Shineray STX250

Wasze doświadczenia i pytania związane z chińskimi quadami
ODPOWIEDZ
Michal_632
Posty: 14
Rejestracja: wt 22 lip, 2008
Lokalizacja: Sułoszowa

Shineray STX250

Post autor: Michal_632 » wt 19 sie, 2008

Witam...!!!

Co sądzicie o Shineray XY250STXE lub SHINERAY XY200STII, czy między nimi jest bardzo duża różnica mocy?? Co bardziej polecacie?? Czy posiadacze tych modeli żałują że je kupili?? Co jest w nich awaryjnego?? Proszę o szczere odpowiedzi... :?: :?: :?:

focuszgr
Posty: 2
Rejestracja: śr 03 wrz, 2008
Lokalizacja: Zegrze Płd.

Post autor: focuszgr » pn 08 wrz, 2008

Ja kupiłem quada Shineray XY250STXE w maju tego roku i jak narazie nie narzekam, oczywiście nie obyło się bez drobnych awarii, takich jak wymiana łożysk w tylnej piaście, bo tamte się rozsypały( ale na gwarancji mi to wymienili) . Pojechałem jednego dnia 3 godziny i przełożyli mi z innego do mojego i już po południu mogłem jeździć.. Potem wybiły mi się sworznie wahacza. Dało radę jeździć ale denerwujące były te stuki podczas jazdy po dołach więc wymieniłem.(2x45zł). Polecam wymienić wszystkie nakrętki na nakrętki z teflonem, bo fabryczne lubią się odkręcić. po 1000 km mam już duże luzy na tylnym wahaczu i lekkie luzy na wahaczach przednich. Co do wyboru quada musisz zadać sobie pytanie czy potrzebna Ci homologacja i czy będziesz jeździł po ulicach. Osobiście wątpię żeby była między nimi jakaś różnica mocy bo to w sumie te same silniki. Nie żałuję że go kupiłem, kupiłem to na co mnie stać. Jak na początek to jestem w miarę zadowolony z niego. Ale zaczyna mi mocy brakować.
Po zakupie trzeba wymienić tylne opony bo na standardowych nie da rady się dobrze pobawić.

jak masz jakieś pytania to pisz.

matt011
Posty: 11
Rejestracja: ndz 12 kwie, 2009
Lokalizacja: Polska

Post autor: matt011 » sob 23 maja, 2009

Mam Shineray 250 XY250STXE przejechałem już nim 200km max nim jechałem 80 ponieważ mam ograniczenie ;( Po 100 trzeba olej wymienić na 15W/40 .Miałem problemy z Tacho ale problem rozwiazałem kabelek przerwany przy akumulatorze(ten co posiada bezpiecznik to jest od tacho,jeżeli wam gaśnie a za chwile sie tacho pojawia to jest to) Narazie nie mam żadnych luzów ale dokream śrubki jeszce mocniej co 1 tydzień ponieważ jeżdżę bardzo szybko po ulicy i terenach wiec sie troche boje

roborolnik
Posty: 5
Rejestracja: śr 09 kwie, 2008
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: roborolnik » wt 14 lip, 2009

Ja mam shineraya 200ccm i tez bardzo szybko poszły mi łożyska w tylnej piaście. Od tego czasu nie działa mi licznik ale nie potrzebuje go za bardzo. Ogólnie chwale tego quada za bardzo oszczedny silnik.Mocy mogłoby byc wiecej ale za to bardzo mało pali.Quad nadaje sie do szybkiego brania zakretow, wsam raz dla poczatkujacego quadowicza.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chińskie quady”