Mam was serdecznie dość!!! :)

Tutaj możecie napisać wszystko co nie jest związane z quadami...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Romulus
Posty: 399
Rejestracja: wt 27 lut, 2007
Quad:: Nie ma. Bo nie mogę jeździć
Imię: Roman
Lokalizacja: Jabłonna

Post autor: Romulus » wt 29 wrz, 2009

Antyfan:
Cytat:
Niestety często podczas rozmów ( a uczestniczyłem w takich) ze strony ekologów (nie wszystkich oczywiście bo nie generalizuję) na każdą propozycję było tzw. ruskie NIE'T, wtedy nie ma możliwości znalezienia kompromisu.


No ale dziwi to Pana?? Niestety ale w sprawi wjeżdżania na szlaki i na tereny leśne nie może być żadnego kompromisu, poza całkowitym zakazem wjazdu. Jeżeli uważa Pan za kompromis coś takiego:
oczywiście jestem za zakazem wjazdu do parków i na szlaki które nie prowadzą drogami publicznymi bo są i są takie szlaki które tymi drogami prowadzą, mówię tu np, starym nieczynnym wysypisku śmieci, o żwirowniach o nieczynnych poligonach a i tak było "NIE"T bo tam tworzy się nowy ekosystem" i mówi to facet który ze spotkania odjeżdża 20 letnim smrodliwym samochodem (mogę kiedyś podać nazwisko tego znanego ekologa)
Antyfan
I znów pozwolę sobie zacytować błyskotliwego kolegę z innego forum:

Cytat:
Zgadzam się ,że szlaki powinny być bez nas ale czasami przypadkiem się na nich znajdujemy a czasami tak prowadzi normalna polna droga.


Okazuje się, że quady i crossy wjeżdżają na szlaki przypadkowo
albo Pan chce rozmawiać merytorycznie z ludźmi którzy oczekują tego również od Pana albo chce Pan się kopać z koniem, napisaliśmy już że pieniacze są w każdym społeczeństwie, a Pański ton (i sądzę że jest to zamierzone działanie) jest prowokacyjny i oczywiście są tacy którzy na to dają się złapać.

Mogę podać przykłady szlaków pieszych i rowerowych które prowadzą publicznymi drogami.


adminGrzegorz: poprawiłem cytowanie
Ostatnio zmieniony wt 29 wrz, 2009 przez Romulus, łącznie zmieniany 2 razy.

Antyfan
Posty: 50
Rejestracja: czw 24 wrz, 2009
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Antyfan » wt 29 wrz, 2009

to nie jest oczywiście argument, ale wg mnie Pana opis także nie jest trafny, a uświadamianie w ten sposób poprzedzone "pięknym" expose nie było lekcją świadomości a tylko prowokacją, w nielicznych przypadkach udaną...
Hmmm.... co od własnego opisu, to mówiąc szczerze kompletnie o nim zapomniałem i nawet nie wiem co tam ma napisane :) Grzebałem w profilu, ale tam nigdzie go nie znalazłem W tym wypadku przepraszam, jeśli jest tam coś obraźliwego i proszę o pomoc w jego zmianie.
My nie udowadniamy, że problem nie istnieje, my nad nim pracujemy, ale Pan Panie Błażeju nam nie ułatwia...

