Silnik chłodzony cieczą czy powietrzem

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
ODPOWIEDZ
DarkMan44
Posty: 1
Rejestracja: wt 24 cze, 2008
Lokalizacja: Wiskitki

Silnik chłodzony cieczą czy powietrzem

Post autor: DarkMan44 » wt 24 cze, 2008

Cześć. Jestem tu nowy, i mam problem bo nie wiem czy lepszy jest silnik chłodzony cieczą czy powietrzem. Mam na oku tego quada http://moto.allegro.pl/item386398725_qu ... dzony.html i nie wiem czy on jest dobry. Proszę o jego ocenę

Awatar użytkownika
Ruszko
Moderator
Posty: 2014
Rejestracja: pt 06 kwie, 2007
Quad:: Suzuki LTR 450 sprzedam
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

Post autor: Ruszko » wt 24 cze, 2008

lepszy jest silnik chłodzony ciecza, ale ten quad niestety nie jest wysokich polotow.jest to typowy chinol. wiecej o nim w wyszukiwarce na stronie quadzika.
Udało mi się dojść z niczego do czegoś, wystarczy silna wola, pasja i marzenia, to one motywują mnie do działań.
W życiu nie ma rzeczy niemożliwych, pieniądze są nieważne, liczysz się Ty - sam!
110ccm->SMC 250->LTZ 400->LTR 450->...?...DAKAR!

HaTEr_1992
Posty: 4
Rejestracja: wt 10 cze, 2008
Lokalizacja: Skarszewy

Re: Silnik chłodzony cieczą czy powietrzem

Post autor: HaTEr_1992 » wt 24 cze, 2008

Lepsze jest wodne chldzenie jednostki, poniewaz przy ostrej jezdzie wodne chlodzenie niedoprowadzi do zagrzania sie silnika i jego zatarcia a jak kupisz sobie chlodzony powietrzem to przy ostrej jezdzie bedziesz musiał stwac co jakis czas i czekac az silnik ochlonie bo go poprostu zatrzesz. Widze ze za duzo kasy nie masz do wydania, ae 200 to jednak troszke malo, jak na twoja kase do wydania polecił bym ci to lepiej teraz wladowac kase w quada niz potem dawac pieniadze na jego naprawy. http://allegro.pl/item381059443_atv_250 ... html#photo



Silnik robiony na licencji Hondy :) zastanow sie !

Awatar użytkownika
szyka666
Posty: 242
Rejestracja: sob 23 lut, 2008
Lokalizacja: Zasadniczo okolice Częstochowy

Post autor: szyka666 » wt 24 cze, 2008

HaTEr_1992
Silnik robiony na licencji Hondy zastanow sie !
Chłopie na Allegro to niektórzy takie bzdury wypisują :dobani: więc lepiej w to że jest to silnik na licencji Hondy wiele wiary nie wkładaj. Bez 10 tys to za quady nie ma co sie brac, no chyba że ktos lubi grzebanie w garażu zamiast jazdy.
Czerwona Honda Rancher 350 ES 4x4 - i styka bo musi ;P :I love HONDA: :I love HONDA:

Awatar użytkownika
Romulus
Posty: 399
Rejestracja: wt 27 lut, 2007
Quad:: Nie ma. Bo nie mogę jeździć
Imię: Roman
Lokalizacja: Jabłonna

Post autor: Romulus » wt 24 cze, 2008

HaTEr_1992

Lepsze jest wodne chldzenie jednostki, poniewaz przy ostrej jezdzie wodne chlodzenie niedoprowadzi do zagrzania sie silnika i jego zatarcia a jak kupisz sobie chlodzony powietrzem to przy ostrej jezdzie bedziesz musiał stwac co jakis czas i czekac az silnik ochlonie bo go poprostu zatrzesz
zapomniałeś o Foremanie który był chłodzony powietrzem i nic nie było go w stanie zatrzymać, grzały się sprzęty chłodzone płynem a ten parł do przodu.
Ostatnio zmieniony wt 24 cze, 2008 przez Romulus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
markus
Posty: 590
Rejestracja: pn 18 gru, 2006
Lokalizacja: SLASK
Kontakt:

Post autor: markus » wt 24 cze, 2008

Potwierdzam to co napisał Romulus

Ja jeszcze dodam że najlepszym wedlug mnie z mozliwych rozwiazań chłodzenia silnika jest takie jak ma Suzuki Eiger 400. Tam jest chłodzenie powietrzno olejowe. Czyli jest mała chłodnica oleju i wiatrak z wymuszonym obiegiem powietrza.
Wyjatkowo żadko sie wogule wlacza co swiadczy o sporym zapasia na przegzania silnika.
SUZUKI VINSON KING 500 4x4
BOMBARDIER RENEGADE X BLACK

Awatar użytkownika
Motyf
Posty: 1159
Rejestracja: wt 09 sty, 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Motyf » pn 07 lip, 2008

zgadza się, cięzko jest Eigera przegrzać, A jesli by myśleć o alternatywie, to które chłodzenie jest efektywniejsze? chłodnica cieczy z płaszczem otaczającym silnik czy chłodnica oleju?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”