Quad przerywa na wysokich obrotach i się dusi a nawet strzel

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
slobodzinski
Posty: 1
Rejestracja: śr 02 lip, 2008
Lokalizacja: miedźno

Quad przerywa na wysokich obrotach i się dusi a nawet strzel

Post autor: slobodzinski » śr 02 lip, 2008

Witam mam taki problem mianowicie mój quad robi tak jak w temacie czyli strzela dusi się ale tylko na wysokich obrotach. Jest to quad ATV250cc Ahemmao Chińczyk. Gdy jadę po drodze i nagle dodamn więcej gazu to się przydusi troszkę po czym nagle przyśpieszy i jak wejdzie na wysokie obroty to trochę strzela co to za przyczyna z góry dzięki i pozdrawiam. I proszę nie pisać zeby kupić cos leprzego bo niestety nie każdego stać od razy na yamahę czy coś innego.

fistach
Posty: 5
Rejestracja: ndz 08 cze, 2008
Lokalizacja: Żychlin/Łódzkie
Kontakt:

Post autor: fistach » śr 02 lip, 2008

też mam chińczyka tylko że 110cc też tak miałem i u mnie były obroty za wysokie zobacz u siebie czy masz dobre i zobacz filtr powietrza pozdrawiam Fistach
-_-_-_-FISTACH-_-_-_-

Awatar użytkownika
Motyf
Posty: 1159
Rejestracja: wt 09 sty, 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Motyf » pn 14 lip, 2008

to może spotkac każdego quada, masz albo brudny gaźniczek albo bardzo brudny filtr powietrza albo jakis problem z odpowietrzeniem, jezeli nie chce Ci się oddawac gada do serwicu to umyj filtr, spusc beznzyne z gaźnika i przedmuchaj go przez odpowietrzenie przy otwartej srubie spustowej. Może to coś dać

motoman31
Posty: 16
Rejestracja: pn 14 lip, 2008
Lokalizacja: Maciejowice

Post autor: motoman31 » wt 15 lip, 2008

JA PROPONUJę WYCZYśCIć śWIECę. U MNIE TO POMOGłO.

Awatar użytkownika
tede74
Administrator
Posty: 1033
Rejestracja: sob 19 maja, 2007
Quad:: Scrambler XP 1000 S
Imię: Tomek
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Post autor: tede74 » wt 15 lip, 2008

A ja proponuję pisać bez Caps Locka. Chyba, że z ciebie taki krzykacz ;)
:I love POLARIS:

kargul12313
Posty: 5
Rejestracja: śr 28 mar, 2012
Quad:: chinol 125...
Imię: kamil

Re: Quad przerywa na wysokich obrotach i się dusi a nawet st

Post autor: kargul12313 » śr 28 mar, 2012

elo ja mam podobny problem nie wiem coto jest ... juz kupywalem nowy gaznik , ale to jednak nie to .;/ mam tez quada 110cc zabralem z niego moduł zapłonowy do tej mojej 125-tki nie chodzil na nim bylo bez zmian a jak spowrotem go podlączylem to 110 zaczeła tak samo chodzic ;/ pózniej po jakish 4-5 godz 125-tka odpalila a na następny dzien bylo tak samo nie wiem co moze byc . moze zawory ? filter powietrza napawno nie bo anwet go zdjemywalem ;D prosze o odpowiedz pilnie GG: 38675708

krzysieczkoski1998kd
Posty: 6
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2012
Quad:: 110
Imię: Kzysiek

Re: Quad przerywa na wysokich obrotach i się dusi a nawet st

Post autor: krzysieczkoski1998kd » ndz 01 kwie, 2012

ja mam 110 cc (chinczyk) robi właśnie tak jak jest napisane dusi sie na wysokich obrotach strzela i gaśnie wyczyściłem gaźnik i filtr powietrza uregulowałem gaźnik i wyczyściłem platynki na świecy . Pomogło może komuś przyda się tak informacja :)

Awatar użytkownika
waldik32
Posty: 197
Rejestracja: czw 17 mar, 2011
Quad:: Bombardier DS650 Baja
Imię: Waldi
Lokalizacja: Wołomin

Re: Quad przerywa na wysokich obrotach i się dusi a nawet st

Post autor: waldik32 » pn 02 kwie, 2012

Syf w komorze pływakowej blokujący swobodny przepływ paliwa przez dyszę główną - to główna przyczyna tego typu bolączek. Odkręć komorę pływakową i zobacz czy nie ma jakiegoś syfu który blokuje dysze. W dalszej kolejności sprawdź filtr powietrza - zdejmij go na chwilę i zobacz jak się wkręca. Może też łapać fałszywe powietrze -np. przez pęknięty kruciec ssący na połączeniu gaźnika z cylindrem.

Awatar użytkownika
waldik32
Posty: 197
Rejestracja: czw 17 mar, 2011
Quad:: Bombardier DS650 Baja
Imię: Waldi
Lokalizacja: Wołomin

Re: Quad przerywa na wysokich obrotach i się dusi a nawet st

Post autor: waldik32 » pn 02 kwie, 2012

...no i dla zasady wymień świece na nową !!!!

Kornelowski1998
Posty: 3
Rejestracja: pn 02 kwie, 2012
Quad:: Quad 110 (china)
Imię: Kornel

Re: Quad przerywa na wysokich obrotach i się dusi a nawet st

Post autor: Kornelowski1998 » pn 02 kwie, 2012

Kolega miał to samo spróbój wyczyścić świece,filter,gaznik i ustaw obroty.Może się przyda u niego to pomogło.Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”