Linhai 300 4x4. Odpalanie.

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
ODPOWIEDZ
Mati539
Posty: 11
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: Jędrzejów
Kontakt:

Linhai 300 4x4. Odpalanie.

Post autor: Mati539 » śr 20 sty, 2010

Witam mam quada Linhai 300 4x4 i mam mały problem. Otóż chodzi o to że nie moge go odpalić, czasami złapie pochodzi chwile na wolnych, kiedy dodaje gazu to go coś tłumi i zaraz gaśnie, zalewa świece. W sumie to udało mi sie 2 razy pojeżdzić jak już odpalił to nie było problemów. W lato odpalał mi na dotkniecie. Dzisiaj jeszcze kupiłem verve 98 myślałem że może coś z benzyną ale chyba jednak nie. Ma ktoś jakiś pomysł :myśl: , co może być przyczyna?

cichy
Posty: 278
Rejestracja: pt 29 wrz, 2006
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: cichy » śr 20 sty, 2010

Jeżeli z ssaniem jest wszystko ok, to może zacina sie pływak?! Tego, że zalewa świecę to jesteś pewien, czy Ci się tak wydaje?! wykręcałeś ją!?
.:GALEON:.

Mati539
Posty: 11
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: Jędrzejów
Kontakt:

Post autor: Mati539 » śr 20 sty, 2010

Wykrecałem ją przynajmniej z 20 razy, co ją wykrecam to jest zalana... mam 2 na zmiane.. iskra tez jest

Mati539
Posty: 11
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: Jędrzejów
Kontakt:

Post autor: Mati539 » śr 20 sty, 2010

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

mariotorpedo
Posty: 133
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: mariotorpedo » czw 21 sty, 2010

Mati tu nie ma co szukać innego to wina gaźnika....za wysoki poziom w komorze pływakowej....rozbierz gaźnik i obejrzyj pływak i zaworek ...przedmuchaj ,sprawdź czy zaworek zamyka dopływ paliwa i tyle ...to na pewno pomoże

Mati539
Posty: 11
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: Jędrzejów
Kontakt:

Post autor: Mati539 » czw 21 sty, 2010

Gaźnik rozebrałem przedmuchałem i wydaje mi się wszystko ok, ale nic to nie pomogło. Możliwe żeby świeca miała iskrę na zewnątrz a gdy się ją wkręci już nie? Gdy wkręcę zawsze za 1 razem załapie i odpali na chwile po czym gaśnie ale następnym razem kręcenie już nic nie daje, trzeba wyjąć świecę która jest zalana i przeczyścić. Co może być tego przyczyną?

mariotorpedo
Posty: 133
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: mariotorpedo » czw 21 sty, 2010

mati cały czas podtrzymuje że to za wysoki poziom paliwa w komorze...ale jeszcze tak sobie myślę że....powiedz coś na temat stanu silnika, a najlepiej zmierz ciśnienie , bo może silnik nie jest za mocny albo zawory trzeba wyregulować ...i może przez to nie ma odpowiedniego ciśnienia i tym bardziej że teraz takie niskie temperatury ...no chyba że quada trzymasz pod pierzyną hehe...jakby ciśnienie było kiepskie za pierwszym razem to trzeba wstrzyknąć w cylinder troszkę oleju silnikowego i mierzyć znowu....jak ciśnienie sporo podskoczy to znak że zawory szczelne a słabe pierścienie ,a jak pomiar się prawie nie zmieni to bierz się za głowicę zaczynając od regulacji zaworów...jeżeli wiesz o czym pisze to zabieraj się za robotę 8)

wieza
Posty: 4
Rejestracja: wt 29 cze, 2010

Re: Linhai 300 4x4. Odpalanie.

Post autor: wieza » ndz 31 paź, 2010

Mati539 udało ci się rozwiązać twój problem? Pytam bo mam dokładnie takie same objawy choć w innym quadzie. Co pomogło?

A odnośnie regulacji zaworów w quadzie 150 chińczyk, jakie powinny być luzy zaworowe?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”