GPS na quada

Gdzie jeździć, wyposażenie ridera, wyposażenie atv-ki, rejestracja, import quadów, przepisy prawne, prawo jazdy, nawigacja...
ODPOWIEDZ
patryk93
Posty: 18
Rejestracja: ndz 18 lis, 2007
Lokalizacja: Jaśkowice k.Krakowa
Kontakt:

Post autor: patryk93 » pn 31 gru, 2007

AtvKamin
Nie wiem jak u Was ale moja przeglądarka nie wyświetla dobrze cytowanych fragmentów z innych postów.
U mnie też nie jesteś sam
Ostatnio zmieniony wt 01 sty, 2008 przez patryk93, łącznie zmieniany 1 raz.

shelton
Posty: 626
Rejestracja: śr 31 sie, 2005
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: shelton » wt 01 sty, 2008

Zumo się nie sprawdzi w terenie zwłaszcza ze swoim dodytkowym ekrenem - szkoda czasu 276 i wyższa wariacja tego modelu to najlepszy wybór. Później jest długo, długo nic i mega zaawansowane nawigacje tego typu:

Obrazek

Awatar użytkownika
AtvKamin
Posty: 57
Rejestracja: śr 13 cze, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: AtvKamin » wt 01 sty, 2008

shelton
Zumo się nie sprawdzi w terenie zwłaszcza ze swoim dodytkowym ekrenem
Nie wiem, ale jeden woli Yamahę drugi woli Hondę.
Zumo ma o wiele czulszy SIRF STAR III który pozwala na odbiór w pomieszczeniu i w gęstym lesie, seria 276 ma starszą wersję odbiornika i przeznaczona jest dla żeglarzy gdzie nie ma przeszkód w postaci budynków i drzew.
W Zumo można kalibrować ekran dotykowy co pozwala na jazdę w deszczu bez problemu.
Ekran ten został zaprojektowany do pracy w rękawicach motocyklowych, co bardzo ułatwia obsługę w czasie jazdy.
Dla znających obce języki porównanie użytkowników tych GPSów.
http://www.zumoforums.com/index.php?topic=1502.0
Ostatnio zmieniony wt 01 sty, 2008 przez AtvKamin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Adamiak Jarosła
Posty: 148
Rejestracja: pn 29 sty, 2007
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

Post autor: Adamiak Jarosła » wt 01 sty, 2008

Ja tam panie kupuję 276. Telewizor na quadzie chcę mieć. Zumo niby fajne, fajne akcesoria,dobra cena ( 2999 zł z mapą + wszystkie potrzebne graty na motocykl,quada i do samochodu) ale niech sie ktoś wypowie w temacie kto ma Zumo na quadzie i co ważniejsze jeździ na rajdy. Rajdy weryfikują sprzęt bez rozważań kolegów to lepsze a tamto nie. Jak pisałem wyżej dopiero kupuję 276 ale miałem okazje jeździć z nim na Gryfie i RR. Mniej czuły SIRF załatwia zewnętrzna antenka . Co prawda to następny kabelek do urwania ale coś za coś. Albo "wywala sie gały" na mały wyświetlacz , albo zmniejsza podświetlenie w większym bo " wali w gały".

Tak więc jeśli czyta ten temat kto jeździ na rajdy z Zumo, czekamy ( przynajmniej ja ) na wyczerpującą odpowiedź.

Do wszystkich moich przyjaciół którzy przysłali mi życzenia rok temu - niestety nie spełniły się.
Bądźcie tak mili i na 2008 rok przysyłajcie raczej pieniądze,alkohol,bony do Biedronki albo talony na paliwo.
Tego WAM i sobie życzę w NOWYM ROKU 2008.

silverb6
Posty: 67
Rejestracja: wt 02 paź, 2007

Post autor: silverb6 » wt 01 sty, 2008

Adamiak Jarosła
Tak więc jeśli czyta ten temat kto jeździ na rajdy z Zumo, czekamy ( przynajmniej ja ) na wyczerpującą odpowiedź.
Ideałem byłaby osoba ,która korzystała i z 276 i z Zumo.
Na RR biegaliśmy trochę z 276 i rzeczywiście były miejsca pod drzewami ,gdzie brakowało sygnału.
Ostatnio zmieniony wt 01 sty, 2008 przez silverb6, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
AtvKamin
Posty: 57
Rejestracja: śr 13 cze, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: AtvKamin » wt 01 sty, 2008

Adamiak Jarosła
Albo "wywala sie gały" na mały wyświetlacz , albo zmniejsza podświetlenie w większym bo " wali w gały".
Twój wybór i pieniądze....
Tutaj można porównać wielkość i jasność ekranu:
http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=193147
Ekran Zumo jest tak samo wysoki ale węższy o 1cm.
Adamiak Jarosła
Telewizor na quadzie chcę mieć
Rozumiem że wolisz 16:9 na quadzie.
Zumo ma lepszy kontrast i jasność, 276C lepszą rozdzielczość i ciut większy ekran.
Oczywiśćie wybór należy do wydającego pieniądze,
Ostatnio zmieniony wt 01 sty, 2008 przez AtvKamin, łącznie zmieniany 1 raz.

MaciekP
Posty: 615
Rejestracja: pn 17 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MaciekP » wt 01 sty, 2008

JASNOŚĆ? KONTRAST?
276C świeci jak latarnia i ma zaje***** kontrast. Porównywałem kiedyś samochodowy (chyba Nuvi) mojego brata ciotecznego z 276C i to troche jak porwnywanie sygnału SD z satelity z HDTV :D
276C ma specjalna powlokę antyodblskową ktora czyni go super wyraźnym, bardzo kontrastowym a do tego jest ze 3 x jaśniejszy niz np seria 60 i 76.
Moze ZUMO ma podobny ekrean ale czy da się to zrobić lepiej?....może...ale już niewiele. Pamietajcie, ze ekran 276C musi być czytelny na jachcie w oslepiajacym sloncu i w czasie burzy...bo to urządzenie morskie.
http://www.stronaatv.republika.pl/GPS.htm

Awatar użytkownika
AtvKamin
Posty: 57
Rejestracja: śr 13 cze, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: AtvKamin » wt 01 sty, 2008

Pamietajcie, ze ekran 276C musi być czytelny na jachcie w oslepiajacym sloncu i w czasie burzy...bo to urządzenie morskie.
Pamiętajcie że ekran na motocyklu jest narażony na takie samo słońce i warunki atmosferyczne, no chyba że na morzu jest jaśniejsze słońce :lol:

silverb6
Posty: 67
Rejestracja: wt 02 paź, 2007

Post autor: silverb6 » wt 01 sty, 2008

Dokładnie.Przecież na motocyklu też jedziesz w rękawiczkach (panel dotykowy) tylko dwa koła więcej.....
Słońce i deszcz takie samo ,no może na wodzie jeszcze są refleksy świetlne odbite od fal.
Ale to chyba nie jest tak bardzo istotne.

MaciekP
Posty: 615
Rejestracja: pn 17 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MaciekP » wt 01 sty, 2008

nic to. Ja poprostu zachwalam to co używam od dawna...choć marzy mi się możliwość przeniesienia przycisków in-out do przeskalowywania mapy na przyciski przy rączkach kierownicy....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niezbędnik quadowca”