Czy quad wymaga...?

Gdzie jeździć, wyposażenie ridera, wyposażenie atv-ki, rejestracja, import quadów, przepisy prawne, prawo jazdy, nawigacja...
cichy
Posty: 278
Rejestracja: pt 29 wrz, 2006
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: cichy » pn 23 cze, 2008

Niby markus masz racje. Chory kraj skoro z jednej strony pozwala się rejestrować quady, a z drugiej każdy policjant może nam tego quada skierować na parking.

Posiadasz wiedzę na temat przyczyn odwożenia quadów na parking?! Kwestia opon itp czy może tak jak w temacie tych niby zbędnych gaśnic, trójkątów itp?!
.:GALEON:.

Awatar użytkownika
markus
Posty: 590
Rejestracja: pn 18 gru, 2006
Lokalizacja: SLASK
Kontakt:

Post autor: markus » pn 23 cze, 2008

Nie wiem dokładnie za co w tych przypadkach podjeto takie działania, ale na pewno nie z winy kierowcy. Gość był pewien ze jak ma homologacje i dowod to mu nic nie zrobia.

Natomiast w tej samej komendzie (byc moze nawet Ci sami policjaci) po zatrzymaniu na drodze quada nie rejestrowanego w najgorszym razie karali 100zl mandatem. Chodz czesto na naganie słownej sie konczylo.

Kiedys jak rozmawiałem z miejscowym policjantem podczas kontroli predkosci jadac samochodem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: po uregulowaniu sprawy :wink: zapytałem czy zarejestrowanym quadem moge bez obaw jezdzic po drogch , ku mojemu zdziwieniu od razu bez namysłu zwrocił uwage na NIEHOMOLOGOWANE OPONY.

Co ciekawe dowiedziełam sie rózwniez ze nie musze miec kierukowskazów. Wyciagniecie reki podobnie jak w motorowerach jest honorowane.

Krótko mowiąc .............POLSKA :wink:
SUZUKI VINSON KING 500 4x4
BOMBARDIER RENEGADE X BLACK

Awatar użytkownika
Krawco
Posty: 472
Rejestracja: sob 01 gru, 2007
Quad:: XP 850 ;)
Imię: Arkadiusz
Lokalizacja: Polska ;)

Post autor: Krawco » pn 23 cze, 2008

oprócz homologowanych opon powinny być jeszcze homologowane lampy...
Pojazdy Polaris www.polariscenter.pl i nie tylko...

hphubert
Posty: 15
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: hphubert » pt 27 cze, 2008

Tylko ten Quad jest zarejestrowany jako "Samochodowy inny".

Awatar użytkownika
Arecki
Moderator
Posty: 816
Rejestracja: śr 30 sie, 2006
Lokalizacja: Kabaty :)
Kontakt:

Post autor: Arecki » pt 27 cze, 2008

W przypadku jednostkowym - bzdury, bzdury, bzdury....
Luka prawna stoi po naszaj stronie

Jakie opony, jakie pier********....
Nie takie machanizmy śmigają po drogach legalnie....
.:GALEON:.
_______________________________________
Ogień w sercu, diamenty na twarzy... a błoto na plecach...

NAVARA
Posty: 16
Rejestracja: pn 08 wrz, 2008
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: NAVARA » pn 08 wrz, 2008

jeśli samochoowy inny to jakiś upierdoliwy powie, że należy zapinać pasy ;) i będzie miał racje.

Awatar użytkownika
byku72
Posty: 120
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Lokalizacja: Złocieniec
Kontakt:

Post autor: byku72 » wt 09 wrz, 2008

U mnie też w papierach jest samochodowy inny (polaris spotrsman 800) bez kasicha śmigam koło domu i do sklepu, misiaki zatrzymywali kilka razy popatrzeli w papiery i puścili. W terenie świruję zawsze u kasku!
Ciągła walka z wiatrakami!

rysia241
Posty: 2
Rejestracja: czw 11 wrz, 2008
Lokalizacja: Legnica

Post autor: rysia241 » sob 13 wrz, 2008

mam quada zarejestrowanego i jeżdżę po mimo tego, że nie muszę -w kasku. Tak samo mój syn i mąż. Widziałam 2 razy jak mój syn (9 lat) dwa razy wywinął orał na quadzie i za pierwszym razem tylko się odrapał, bo jeździł w samych majtkach po polu, ale drugim razem kazałam mu kask ubrać z braku laku był to kask rowerowy i podczas jazdy odkręciła się sruba mocująca zacisk hamulcowy na przednim kole co spowodowało zablokowanie koła i wyrwanie kierownicy z rąk. Spadł wtedy uderzając głową w kamień i kask się połamał. Od tamtej pory wszyscy jeździmy w kaskach:)

zol
Posty: 3
Rejestracja: śr 04 sty, 2012
Quad:: yamaha grizzly 700

Re:

Post autor: zol » śr 04 sty, 2012

cichy pisze:Niby markus masz racje. Chory kraj skoro z jednej strony pozwala się rejestrować quady, a z drugiej każdy policjant może nam tego quada skierować na parking.

Posiadasz wiedzę na temat przyczyn odwożenia quadów na parking?! Kwestia opon itp czy może tak jak w temacie tych niby zbędnych gaśnic, trójkątów itp?!





Jedyna przyczyną odholowania quada tym bardziej ciagnika rolniczego jest policjant, ktory zakwestionuje zgodnosc informacji z dowodu rejestracyjnego ze stanem faktycznym pojazdu....czyli krotko mowiac nie spodoba mu sie moc silnika lub bieznik opon, a w przypadku ciagnika - wszystko, o co tylko mozna sie przyczepic, czyli duuzo ;(

Niestety sam mam ciagnik wiec walka trwa....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niezbędnik quadowca”