sineray 250

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
radam5
Posty: 26
Rejestracja: wt 19 lut, 2008
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: radam5 » śr 14 maja, 2008

Właśnie mój quad przeszedł lekki tuning.
Zmiany dotyczyły tylko tylnych kół. Dostałem od kolegi opony o rozmiarze 22-10-10 kupiłem tylko felgi 10" i szerokość 8". Quad zupełnie inaczej się prezentuje. Oczywiście nie jest też tak pięknie ponieważ otwory w piaście są trochę nierówno wywiercone i przy większych prędkościach strasznie wozi na boki. Ale w terenie różnica jest olbrzymia. Nie długo jadę do znajomego mechanika i będziemy przerabiać prawdopodobnie całe piasty. Dla zainteresowanych foty będą w najbliższych dniach.

Awatar użytkownika
michał
Posty: 230
Rejestracja: czw 04 paź, 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: michał » śr 14 maja, 2008

czekamy czekamy :lol:
Piszę poprawnie po polsku.

radam5
Posty: 26
Rejestracja: wt 19 lut, 2008
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: radam5 » pt 16 maja, 2008

Obiecane foty.
Jakość nie najlepsza bo robione były telefonem.
Niestety nie mam zdjęć tego modelu na oryginalnych felgach więc ciężko jest porównać. Być może któryś z użytkowników tego quada wrzuci fotę ze standardowymi felami

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

vnx
Posty: 5
Rejestracja: pt 08 sie, 2008
Lokalizacja: Burgrabice
Kontakt:

Post autor: vnx » pt 08 sie, 2008

Co do naciągu łańcucha: ten quad go posiada :D wystarczy poluzować dwie śruby w obejmie piasty i jedną przy tarczy hamulcowej. Następnie wkładamy coś bolcowatego w otwór pośrodku piasty i przekrecamy w doł. Przed luzowniem śrub warto poluzowac napinacz aby nie utrudniał nam pracy (kawałek drutu wystarczy).

radam5
Posty: 26
Rejestracja: wt 19 lut, 2008
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: radam5 » pn 11 sie, 2008

Wiem wiem. Przez te prawie 3 miesiące od ostatniego posta rozwiązałem ten problem

vnx
Posty: 5
Rejestracja: pt 08 sie, 2008
Lokalizacja: Burgrabice
Kontakt:

Post autor: vnx » wt 12 sie, 2008

Ma ktoś z was może w tym quadzie miernik paliwa? Bo ja nie

radam5
Posty: 26
Rejestracja: wt 19 lut, 2008
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: radam5 » śr 13 sie, 2008

Mi pokazuje ile mam paliwa. W liczniku w prawym dolnym rogu jest to pokazane

vnx
Posty: 5
Rejestracja: pt 08 sie, 2008
Lokalizacja: Burgrabice
Kontakt:

Post autor: vnx » wt 19 sie, 2008

W prawym rogu to ja mam przejechany dystans. Ale widac po lewej stronie nieaktywną(nie swieci)kontrolke paliwa. Chyba mam inny komputer i uboższą wersję, :beczy: chromowanych felg też nie ma, tylko firmowe kołpaki.

radam5
Posty: 26
Rejestracja: wt 19 lut, 2008
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: radam5 » śr 20 sie, 2008

Powinieneś mieć chociaż kontrolkę rezerwy. Sprawdż w baku czy nie masz pływaka i czy od dołu nie wychodzą 2 kable.

P.S. nie próbuj skakać na tym sprzęcie. Ja po dwóch małych hopkach rozwaliłem wahacz. Tzn wyleciała tuleja i śruba która wszystko trzyma pękła. Efekt jest taki że cały tył mam lekko przesunięty i opony tylne do wymiany.

vnx
Posty: 5
Rejestracja: pt 08 sie, 2008
Lokalizacja: Burgrabice
Kontakt:

Post autor: vnx » pt 22 sie, 2008

Sprawdze to dzisiaj. A co do skakania to wolę szybką jazdę po bezdrozach, ale już się z tą szybkością ograniczam po tym jak mi koło prawie nie odpadło(śruba sie odkreciła bo miała lipną zawleczkę) Uratowały mnie kołpaki bo po odkręceniu sruba tarabaniła się strasznie w tym plastiku. Koło zeszło do połowy z freza a był to tył.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”