CF Moto 520 long - opinie uzytkownikow

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
Przemek CF MOTO
Posty: 5
Rejestracja: pt 09 lis, 2018
Quad:: CF MOTO 520L
Imię: Przemek

CF Moto 520 long - opinie uzytkownikow

Post autor: Przemek CF MOTO » pt 09 lis, 2018

Witam użytkowników cf moto 520.
Od niedana jestem ,,na razie ‘’ szczęśliwym posiadaczem cf moto 520L z 2018r.
Piszę na razie bo przy przebiegu 3 000km padł pas napędowy z którym poradziłem sobie sam i rozrusznik.
Na ten moment zrobiłem gadziną ok 800km i jest w porządku.
Co do pasa to nie wiem czy to jest normalny przebieg i konieczność wymiany przy tym przebiegu, czy po prostu coś z pasem było nie tak.
Natomiast w rozruszniku padł wirnik i szczotki.
I w tym przypadku wyczulam wszystkich na stan akumulatora.
Słaby aku, przyczynia się do bardzo szybkiego zużywania się szczotek i samego rozrusznika!!!
Pzdr.

Radzio78
Posty: 14
Rejestracja: sob 08 wrz, 2018
Quad:: CF 520 LONG
Imię: Radek
Lokalizacja: Wrocław - Oleśnica

Re: CF Moto 520 long - opinie uzytkownikow

Post autor: Radzio78 » śr 21 lis, 2018

Kolego - Przemek CF Moto
Pytanie jest czy masz go jeszcze na gwarancji skoro jest z 2018 ?
Nie próbowałeś zgłosić do producenta- miejsca zakupu ?
Trochę nalatane kilometrów jak na tak krótki okres i pewnie nie chciałeś robić przeglądów w serwisie ze względu na koszty ? Bo jeśli tak to rozumiem ,że sam to sobie naprawiłeś, ale wydaję mi się ze te 3 tys. km i tak na raz pasek i rozrusznik to trochę lipa, sam mam
CF 520 L ,oczywiście bardzo mały przebieg, bo sprzęt mam 2 miesiące, ale widzę co się już może stać, jeśli chodzi o akumulator to co trzeba robić by nie uszkodził rozrusznika ? doładować czy wymienić na lepszy ?
Pozdrawiam i dzięki za info.

Mapetoz
Posty: 2
Rejestracja: wt 18 gru, 2018
Imię: Marcin

Re: CF Moto 520 long - opinie uzytkownikow

Post autor: Mapetoz » wt 18 gru, 2018

Witam mam pytanie czy lepiej kupić 520 nowa czy używana 3 lata bez gwarancji ale jest tańsza o pięć tysięcy z przebiegiem ok 1500 km.Wiem że trudno to ocenić bo nie wiadomo jak kto używał.

przykładowe linki

https://www.otomoto.pl/oferta/cf-moto-allroad-jak-nowka-przebieg-tylko-604km-faktura-vat-ID6BvrgO.html

https://www.otomoto.pl/oferta/cf-moto-allroad-quad-cf-moto-625-c-long-ID6ByhC7.html?

Prosił bym o podpowiedz jak sądzicie pozdrawiam i z góry dziękuje.

Mapetoz
Posty: 2
Rejestracja: wt 18 gru, 2018
Imię: Marcin

Re: CF Moto 520 long - opinie uzytkownikow

Post autor: Mapetoz » wt 18 gru, 2018

Witam mam pytanie czy lepiej kupić 520 nowa czy używana 3 lata bez gwarancji ale jest tańsza o pięć tysięcy z przebiegiem ok 1500 km.Wiem że trudno to ocenić bo nie wiadomo jak kto używał.

przykładowe linki

https://www.otomoto.pl/oferta/cf-moto-a ... BvrgO.html

https://www.otomoto.pl/oferta/cf-moto-a ... ByhC7.html?

Prosił bym o podpowiedz jak sądzicie pozdrawiam i z góry dziękuje.

