Czy trzeba mieć dokument homologacji przy kontroli policji?

Gdzie jeździć, wyposażenie ridera, wyposażenie atv-ki, rejestracja, import quadów, przepisy prawne, prawo jazdy, nawigacja...
ODPOWIEDZ
deck3rd
Posty: 9
Rejestracja: czw 03 kwie, 2008
Lokalizacja: 3miasto

Czy trzeba mieć dokument homologacji przy kontroli policji?

Post autor: deck3rd » śr 09 kwie, 2008

Niedawno wlsnie zakupiłem owego quada, kupiłem do zarejestrowanego moje pytanie to czy homologacja jako papier jest konieczny przy kontroli policji? Dziś z ciekawości zajechałem na stacje kotroli pojazdówm dowiedziałem sie tam ze z przegladem moge miec problem bo jest to za duża pojemność czy to prawda ? aha musze tez dodac ze quad zostal sciagniety ze stanów i zarejestrowany jako pojazd samochodowy inny. Za pomoc z "góry" dziekuję.

admin: poprawiłem pytanie i przeniosłem temat do odpowiedniego działu...
Ostatnio zmieniony pn 14 kwie, 2008 przez deck3rd, łącznie zmieniany 1 raz.

romeck
Posty: 111
Rejestracja: śr 26 mar, 2008
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Post autor: romeck » śr 09 kwie, 2008

jeżeli masz dowód rejestracyjny to Policjanty mogą ci nadmuchać, jak się uwezmą mogą cię skierować na badanie techniczne potwierdzające wpisy do dowodu, jeśli ktoś kiedyś zarejestrował gada i jest dowód z pojemnością silnika to stacja diagnostyczna też ci może nadmuchać (w razie draki dzwoń lub pisz do Yamahy o homologację) dla pewności nie zawężaj frontu do jednej stacji - jedź gdzie indziej
ponieważ u nas (na Śląsku) jest dużo takich pojazdów diagności już nie podchodzą do tego ze zdziwieniem i fascynacją (a przede wszystkim bez idiotycznej woli "wykazania się" znajomością do jakich przepisów się ten quad nie stosuje)
sam kiedyś w "pokojowej" dyskusji z diagnostą udowodniłem iż kilka popularnych pojazdów nie powinno przejść homologacji (np PEUGEOT 206, Renault Kangoo czy stary Fiat Uno)
jak zwykle wynik zależy od determinacji stron 8)

pozdrawiam i życze miłego nawijania kilometrów
brak filozoficznych podpisów do podziału...

stajenka: SP 300U, czasem miśki 660 i 700

slavoj.slivka
Posty: 1
Rejestracja: pt 11 kwie, 2008
Lokalizacja: czehy

Post autor: slavoj.slivka » pt 11 kwie, 2008

romeck, wita :( m.mam problem,kupilem quada w polsce na numerach ale niemoge go zaregistrowacz w czechach,chcom po mie homolog.pojazdu.da sze co stym zrobicz?homologacja
witam.mam problem,kupilem quada w polsce na numerach ale niemoge go zaregistrowacz w czechach,chcom po mie homologacja.pojazdu.da sze co stym zrobicz?

deck3rd
Posty: 9
Rejestracja: czw 03 kwie, 2008
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: deck3rd » pt 11 kwie, 2008

Dzieki za opowiedz, tez tak uwazam ze jesli ktos gho kiedys zarejestrowal to na jakiejs podstawie tak wiec wszystko powwino byc ok. dzieki pozdrawiam

romeck
Posty: 111
Rejestracja: śr 26 mar, 2008
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Post autor: romeck » ndz 13 kwie, 2008

slavoj
homologacje daje producent, kontaktuj sie z przedstawicielem (importerem) na Czechy
zastanawiam sie dlaczego kupiłeś w Polsce skoro u Was jest zasadniczo TANIEJ?
(kiedyś zastanawiałem sie nawet nad importem quadów z Czech)

poza tym wg przepisów Unijnych jeśli masz certyfikat (rejestrację) to możesz zarejestrować pojazd w całej Unii... radzę ponowić starania
jeśli masz komplet dokumentów nie powinno być problemu...
brak filozoficznych podpisów do podziału...

stajenka: SP 300U, czasem miśki 660 i 700

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niezbędnik quadowca”