Problemy z małoletnimi użytkownikami Forum Quadzik.pl

Działanie strony i forum. Chcesz nas pochwalić :) coś nie działa? masz jakieś opinie, uwagi lub propozycje? Pisz śmiało...
Awatar użytkownika
Grzegorz Głowienka
Administrator
Posty: 2030
Rejestracja: ndz 14 sie, 2005
Quad:: testowy :)
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Problemy z małoletnimi użytkownikami Forum Quadzik.pl

Post autor: Grzegorz Głowienka » wt 04 gru, 2007

mol19:
Administracjo może już czas zastanowić się aby forum nie było ogólno-dostępne :twisted:, kiedyś był poruszany ten temat (osoby polecane i polecające) Wydaje mi się, że wcześniej czy pózniej ale do tego dojdzie :?
Ostatnimi czasy zawitał do nas 10-latek michał, który trochę narozrabiał wpisując się w prawie każdy temat, robiąc masę błędów itp...
Właśnie dostał tygodniowego bana, jeżeli nie pomoże dostanie kolejnego dłuższego...

Myślę, że na przyszłość musimy szybciej reagować w takich sprawach.
Dlatego od pewnego czasu przy wszystkich postach pojawiła się dodatkowa ikonka "!" - wykrzyknik - czyli zgłoś ten post do Moderatora lub Administratora.

Stąd prośba o zgłaszanie postów takich jak poniźej, żebyśmy nie musieli się męczyć:
Grzesiu wiem,wiem ciebie terz musze zdziwić bo ja niewjerzdam do lasów chociaż wogle tam wjechać niemożna bo jest 8 ton śmieci a to bardzo niedobrze dla środowiska po drugie tam gdzie jerzde niema rezerwatów i parków i czegoś tam krajobrazowych a jak chodzi o wypadki to sie mną nie przejmój i niezbaczajmy z tematu
Co do samego pomysłu osób polecanych i polecających - to moim zdaniem zwariowalibyśmy ze sprawdzaniem tego... I jeszcze kwestia wszystkich nowych, którzy nikogo nie znają, a chcą rozpocząć swoją przygodę z quadami i mają np. 30 lat i co mamy im zabronić dostępu do forum... Kto by ich polecił...???

Ale możecie przecież zapraszać osoby -> instrukcja jest tu http://quadzik.pl/forum/viewtopic.php?t=355
Póki co quadowa emeryturka :)

iz0lat0r
Posty: 28
Rejestracja: pn 15 paź, 2007

Post autor: iz0lat0r » wt 04 gru, 2007

Zdecydowanie należy temu przeciwdziałać. Takie osoby wprowadzają niepotrzebne zamieszanie na forum. Może nie jest to jakaś plaga, ale ostatnimi czasy rzeczywiście było kilka takich sytuacji. Nie można zabronić pisania na forum osobom niepełnoletnim, bo wiele z nich jest tu mile widziana. Nie wszyscy przecież wypisują jakieś głupoty i w dodatku z potwornymi błędami. Ja osobiście nie mam pomysłu jak stawić temu czoła. Jeżeli będę widział taki post, oczywiście „!” zgłoszę. Ban, ban i jeszcze raz ban – miejmy nadzieje że coś pomoże. :D

Awatar użytkownika
Ruszko
Moderator
Posty: 2014
Rejestracja: pt 06 kwie, 2007
Quad:: Suzuki LTR 450 sprzedam
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

Post autor: Ruszko » wt 04 gru, 2007

a może przy rejestracji... zrobić takie jakby dyktando...
- nie mozna byłoby go skopiować
- za każdym razem wyskakuje inne(czyt. jest napisanych np 10 dyktand otwierających się za każdym razem inne - losowo)
- dyktando nie byłoby z trudnymi wyrazami np takimi jak gżegżółka
- dyktando byłoby np na 450 znaków - nie za długie bo to zniechęci
- jeżeli ktos na 10 wyrazów(ortograficznych) napisał 6-7 dobrze może się zarejestrować
- jeżeli ktoś nie załapał sie popelnił np 8 błedów(przeczytaj linijke wyżej) nie może sie zarejestrować i nastepna rejestracja będzie możliwa dopiero w następny dzień.
- można by to dyktando zrobić w formie wpisania do tekstu losowo wybranych 10 wyrazów

Jeżeli byłoby możliwe(myśle że raczej tak... napisanie informatykowi takiego skryptu nie powinno sprawić większych kłopotów na atvpolska jest np przy każdym poście przycisk"pisownia" - cos podobnego) wstawienie takiego dyktanda załatwiło by sprawę.
Udało mi się dojść z niczego do czegoś, wystarczy silna wola, pasja i marzenia, to one motywują mnie do działań.
W życiu nie ma rzeczy niemożliwych, pieniądze są nieważne, liczysz się Ty - sam!
110ccm->SMC 250->LTZ 400->LTR 450->...?...DAKAR!

