A może nowy can am outlander max 1000?

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: A może nowy can am outlander max 1000?

Post autor: oolsztyniak » śr 22 kwie, 2020

ten w 2020 licznik to ściągnięty żywcem z CFki jest :) nie podoba mi się nic a nic. Ten ze wskazówkami był zdecydowanie lepszy i bardziej czytelny.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

elektryk
Posty: 5
Rejestracja: czw 31 gru, 2020
Quad:: nie mam

Re: A może nowy can am outlander max 1000?

Post autor: elektryk » śr 06 sty, 2021

oolsztyniak pisze:
śr 15 sty, 2020
Lepiej kupić nowy traktor z homologacją, odpisać 23% VAT, 19% dochodu i masz quada praktycznie 40% tańszego a to już sporo.
Mozecie rozwinąć te dwa odliczenia? Ojciec ma firmę i zastanawiam się czy nie lepiej aby on kupił maszynę.
23% VAT można odliczyć, gdy maszyna będzie służyła tylko w pracy, a jeżeli w pracy i prywatnie to polowe VAT można odliczyć, tak?
19% dochodu? Co to za ulga?
Pozdrawiam!

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: A może nowy can am outlander max 1000?

Post autor: Robsson » czw 07 sty, 2021

Jeśli kupujesz za gotówkę (albo na raty) ale dostajesz pełną fakture zakupu to quad jako traktor wrzucasz w działalność i odliczacz Vat w całości jednorazowo. Nie płacąc Vatu należnego za miesiąc w którym nabyłeś quada albo jak tyle nie masz do zapłaty to dostajesz zwrot całości albo różnicy. Możesz też pomniejszyć sobie Vat jaki masz do zapłaty w kolejnych miesiącach i nie występować wtedy o zwrot do USu
Natomiast wartość netto z faktury wrzucasz sobie w koszty. Z tego co pamietam to z tT3b (traktor) chyba się amortyzuje 14% i przez okres 7 lat. Czyli np 50 000 netto/84 miesiące= 595 zł. I tą kwote co iesiąc wrzucasz w koszty przez te 7 lat.
Jeśli bierzesz to w leasing to z każdej raty leasingowej/faktury Vat w danym miesiącu sobie odpisujesz cały a od wartości netto raty 14% wrzucasz w koszty tak długo jak masz leasing, no i kwestia czy wykupujesz za 1% to masz w zasadzie odpisane przez okres leasingu czy wykupujesz na większej kwocie to liczy CI się to co wyżej od chwili wykupu na wartość wykupu.
Ale musisz być na KPiR i na Vacie
Proszę mnie poprawić jeśli jestem w błędzie.
V2.....sound of madness :twisted:

KoJoT®
Posty: 2
Rejestracja: wt 02 lut, 2021
Quad:: Zamierzam kupno Can Am 1000

Re: A może nowy can am outlander max 1000?

Post autor: KoJoT® » wt 02 lut, 2021

Witajcie

Czy możecie odświeżyć temat i opowiedzieć się o doświadczeniach z Modelem Can Am Outlander Max 1000?

W sieci mozna znaleźć informacje,że ABS to jest jednak utrudnienie w trudnym terenie, przymierzam się do kupna quada, mam znajomego który lata na Renegade 1000r zaś on jest napaleńcem i ma swój klub - ja z racji mieszkania w Norwegii nie mam możliwości wykorzystywania atutów modelu Renegade.

Zaś wycieczki i przeprawa brzmi świetnie ;)

Dzięki i pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”