problem z olejem yamaha raptor660

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
ODPOWIEDZ
kolunio.25
Posty: 1
Rejestracja: pn 24 paź, 2011
Quad:: yamaha raptor 660
Imię: krzysiek

problem z olejem yamaha raptor660

Post autor: kolunio.25 » pn 24 paź, 2011

witam wszystkich fanow quadow jestem tu nowy i mam problem od nie dawna posiadam yamahe raptor660 i ostatnio zauwarzylem ze bierze mi olej co uzupelnie pojerzdze troche 1godz i juz bagnet sie nie macza(sprawdzam na zimnym silniku)i zauwarzylem ze gdy dodam gazu to troche kopi jak by na bialo niebiesko.ostatnio gdy wymienialem filtr powietrza byl wysmarowany w oleju(zrobilem na nim30h)quad ogulnie sprawoje sie dobrze nie stracil na sile,czy ktos wie co to moze byc.

romeck
Posty: 111
Rejestracja: śr 26 mar, 2008
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: problem z olejem yamaha raptor660

Post autor: romeck » śr 02 lis, 2011

filtr oleju jeśli standardowy (gąbka) to ma być wilgotny od oleju, taka jest jego zasada działania, zanieczyszczenia przyklejają się do warstwy oleju na gąbce
można go czyścić (wyprać) i ponownie nasączyć specjalnym olejem np w sprayu (kupisz w serwisie, albo w sklepie motocyklowym), kiedyś przygotowywało się mieszankę z ATF i diesla (50:50) po czym smarowało pędzlem filtr lub wlewało do rozpylacza po płynie do szyb i pryskało (to było dawno :D)

kopcenie na niebiesko świadczy o zużyciu pierścieni, cylindra, tłoka, prowadnic zaworowych
te usterki mogą wystąpić pojedynczo lub wszystkie na raz
nie obędzie się bez rozebrania góry silnika (głowica, cylinder, tłok)
mnie też to czeka z G 660... zużywa ponad 1 litr oleju na 1 godzinę pracy...
podobno zazwyczaj wystarczy wymiana pierścieni tłokowych
jeśli nie to szlif cylindra (100-200 pln) i nowy ponadwymiarowy tłok z kompletem pierścieni (500 pln)
brak filozoficznych podpisów do podziału...

stajenka: SP 300U, czasem miśki 660 i 700

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”