Żeby była jasność dla Pana, wyraził Pan swoją opinię w niefortunny dla siebie sposób i krzywdzący grupę ludzi, ja nie wrzuciłem Pana do tego samego worka, co piechurów rozwieszających druty kolczaste na moim terenie, grzybiarzy, którzy zostawiają śmieci gdzie z rachunków bankowych można do nich trafić pod sam dom, dlatego, że Pana szanuję bez względu na to jak Pan rozpoczął ten wątek i tego samego wymagam od Pana...
Jeszcze raz powtórzę, że nie wrzucam nikogo do jednego wora. Jeśli używam sformułowań typu "was" "wasze" "wy" to tylko i wyłącznie dlatego, że zbyt czasochłonne i zbyt skomplikowane byłoby pisanie do każdej, nazwijmy to "grup" quadowiczów z osobna. Staram się jeśli to możliwe zaznaczać momenty, w których zwracam się bezpośrednio do jakiejś osoby, a w którym momencie mówię do tej "negatywnej" "grupy" waszej społeczności. Nie żywię szacunku jedynie do osób, które na to nie zasługują i zapewniam Pana, że Pan do tej grupy nie należy.
co do "kompromisu" to proszę wybaczyć ale my nie mamy co wypracowywać, chyba, że ma Pan przełożenie lobbystyczne na rząd RP, jeżeli nie, to gadamy po próżnicy i wzajemne obrażanie nic nie da i wbrew temu co Pan napisał, to:
Żadne przepisy ani restrykcje nie zdadzą się na nic, jeżeli ci "źli" quadowicze nie zrozumieją tego co robią. I tu najwięcej macie Panowie wy do zrobienia, bo tylko Wy możecie na nich wpłynąć, bo tylko was posłuchają.
1. Jest to niestety sprawa samorządów i rządu, którzy zamiast utrudniać powinni pomóc i z tymi odbywają się takie rozmowy
Niestety nie tylko wam samorządy nie ułatwiają i to faktycznie jest problem, z którym trzeba się zmierzyć.

Antyfan
Posty: 50
Rejestracja: czw 24 wrz, 2009
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Antyfan » wt 29 wrz, 2009

2. nie znam ludzi, którzy nie woleliby zapłacić za jazdę i jeździć legalnie, niż bać się, że może ta droga, którą się poruszają jest nielegalna, ale źle, lub w ogóle nie oznakowana...
Właśnie takich ludzi spotykam na szlakach.

Antyfan
Posty: 50
Rejestracja: czw 24 wrz, 2009
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Antyfan » wt 29 wrz, 2009

Na resztę odpowiem jak tylko znajdę chwilę czasu. Musze się niestety zbierać do pracy.

Awatar użytkownika
Wojni
Posty: 43
Rejestracja: śr 22 lip, 2009
Lokalizacja: Sulęcin
Kontakt:

...

Post autor: Wojni » wt 29 wrz, 2009

Witam serdecznie

Niektórzy z was już wiedzą ,że jestem żołnierzem zawodowym...
Nie wytrzymałem i dziś poszedłem w mundurze do nadleśnictwa.
Pochodzę z Lubuskiego gdzie jest naprawdę Dużo lasów i rezerwatów.
Oczywiście Ładnie się przedstawiłem i poprosiłem o rozmowę z komendantem tutejszej straży leśnej .
Poruszyłem właśnie ten temat.
Ku mojemu zdziwieniu leśniczy nie chciał mi wykręcić wentyli :język_oko:
Rozmowa była naprawdę długa i równie interesująca to tu na forum.
Oczywiście do porozumienia nie doszliśmy, ale dowiedziałem się iż leśniki również posiadają 3 quady , którymi poruszają się Służbowo po lesie i rezerwatach i nie po to by wyłapywać szalejących quadzistów ale po to by mogli wszędzie bez przeszkód podjechać ....
Dowidziałem się również ,że wiedzą o tym ,że rezerwaty nie są oznakowane i przypadkowo można wjechać na teren rezerwatu poprzez inną drogą leśną!!!!!
Nie popierają naszych wyczynów w lesie ale przymykają na to oko ale jeśli zobaczą kogoś w rezerwacie przyrody albo za znakiem OSTOJA ZWIERZYNY nie popuszczą !!!!!
U mnie w mieście jest dużo quadów leśniki wiedzą ze raz w miesiącu zbieramy sie wszyscy i wspólnie jeździmy po lasach zbierając śmieci...
Najwięcej jest puszek po piwie przy kładkach lub postojach dla turystów....
Może dla tego przymykają na nas oko.......
Resztę rozmowy nie będe opisywał ponieważ nic nowego sie nie dowiecie .... to samo możecie wyczytać tu na forum!!!!

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
stahoo
Posty: 802
Rejestracja: pn 28 lis, 2005
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: stahoo » wt 29 wrz, 2009

Hmmm.... co od własnego opisu, to mówiąc szczerze kompletnie o nim zapomniałem i nawet nie wiem co tam ma napisane :) Grzebałem w profilu, ale tam nigdzie go nie znalazłem W tym wypadku przepraszam, jeśli jest tam coś obraźliwego i proszę o pomoc w jego zmianie.
chodziło mi tutaj o "przemówienie programowe jako retoryka wygłoszona publicznie" czyli Pana wstęp do bieżącego wątku...
.:GALEON:.

