CF Moto 520 long - opinie uzytkownikow

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: CF Moto 520 long - opinie uzytkownikow

Post autor: DKfan » sob 22 wrz, 2018

kurtvagna pisze:Osobiście jestem zadowolony z wyboru quada z EPS. Podobno w can-amach jest lepsze wspomaganie, ale tam jest wszystko lepsze [emoji39]
Żałuję tylko że nie wziąłem krótkiego, byłby zwinniejszy.
Na początku założenie było takie aby brać longa bo będzie turystyka z żoną lub dziećmi a wyszło tak że jeżdżę sam bo nikt nie chce.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
Każde wspomaganie jest dobre które się nie psuje, miałem wspomaganie w Kingquadzie, Grizzly, Renegade G1 i G2, jezdziłem X8 ze wspomaganiem, różnice są tylko że człowiek się przyzwyczaja, po pierwszym wrażenieu że wspomaganie w quadzie x chodzi jakoś inaczej mija kilka wyjazdów i już sie tego nie czuje.

"|Turystykę z rodziną" próbuję wybić z głowy wszystkim nowym osobom które twierdzą że właśnie po to im długi quad, niestety wszyscy uważają że w ich przypadku będzie inaczej. Zawsze kończy się tak że po kilku przejażdzkach chętni do jazdy znikają jak kamfora. W przypadku osób rozpoczynających przygodę z quadem nie jest to takie złe, quad w wersji long wybacza więcej na podjazdach i zjazdach więc daje większy margines bezpieczeństwa, a delikwent jeżeli po jakimś czasie nie znudzi się quadami, może kupić coś bardziej kompaktowego.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Radzio78
Posty: 14
Rejestracja: sob 08 wrz, 2018
Quad:: CF 520 LONG
Imię: Radek
Lokalizacja: Wrocław - Oleśnica

Re: CF Moto 520 long - opinie uzytkownikow

Post autor: Radzio78 » ndz 23 wrz, 2018

Pewnie kolego masz racje. Na poczatku cala rodzina jest chetna do pojezdzenia, pozniej pewnie bede solo. Ja kupilem quada po to by wszyscy z rodziny mieli frajde, ale rozumiem jak sie znudza.
Wtedy pomysle o innym quadzie. Na ta chwile jest super i wszyscy sa zadowoleni. Mam spore mozliwosci jesli chodzi o jazde , wies, pola, lasy , nawet jeziorka blisko. Quad chodzi bardzo fajnie troszke biegi chodza ciezko, nie wiem dlaczego, czasem plynnie bez wiekszego problemu, czasem sie zablokuja i trzeba uzyc wiekszej sily.

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: CF Moto 520 long - opinie uzytkownikow

Post autor: oolsztyniak » pn 24 wrz, 2018

Radzio78 pisze:czasem sie zablokuja i trzeba uzyc wiekszej sily.
Nie używaj większej siły, bujnij quadem.

Ja miałem CF 500 długą, później CF 800 długą, później krótkiego Renegada, teraz mam krótkiego Outlandera. I jak dla mnie plus krótkiej maszyny to zwinność, łatwiejsze przeskakiwanie przez drzewa i to że idzie na koło.
Ale czy lepiej się jeździ? Nie wiem. Na długim quadzie czuje się pewniej.
Do tego na długiego zapakuje się więcej tobołków.
W Rumunii na tygodniowych wyprawach byłem trzy razy i w takim terenie krótki quad był "lepszy" tylko dwa razy, gdzie trzeba było na wąskiej grani zawracać bo urwała się droga przed nami. A tak, dłuższe quady lepiej w górach się spisują. Takie moje zdanie.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: CF Moto 520 long - opinie uzytkownikow

Post autor: DKfan » pn 24 wrz, 2018

Tylko bujnij przód tył, na boki niewiele pomoże
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: CF Moto 520 long - opinie uzytkownikow

