Wyciszenie Quada

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
shelton
Posty: 626
Rejestracja: śr 31 sie, 2005
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: shelton » pt 11 sty, 2008

Drogi robercie ja też kiedyś myślałem, że głośny tłumik ratuje życie. Niestety nie ratuje, niszczy słuch i dodatkowo dostajesz w gratisie nowych wrogów, o szkodach w środowisku naturalnym nie wspomnę.
KINGSAJZ dla każdego!!!!

Awatar użytkownika
Krzysztof Wronowski
Posty: 1339
Rejestracja: pn 29 sie, 2005
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Krzysztof Wronowski » pt 11 sty, 2008

Niestety Głupi pomysł to gigantyczny hałas produkowany przez sportowe tłumiki w lesie i na szutrach przebiegających często przez siedliska ludzkie.

Głośny wydech - tylko na tor !
3fun - bo quady są naszą pasją

robertyamaha
Posty: 600
Rejestracja: wt 01 sty, 2008
Lokalizacja: w-wa

Post autor: robertyamaha » sob 12 sty, 2008

Krzysztof Wronowski
Niestety Głupi pomysł to gigantyczny hałas produkowany przez sportowe tłumiki w lesie i na szutrach przebiegających często przez siedliska ludzkie.

Głośny wydech - tylko na tor !
niszczy słuch -tak na pewno, mi po weekendzie na krosówce jeszcze przez połowe tygodnia słabo słyszę. co do niebezpieczeństwa na winklach prędkości itd, na motorze/quadzie zawsze jest za szybko ile bys nie jechał - takie zabawki,,, - przy 40km/h sie zabijesz, ja mam zasade że idę na 100% swoich możliwości - ma być fun. no i wole żeby mnie słyszeli (mimo że lubie ciszę) oczywiście bez perwersji jakis sportowych tłumików które nic nie dają. seryjne tłumiki naturalnie sie wypalają i stają się głośne, można coś jedynie delikatnie dłubnąć.. wrogów i tak będzie coraz wiecej bo coraz wiecej debili jeżdzi - trzeba się wynieść na ukraine wkrótce, środowisko sobie poradzi, środowisko ma problem z hutami/elektrocieplowanimi/zakł chemicznymi, a nie kilkoma quadami które są na juz na wtrysku i katalizatorze

pozdr :lol:
Ostatnio zmieniony sob 12 sty, 2008 przez robertyamaha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Grzecho
Posty: 35
Rejestracja: czw 20 gru, 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzecho » sob 02 lut, 2008

Również bardzo chciałem wyciszyć swojego G700, dość długo szukałem i znalazłem to:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Benz-Sil ... 0152376850

New Benz Silent Rider Exhaust for Yamaha 700 Grizzly 2007.
Muffler reduces exhaust noise by 60%!
No Loss of power or performance.
Attaches to stock muffler.
Heat shield, turndown pipe included.
14 Gauge aluminized steel.
Includes bolt on adapter - no welding required.
US Forestry approved spark arrestor.
Brand new 1st quality.
We are authorized Benz dealers!
Załączniki
tłumik.jpg

Awatar użytkownika
Grzecho
Posty: 35
Rejestracja: czw 20 gru, 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grzecho » sob 02 lut, 2008

Zdecydowałem się jednak na rozwiązanie ze stali nierdzewnej, które po założeniu na mojego gada wygląda tak:


Do turystycznej jazdy jaką preferuję jest naprawdę OK, co do topienia. nie mam pojęcia bo nie mam praktyki.
Załączniki
IMG_0110a.JPG
IMG_0110a.JPG (27.53 KiB) Przejrzano 9218 razy

Dominik_Dyńka
Posty: 89
Rejestracja: ndz 03 lut, 2008
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Dominik_Dyńka » czw 07 lut, 2008

Zrób sobie fajke do wydechu . To będzie najtańszy koszt i najmniej roboty. Panowie quad musi być cichy żeby nikt nas nie zezwał i z widłami nie gonił. Głośny motor czy quad wkurza ludzi a oni bardzo nie lubią być wkurzani taka prawda niestety.
[size=75]"Kiedy jadę w błocie nikt mnie nie pokona". W Płocku najlepsze tereny. Polecam! Ale tylko jak masz cichy tłumik ;)[/size]

Awatar użytkownika
Motyf
Posty: 1159
Rejestracja: wt 09 sty, 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Motyf » sob 09 lut, 2008

super rozwiązanie ta nierdzewka, mam troche zbyt słabego quada bo też bym o tym pomyślał. Gratuluje tym, którzy mysla o innych

Awatar użytkownika
Krawco
Posty: 472
Rejestracja: sob 01 gru, 2007
Quad:: XP 850 ;)
Imię: Arkadiusz
Lokalizacja: Polska ;)

Post autor: Krawco » pt 25 kwie, 2008

Macie koncepcję gdzie można to dostać? Potrzebuję coś takiego kupić.
Pojazdy Polaris www.polariscenter.pl i nie tylko...

wwwampirek
Posty: 1
Rejestracja: ndz 09 lut, 2014
Quad:: yamaha

Re: Wyciszenie Quada

Post autor: wwwampirek » ndz 09 lut, 2014

witam, mam pty czy ten dodatkowy tłumik jest przelotowy ? oraz jak odczuwasz spadek mocy?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”