Awatar użytkownika
domin11
Lucky ATV Team
Posty: 642
Rejestracja: ndz 04 mar, 2007
Quad:: 800 HO
Imię: Dominik
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: domin11 » wt 29 wrz, 2009

Jest jeszcze jedna grupa quadowców, którzy nie czytaja forum, nie interesują się naszym społeczeństwem, nie maja zamiaru nikogo poznawac, poprostu gdzieś tam kupili se jakiegoś quada i śmigają pomiędzy ludzmi. Jakoś nie wyobrażam sobie nikogo z tego forum upalającego gdziś w górach między turystami. Czytając posty antyfana mam wrażenie że opisuje On właśnie ich. Więc uswiadamianie 95% czytelników tego forum i tak nic nie zmieni bo my tak nie robimy. A teksty antyfana to już całkiem co innego, wymaga od nas kultury i nie łamania prawa a sam jest kulturalny kiedy mu pasuje i troche łamie prawo jesteśmy tacy sami :myśl:

Awatar użytkownika
chuligan
Posty: 260
Rejestracja: wt 02 wrz, 2008
Quad:: Lucky Star 250
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa/Kozienice

Post autor: chuligan » wt 29 wrz, 2009

Powstrzymałem się od udziału w polemice ze względu na jej dość niefortunny początek. W tej chwili, obiektywnie patrząc, zaczyna ona wyglądać tak jak powinna.

Antyfan, moim zdaniem, masz całkowitą rację, pojawianie się wszelkiej maści pojazdów mechanicznych, dopuszczonych do ruchu, zarejestrowanych, w miejscach gdzie mają prawny zakaz wjazdu, jest niedopuszczalne (usankcjonowane odpowiednimi karami za łamanie przepisów kodeksu o ruchu drogowym, bądź innymi przepisami prawnymi). Kwestia nie podlega dyskusji.

Sposób, styl, nastawienie, ton - jakim rozpocząłeś Swoją 'misję' na tym forum - pozostawiam bez komentarza.

Działania, podjęte przez Ciebie w rzeczywistości i opisane, niczym nie odbiegają od tych wybryków które starasz się napiętnować.
Lucky Star Sp 250 S
http://www.youtube.com/watch?v=6yKqLKipDXg

Awatar użytkownika
Romulus
Posty: 399
Rejestracja: wt 27 lut, 2007
Quad:: Nie ma. Bo nie mogę jeździć
Imię: Roman
Lokalizacja: Jabłonna

Post autor: Romulus » czw 01 paź, 2009

No cóż wygląda na to że Pan Błażej (Antyfan) potrafi prowadzić dyskusję tylko w konwencji nawalanki, jak dochodzi do merytorycznych rozmów to brakuje argumentów/chęci/siły/mądrości/inteligencji (każdy niech wybierze wg swojego uznania lub coś doda ale oczywiście bez słów powszechnie uznanych za obraźliwe) do podjęcia polemiki na poziomie ludzi rozsądnych. Przykre bo temat ważny i z dużą uwagą wysłuchalibyśmy rozsądnych argumentów i propozycji drugiej strony. A tak słyszymy tylko ruskie NIE'T i inwektywy (oczywiście pewna część ludzi jeżdżących na quadach sobie na nie zasłużyła) tak jak na miano EKOTERORYSTÓW zasłużyli sobie co niektórzy pseudoekolodzy. Szkoda że temat umrze w ten sposób.

Awatar użytkownika
stahoo
Posty: 802
Rejestracja: pn 28 lis, 2005
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: stahoo » czw 01 paź, 2009

Roman, ja również czekam na dalszy rozwój wydarzeń w tym temacie, chociażby z uwagi na to ile czasu poświęciłem na pisanie (każdy ma inne obowiązki), poczekajmy jednak jak Pan Błażej wróci z pracy i wypocznie, być może miał jakiś 24 godzinny dyżur, nie wiadomo... poczekajmy... :kawa: pewne rzeczy wymagają przemyślenia...
.:GALEON:.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na luzie”