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: CF Moto 520 long - opinie uzytkownikow

Post autor: Robsson » wt 18 gru, 2018

Cześć.
A do czego to chcesz używać? Masz jakąś wizje czy zaczynasz?
Mój pogląd jest taki że nie kupiłbym żadnego z wymienionych (z nowym 520 włącznie).
Jak już na siłę to wolałbym te 625.
Ale za 18 tysia poszukałbym ....choćby kingquada 500.
Wiem będzie staruszek ale przy całym szacunku cla CFek - ryzyko że coś się wysra jest podobne w świeżej cfce i tarym kq.
Jakość materiałów CF jest słaba.
A jak trafi się uszanowana sztuka takiego kq 500 to radość z jazdy jest 100x większa niż na cf.
Za 23 tyś (nowy 520 chyba tyle kosztuje) to wolałbym japonię starszą albo mało używanego 3 letniego sportsmana 570, którego obecnie mam. Jestem nim bardzo pozytywnie zaskoczony i żadna CFka 500/520/625 nie ma do niego szansy. W niczym. A 520 zwłaszcza bo ona ma mizerny prześwit się szybko wiesza. To stara 500tka przy niej jest mega przeprawówką :lol:
Za te pieniądze jakie kosztuje używany SP570 to naprawdę fajny quadzik. Nawet bez wspomagania.
Cfka jest dobra ale za małą kasę, czyli <15 tysia - jak jest taki max budżet.
Jak możesz pozwolić sobie na coś lepszego ( a 20-23 tyś już pozwala) to kup coś lepszego. Czyli jakąś japonie albo wspomnianego SP 570.
Ale jeśli tylko szutrowe wycieczki obstawiasz i koniecznie chcesz nowy to wtedy bierz CF 520. Bo nic innego nie ma.

PS. Przepraszam użytkowników, że w tym temacie tak piszę ale zdarza się że jeździ z nami CF 520 i ....w terenie jest naprawdę bieda. Kumpel odpuszcza sporo tematów bo próbował i wie że nie ma to sensu na tym. I to żadna przeprawa nawet ambitniejsza nie jest....
Ale jak pisałem to lajtowego jeżdżenia i gdy musi być nowy - chyba nic lepszego w tej cenie nie ma.
V2.....sound of madness :twisted:

Radzio78
Posty: 14
Rejestracja: sob 08 wrz, 2018
Quad:: CF 520 LONG
Imię: Radek
Lokalizacja: Wrocław - Oleśnica

Re: CF Moto 520 long - opinie uzytkownikow

Post autor: Radzio78 » wt 18 gru, 2018

Potwierdzam, to co pisze Robsson,
Ja mam CF 520 long i latam w ternie po szutrze na pełnym luzie, bez męczenia sprzętu, choć raz miałem pełne gacie i trochę się umęczyłem żeby wyciągnąć z błota , wjechałem to niby wyschniętego jeziora, to był błąd , ale tu żadne sprzęt nie dał by rady . Dla mnie quad ok. i nic więcej na ta chwilę nie potrzebuje, pewnie w bardzo trudnych warunkach nie mam szans.
Nie chce się wymądrzać po jestem jeszcze leszczem w tych tematach.
Załączniki
CF 520 .jpg

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: CF Moto 520 long - opinie uzytkownikow

Post autor: jarecki13 » wt 18 gru, 2018

Kolega Robson dobrze prawi na temat CF , osobiście szukał bym Polarisa 570 cmm ,naprawdę sprzęt godny polecenia w przystępnych pieniążkach i młodych rocznikach do tego jest zrywny, wygodny i prędkości mu nie brakuje osobiście uważam ,że polaris 570cmm jest to w tej chwili jeśli chodzi o jakość i cenę najbardziej zbalansowanym quadem na rynku - oczywiście mówię o wersji podstawowej bez dodatkowych bajerów

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: CF Moto 520 long - opinie uzytkownikow

Post autor: robertmuszka » czw 20 gru, 2018

Masakra z tym gosciem spod Torunia, kiedys twierdził ze tylko cfmoto i nic poza tym, a teraz nawet za 18 tysi woli polecic cos innego niz cfmoto.

Bemek
Posty: 11
Rejestracja: sob 18 gru, 2021
Quad:: CF Moto 625 Touring

Re: CF Moto 520 long - opinie uzytkownikow

Post autor: Bemek » pn 20 gru, 2021

Odkopuję temat , szukam informacji jak sobie daje radę CF 520L w lekkim terenie ,dłuższe podjazdy o nachyleniu rzędu 30'-35' ?
Jak ktoś posiada jakiś link do filmu z takich testów to będę bardzo wdzięczny

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”