Bashan 200 problem z odpalaniem

Wasze doświadczenia i pytania związane z chińskimi quadami
Cycu123
Posty: 18
Rejestracja: pn 05 gru, 2011
Quad:: Bashan 200
Imię: Jarek

Bashan 200 problem z odpalaniem

Post autor: Cycu123 » czw 12 sty, 2012

Witam!

Od początku opisze wam swoj problem z quadem. Miesiac temu postanowiłem zacząć przyklejac kable do ramy, bo brzydko wygladaly jak zwisały. Dobra ok, skonczylem przyklejac, i nie odpala (brakjest iskry). Odkleilem wszystko i nie wiem chyba wszystkie kabelki są w porządku. Wiec postanowilem kupic nową świece, dobra kupilem, i dalej nie ma iskry.Kupilem nowy modul (mozliwe iz zle podlaczylem).Wiec zaczelem krecic rozrusznikiem, i do cewki , tej co idzie do swiecy, podlaczylem jakąś diode, by zobaczyc czy jest w niej prąd. I niestety "chyba nie ma" , bo jak kręce rozrusznikiem ( trzymam guzik) to nic nie ma , przytrzymam z 5 s, i w chwili puszczania guzika, dioda tylko raz mrygnie. Nie wiecie co to może byc? Pomozcie bo jestem zielony w tych sprawach, naprawiam go juz 1,5 miesiąca ;(

PS. Iskrownik dziala na 100%, poniewaz krecilem rozrusznikiem i dotknelem kabelkiem do masy,i mnie kopnęło
Ostatnio zmieniony śr 25 sty, 2012 przez Cycu123, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Łukasz2530
Posty: 10
Rejestracja: pt 20 sty, 2012
Quad:: Bashan bS200 S-7
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Osiek nad Notecią

Re: Bashan 200 problem z odpalaniem

Post autor: Łukasz2530 » sob 21 sty, 2012

a paliwo dochodz.sprawdz jeszcze mase ale stawiam wstępnie na brak oktanu

Cycu123
Posty: 18
Rejestracja: pn 05 gru, 2011
Quad:: Bashan 200
Imię: Jarek

Re: Bashan 200 problem z odpalaniem

Post autor: Cycu123 » ndz 22 sty, 2012

A musi być paliwo, zeby była iskra? wydaje mi sie że nie, bo chyba paliwo jest zeby odpalic, a elektryka żeby była iskra. Zobacze. A masa hmm, masa to jest poprostu kabelek, ktory musi byc przyczepiony np do ramy, tak? Nie znam sie na elektryce.

Cycu123
Posty: 18
Rejestracja: pn 05 gru, 2011
Quad:: Bashan 200
Imię: Jarek

Re: Bashan 200 problem z odpalaniem

Post autor: Cycu123 » wt 24 sty, 2012

Przepraszam, zle napisalem, sorki wielkie.

Poprostu świece mam wyjętą z cykindra, włożoną w fajke, i dotykam nią cylindra i kręce zeby zobaczyc czy jest iskra, i niestety nie ma, cos z elektryką tylko co?.

Awatar użytkownika
Łukasz2530
Posty: 10
Rejestracja: pt 20 sty, 2012
Quad:: Bashan bS200 S-7
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Osiek nad Notecią

Re: Bashan 200 problem z odpalaniem

Post autor: Łukasz2530 » śr 25 sty, 2012

sprawdz kable cewke nawed inną swiece weś a jak nie to koło akumulatora napewno masz taki modu rzeberkowy a drugi bendzie okrągły z dwoma kablami sprawdz czy dają prond bo bo ten miejszy okrągły odpowiada z napięcie a ten rzeberkowy to tak zwany reduktor napiecia.A jak ni toi sprawdz zapłon bo często sruby sie popuszczaja i mógł ciu sie przestawić jak kreci niema iskry to tylko takie usterki chyba wynikły ja w tym swoim tez miałem taki probrem brak iskry ale jeden mondry w serwisie przestawił zapłon bo sie poluznił od jazdy iwszczasów i to był powód temu od czasu do czasu przegladam wszystkie śruby powodzenia z baszankim jak by co to pisz.

Cycu123
Posty: 18
Rejestracja: pn 05 gru, 2011
Quad:: Bashan 200
Imię: Jarek

Re: Bashan 200 problem z odpalaniem

Post autor: Cycu123 » pn 30 sty, 2012

podlaczylem dobrze modul, i do tych dwoch kabli przy cewce Wysokiego Napięcia (WN) podlaczylem diode, by zobaczyc czy jest prąd. Prąd jest , jak widać na:
http://www.youtube.com/watch?v=OUsviffB ... e=youtu.be

hm, to teraz musze kupic nową Cewke wysokiego napiecia? bo to ona nie przepuszcze prądu do świecy, bądz prąd jest tak maly ze nie wytwarza iskry, a za maly to chyba nie jest bo swiecilo tą diodą fest.
PS. świece mam nową

Cycu123
Posty: 18
Rejestracja: pn 05 gru, 2011
Quad:: Bashan 200
Imię: Jarek

Re: Bashan 200 problem z odpalaniem

Post autor: Cycu123 » pn 30 sty, 2012

PROBLEM:

Zna ktoś tutaj sie na elektryce? Ponieważ mi do cewki dochodzi mała ilość prądu, podłączyłem didoe to ona sie swiecila jak kręciłem rozrusznikiem (widać na filmie powyżej) a kolega mowi ze ona sie juz dawno powinna spalić. To nie wiem w czym tkwi problem, ze prądu dochodzi tak mało ;( Prosze o pomoc, może to byc regulator napięcia?

szczurek10
Posty: 80
Rejestracja: pt 14 maja, 2010
Quad:: na razie bashan 200
Imię: Przemek

Re: Bashan 200 problem z odpalaniem

Post autor: szczurek10 » wt 07 lut, 2012

siema podłączę się pod temat :)

Mam problem z iskra ;/ natomiast czasami jest a czasami nie ma. Jak iskra jest to quad pali i wszystko jest ok ;) ale jeśli jest to kila minut i znika ;( świece nowa, cewka - ok, moduł też musi być dobry bo jeśli iskra się pojawia to chyba jest ok, stator wyjadę mi się że sprawny ( bo iskra się czasami pojawia. Przeglądałem kable i wszystko ok, Czekam na propozycje przyczyny :) z góry dzięki !!!

Cycu123
Posty: 18
Rejestracja: pn 05 gru, 2011
Quad:: Bashan 200
Imię: Jarek

Re: Bashan 200 problem z odpalaniem

Post autor: Cycu123 » śr 08 lut, 2012

Choć sie nie znam wydaje mi sie że gdzieś sie robi zwarcie. Sprawdź czy wszystkie styki sie zgadzają, Czy czasami plus z minusem sie nie styka itp. Albo w przełącznikach na kierownicy sie robi zwarcie. Nie wiem nie znam sie- tylko tak myśle

szczurek10
Posty: 80
Rejestracja: pt 14 maja, 2010
Quad:: na razie bashan 200
Imię: Przemek

Re: Bashan 200 problem z odpalaniem

Post autor: szczurek10 » śr 08 lut, 2012

ok jeszcze przeglądnę instalacje i dam znać co i jak :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chińskie quady”