamiennik. Jak chcesz lepszej jakości możesz poszukać od jakiegoś motoru.
Opony polecam kosteczki, fajnie się sprawują w tak lekkim quadzie.
"Są rzeczy, które trzeba zrobić i robi się je, ale nigdy o nich nie mówi. Nie próbuje się ich usprawiedliwiać. Są nie do usprawiedliwienia. Po prostu się je robi. A potem zapomina."
NAPRAWIAM QUADY I MOTOROWERY - BYDGOSZCZ I OKOLICE

Zenet
Posty: 12
Rejestracja: śr 19 gru, 2012
Quad:: shinerize

Re: Zenet Egl motor shine 250

Post autor: Zenet » śr 02 sty, 2013

ale czy można kupić 14--- przy szerokości 185 2 stuki i 2-- a na tył 275 {w takich proporcjach -+}

Dzisiaj rozebrałem tłumiki w celu przerobienia barwy .Izoluje wszystkie kostki. W atv po przejechaniu 90 km ,olej do zmiany , prawe koło dostało luzu na frezie.Od jazdy po kamykach uszkodziłem plastikową osłonę silnika.Dorabiam metalową.
Załączniki
_s0.zmniejszacz.pl_DSCF2390_zmniejszacz-pl_603217.jpg
_s0.zmniejszacz.pl_DSCF2390_zmniejszacz-pl_603217.jpg (34.92 KiB) Przejrzano 4961 razy

Zenet
Posty: 12
Rejestracja: śr 19 gru, 2012
Quad:: shinerize

Re: Zenet Egl motor shine 250

Post autor: Zenet » śr 02 sty, 2013

Przekaźnik odłączony -spięte na kr.nie odpala,nie kręci, kontrolka akumulatora świeci. Czy znaczy to że przekaźnik działa .

Zenet
Posty: 12
Rejestracja: śr 19 gru, 2012
Quad:: shinerize

Re: Zenet Egl motor shine 250

Post autor: Zenet » pt 03 maja, 2013

Po wymianie przekaźnika ..Naciąganie łańcucha po zimie i kuligach. Zabrałem się za prawidłowe zamontowanie Haka . Trochę zabawy bo trzeba zacisk hamulca na moment odłączyć ale efekt na zdjęciu. Dla wytrwałych i miłośników ryżu http://www.youtube.com/watch?v=jukfZCYiHK4
Załączniki
Odkręcić 4 śruby
Odkręcić 4 śruby
Między zębatkę śrubokręt oprzeć na aluminiowym ori i docisnąć do dołu .
Między zębatkę śrubokręt oprzeć na aluminiowym ori i docisnąć do dołu .
Podobnie te same 4 śrubki
Podobnie te same 4 śrubki

Zenet
Posty: 12
Rejestracja: śr 19 gru, 2012
Quad:: shinerize

Re: Zenet Egl motor shine 250

Post autor: Zenet » pt 26 lip, 2013

Nic się nie psuje ,więc kalibracja zbieżności i ... youtube.com/watch?v=j7GhBMQUxPU .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”