Dodatkowe swiatła quad 125 bez strat napięcia volt

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
ODPOWIEDZ
vito112cdi
Posty: 6
Rejestracja: ndz 13 lut, 2011
Quad:: Quad ATV 125
Imię: Ando

Dodatkowe swiatła quad 125 bez strat napięcia volt

Post autor: vito112cdi » pn 03 paź, 2011

Witam
Podłączałem różne światła żarówki do kabli od przedniej lampy quada.Ale czym więcej żarówek to napięcie się rozdziela i słabo świeci.Jest jakiś sposób np kondensator itp.lub gdzie podłączyć te żarówki? Tylko nie chce z akumulatora bo potem nie odpali bo żarówka wszystko zeżre .
Pozdrawiam

romeck
Posty: 111
Rejestracja: śr 26 mar, 2008
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Dodatkowe swiatła quad 125 bez strat napięcia volt

Post autor: romeck » wt 11 paź, 2011

niezależnie od miejsca podłączenia żarówki i tak korzystasz z akumulatora oraz z alternatora (prądnicy) w silniku o ile jest odpalony, jeśli przegniesz z ilością oświetlenia alternator nie doładuje akumulatora lub co gorsza przegrzeje się i spali, to samo dotyczy regulatora napięcia ładowania
posiadacze quadów przeprawowych często montują dodatkowe akumulatory by zasilić wyciągarki i oświetlenie ale tam jest potężny alternator (300-500 W a czasami więcej) który radzi sobie z doładowaniem takiego zestawu baterii

może problem tkwi w nieprawidłowym podłączaniu tych twoich żarówek, masz je połączyć RÓWNOLEGLE a nie SZEREGOWO, ale do tego jest potrzebna podstawowa wiedza techniczna...
poza tym nie możesz obciążać instalacji w nieskończoność
w pogoni za oszczędnością instalacje w tanich chińczykach są robione z przewodów o małym przekroju co nie gwarantuje odpowiedniego przepływu prądu i grozi przegrzaniem a nawet zwarciem instalacji w przypadku podpięcia opcjonalnego oświetlenia
najlepiej wykonać instalację do takich dodatkowych odbiorników od podstaw
podpiąć się pod aku z bezpiecznikiem i wyłącznikiem dodatkowym
jedna dodatkowa lampa z żarówką halogenową 55A nie powinna przeciążyć aku i alternatora
brak filozoficznych podpisów do podziału...

stajenka: SP 300U, czasem miśki 660 i 700

vito112cdi
Posty: 6
Rejestracja: ndz 13 lut, 2011
Quad:: Quad ATV 125
Imię: Ando

Re: Dodatkowe swiatła quad 125 bez strat napięcia volt

Post autor: vito112cdi » pt 21 paź, 2011

Może są jakieś sposoby na to ja widziałem quada 125 na allegro to miał dodatkowe światła może podłączają je tam gdzie ja niewidem.Czy ktoś ma quada 110 125 i wie jak to podłączyć

bimbelek
Posty: 12
Rejestracja: ndz 10 lis, 2013
Quad:: chinczyk

Re: Dodatkowe swiatła quad 125 bez strat napięcia volt

Post autor: bimbelek » czw 23 sty, 2014

A ja mam pytanie z innej beczki. Raczej w każdym quadzie 110 jest tak że jak silnik chodzi na wysokich obrotach to i żarówki ładnie świecą, jednak jak są niskie obroty to żarówki świecą jak zapałki. I tu pojawia się pytanie. Czy zamiast tych żarówek 12V15/15W można wsadzić żarówki ledowe które pobierają stosunkowo mniej prądu i nie obciążają ładowania i akumulatora.
np. te:
http://allegro.pl/zarowka-biala-12v-g18-5-9led-1157-biala-i3848834846.html
lub
http://allegro.pl/zarowka-bay15d-p21w-5w-led-13-smd-5050-bialy-czerw-i3847773074.html
Lub żarówki H4 ledowe tylko z mocowaniem byłby troszkę problem

jimmy_ezg
Posty: 438
Rejestracja: śr 26 sty, 2011
Quad:: LS 300UD
Imię: Marcin

Re: Dodatkowe swiatła quad 125 bez strat napięcia volt

Post autor: jimmy_ezg » śr 29 sty, 2014

Żarówki ledowe jako zastępstwo halogenowych to szmelc na razie. Świecą jak zapałki nie tylko na niskich obrotach ale cały czas. Efekt będziesz miał taki jakbyś drogę doświetlał telefonem komórkowym :) Lepiej kup sobie jakieś lampy robocze led i będziesz miał za niewygórowaną cenę w miarę dobre oświetlenie a do tego nie przeciążysz instalacji. Nie powinieneś na to wydać więcej niż 250 zł. Chyba że chcesz jakąś listwę to za 500 - 600 PLN też już można coś kupić. I wtedy już nie musisz używać wogóle lamp halogenowych gada.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”