Awatar użytkownika
Grzegorz Głowienka
Administrator
Posty: 2030
Rejestracja: ndz 14 sie, 2005
Quad:: testowy :)
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Głowienka » wt 04 gru, 2007

Z drugiej strony nie dajmy się zwariować... Problem z 10-letnim Michałem to raczej problem braku wiedzy i dodatkowo spotęgowany przez liczne błędy...

Ruszko co do pomysłu z dyktandem - moim zdaniem odpada, jeżeli ktoś wewnętrznie nie będzie się pilnował, to nawet jak dyktando napisze bezbłędnie to później może odpuścić ortografię... Fakt na ATV Polska jest przycisk Pisownia - tylko żeby go wprowadzić na Forum Quadzik.pl - muszę to najpierw przetestować... Bo z tego co już zdąrzyłem się naczytać o tym usprawnieniu, nie zawsze dobrze działa i z instalacją tej modyfikacji jest dużo problemów...
Póki co quadowa emeryturka :)

Awatar użytkownika
Ruszko
Moderator
Posty: 2014
Rejestracja: pt 06 kwie, 2007
Quad:: Suzuki LTR 450 sprzedam
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

Post autor: Ruszko » wt 04 gru, 2007

wiadomo ze moze napisać bezbłędnie ale w jakimś stopniu napewno "takich michałków" odrzuci..
Udało mi się dojść z niczego do czegoś, wystarczy silna wola, pasja i marzenia, to one motywują mnie do działań.
W życiu nie ma rzeczy niemożliwych, pieniądze są nieważne, liczysz się Ty - sam!
110ccm->SMC 250->LTZ 400->LTR 450->...?...DAKAR!

Awatar użytkownika
mol19
Posty: 130
Rejestracja: wt 31 lip, 2007
Quad:: Czarny polar :)
Imię: Adrian
Lokalizacja: Goleniów
Kontakt:

Post autor: mol19 » wt 04 gru, 2007

Z drugiej strony nie chodzi tylko o pisownie...przykładem jednym z wielu może być :

"i czegoś tam krajobrazowych" - zapamiętam to na długo :roll:

Dawanie banów dla przypadków takich jak michalek nie będzie raczej skuteczne, może przynieść wręcz przeciwne skutki i spotęgować ich spam. A mianowicie chodzi o to, że 90% takich przypadków posiada neostradę która jak wiadomo ma zmienne IP i założenie drugiego konta nie sprawia większego problemu.

Co do pomysłu z polecaniem nowym użytkowników, nie twierdzę, iż jest on idealny itd, ale uważam, że warto się nad nim głebiej zastanowić ponieważ jak wiadomo nie od dziś nasze forum odwiedzają również osoby z różnych "instytucji" i te wizyty nie są zazwyczaj niczym dobrym dla nas ponieważ większość takich wizyt sprowadza się do np. do skontrolowania gdzie tym razem ci "niedobrzy quadowcy będą jeździć"

Sądzę, że powinniśmy zacząć razem o tym myśleć bo może być tylko gorzej...
:P

Awatar użytkownika
Mickey
Posty: 502
Rejestracja: sob 29 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Kontakt:

Post autor: Mickey » wt 04 gru, 2007

Moim zdaniem pomysł z osobami polecającymi jest dobry,
ale bardzo trudny do realizacji (od strony technicznej).
Generalnie im więcej opcji i "wtyczek", tym
większe prawdopodobieństwo, że coś się popsuje.
A co do dyktanda, to sądze, że odstraszyłoby
od "naszego" forum wielu naprawdę normalnych
ludzi, którzy po prostu nie chcą bawić się w takie "pierdoły".
Pozdrawiam Mikołaj

Awatar użytkownika
michał
Posty: 230
Rejestracja: czw 04 paź, 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: michał » wt 18 gru, 2007

Dzień dobry.Faktycznie robiłem dużo błędów i pisałem jak w poprzednim poście (pierdoły) ale myślę że wyjdę na prostą.

____________________
Pozdrawiam Michał
Ostatnio zmieniony wt 18 gru, 2007 przez michał, łącznie zmieniany 1 raz.
Piszę poprawnie po polsku.

Awatar użytkownika
tede74
Administrator
Posty: 1033
Rejestracja: sob 19 maja, 2007
Quad:: Scrambler XP 1000 S
Imię: Tomek
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Post autor: tede74 » wt 18 gru, 2007

Znaczna poprawa, tylko dwa błędy :mrgreen:
Michałku przeczytaj swoje posty przed wysłaniem, lub pisz w Wordzie i po sprawdzeniu wklejaj do forum. Pozdrawiam Tomek
:I love POLARIS:

Awatar użytkownika
KoKoS
Posty: 301
Rejestracja: wt 20 mar, 2007
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: KoKoS » wt 18 gru, 2007

dyktando odpada, jak 30 letni facet bedzie sie chcial zarej. i zobaczy ze musi napisac dyktando to nie bedzie wiedzial czy sie smiac czy plakac :)

P.S. Sorki za brak Polskich znakow.
PoZdRo FoR All
odpalając potwora
moje poglądy się zmieniają, zaczynam inaczej myśleć...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Strona i Forum www.Quadzik.pl”