Post autor: Robsson » pn 24 wrz, 2018

Radzio78 pisze:troszke biegi chodza ciezko, nie wiem dlaczego, czasem plynnie bez wiekszego problemu, czasem sie zablokuja i trzeba uzyc wiekszej sily.
Możesz też sprawdzić czy pręcik , który łączy wajchę z ośką wychodzącą z przekładni jest prawidłowo ustawiony/wyregulowany.
Jeśli silnik nie ciągnie skrzyni (np zbyt wysokie obroty jałowe, niespasowane z dzwonem dorabiane sprzęgło) - czyli gdy nie ma sił na przekładni to zębatki powinny przesuwać się bez problemu. Czasami może się zdarzyć opór ale to czasami, sporadycznie.
V2.....sound of madness :twisted:

Radzio78
Posty: 14
Rejestracja: sob 08 wrz, 2018
Quad:: CF 520 LONG
Imię: Radek
Lokalizacja: Wrocław - Oleśnica

Re: CF Moto 520 long - opinie uzytkownikow

Post autor: Radzio78 » śr 03 paź, 2018

Witanko ponownie.
Quad po pierwszym przegladzie , rozmawialem z gosciem , ktory ma pojecie o tym quadzie i powiedzial ze rewelacji nie bedzie, usunal blokade - , ktora jest powiazana z prawym hamulcem noznym i biegi wchodza naprawde lekko bez duzych oporow , jeden minus jest taki ze trzeba uwazac bo podczad jazdy mozna niechcaca zmienic bieg , a to moze byc szkodliwe dla skrzyni biegow, w szczegolnosci jak damy wsteczny. Oprocz tego quad daje rade, bylo kilka znajomych i wiekszasc jest pod wrazeniem mojego chinczyka, zobaczymy jak dlugo wytrzyma do pierwszej usterki

Radzio78
Posty: 14
Rejestracja: sob 08 wrz, 2018
Quad:: CF 520 LONG
Imię: Radek
Lokalizacja: Wrocław - Oleśnica

Re: CF Moto 520 long - opinie uzytkownikow

Post autor: Radzio78 » sob 13 paź, 2018

No widzę że temat CF 520 nie urywa d....y
Szkoda miałem nadzieję że znajdzie się kilka osób , które chcą wymienić doświadczenie
Dziś byłem ma byłym poligonie, zabawa mega na maxa
Niestety podczas katowania cfki pojawił się wyciek zielonego płynu chlodniczego , raczej spowodowane wyrzutem przez przelew niż jakaś awaria,
po tym jeździłem bardziej ostrożnie ale temp. Ok.
I wycieku już nie bylo, stan płynu też ok
Trochę się przestraszyłem
Mam pytanko ?
Czy jazda po asfalcie bardzo zniszczy opony?
Bo mam wrażenie że tak
Dziś przejechałem około 6 km po asfalcie i zauważyłem drobne uszkodzenia na bieżniku, nic poważnego ale widać
Dajcie znać co tam u Was się dzieje
Jestem z pod Wrocławia i zapraszam na poligon Ramiszow mega zabawa , ja mam 10 km by dojechać na kołach
Narka

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: CF Moto 520 long - opinie uzytkownikow

Post autor: robertmuszka » sob 13 paź, 2018

No weź, 6 km i problem, przestań. Moje BH maja jakieś 5+6+5tysi przebiegu i Renia jeździ

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: CF Moto 520 long - opinie uzytkownikow

Post autor: Robsson » sob 13 paź, 2018

16 tyś na BH...szacun :lol:

Radzio78
Opony niszczą zakręty zwlaszcza na tylnej osi, zła zbieżność na przedniej, nieodpowiednie dla asfaltowej jazdy ciśnienie, jakosc mieszanki, moc maszyny, styl jazdy itepe, no i przejechane kilometry
Napisz jak wygladają ale po tysiaku km ;)
V2.....sound of madness :twisted:

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: CF Moto 520 long - opinie uzytkownikow

Post autor: DKfan » śr 17 paź, 2018

Mi Zille wytrzymują jakieś 5tys km i to do takiego stanu że da się je jeszcze za jakąś symboliczną kwote sprzedać, mimo że ze względu na miejsce zamieszkania żeby dojechac na jakikolwiek spot musze zrobić minimum kilkanaście km asfaltem. Kiedyś miałem BH to przez 2kkm zużyło się 1mm bieżnika :-)
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”