Pogaduchy o CF Off-Top

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Robsson » czw 13 paź, 2016

Ale to nie tylko o wlot powietrza idzie.
To akurat to jest wielki ch@j bo wstawiasz komin i wodujesz.
Problemem jest cała reszta.
Miśkiem wpadasz w wodę, kąpiesz go jak niemowlaka, wyjeżdżasz i jedziesz dalej niczym się nie przejmując. I tak znowu i znowu i znowu.
Jak się wklejasz w bagnie wystarczy zsiąść i potargać go w prawo/lewo i wyłazi, jak za głęboko w wodzie to złazisz lekko mu pomożesz i uniesie się na wodzie, zadrze nosa.
Wszystko jest fabrycznie przygotowane do tego. To jest w nim rewelacyjne.
Napisze tak - na upartego można próbować wszystko zrobić wszystkim i dowodzić swoich racji al ostatecznie opinię czy coś się nada wydają wyniki w rywalizacji lub w amatorce tzw przyjemność z jazdy.
Waga, brak wspomagania, długość to dla mnie tematy mocno osłabiające przyjemność z jazdy i możliwości CFki (także 500) do mojej zabawy terenie i nawet nie nazywam tego przeprawą.
Nie latałem X8. Mam g**** doświadczenie w sumie ale po przesiadce z CF500, pomijając kompletnie kwestie awaryjności/trwałości sprzętów, nikt mi nie wmówi, że ładowanie się jakąkolwiek CFką w trudny teren/przeprawę/błoto to jest mega frajda i to to samo co lekkim, stworzonym do tego quadem.
X8 ma inne przeznaczenie i tak jak w teren zdecydowanie wolę "słabe" ale zwrotne, lekkie, ze wspomaganiem grizzly czy kq 500 tak w trasę wolałbym coś stabilniejszego i cięższego (ale z dobrymi hamulcami) i pewnie byłaby w tym X8 lepsza.
Na chwilę ostatnio przesiadłem się na poprzedniego quta długiego 800 bez wspomagania i w tym konkretnie miejscu gdzie się taplaliśmy to było duże zaskoczenie na minus. Dzięki ale na dziś chciałbym tylko jego silnik a resztę swoją. Bo tego potrzebuję.
Dajcie spokój z tym jaki to jest złe a tamto dobre.
Każdy niech jeździ tym co chce i na co go stać. Quad to nie żona, można go w każdej chwili zmienić, szukać tego co nam najlepiej odpowiada. Choć żone też można wymienić w sumie ;)
Mnie osobiście zupełnie nie dziwi, że ktoś kto już kilka maszyn spróbował stwierdzi, że mu lepiej X8 podchodzi i jest lepsza niż gryzlak. Dla niego jest lepsza i niech sobie bezawaryjnie i z radością ją używa.
A Ci co zaczynają lub są na początku (np ja) cieszą się tym co mają i nie raz uważają to za super aż nie spróbują czegoś lepszego. Latałem CFką byłem ujarany. Ujaranie spada gdy poziom rośnie i jest okazja zobaczyć o ile lepiej robią to czy tamto inne maszyny zwłaszcza na swoim terenie, a jak jeszcze trafi się okazja je spróbować...wtedy dopiero widać czy dotychczasowy sprzęt jest super czy "super". To normalne. Żadne odkrycie koła.
Ostatnio zmieniony czw 13 paź, 2016 przez Robsson, łącznie zmieniany 1 raz.
V2.....sound of madness :twisted:

Awatar użytkownika
Ori_2
Posty: 326
Rejestracja: pn 04 sty, 2016
Quad:: LS 450 / LS 300 / Shineray 250 STXE / ATV 150
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Ori_2 » czw 13 paź, 2016

ALE WY SIĘ PASTFICIE NAD TYM CF MOTO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lemon
Posty: 24
Rejestracja: czw 17 wrz, 2015
Quad:: CF MOTO X8 EPS
Imię: Piotr
Lokalizacja: Księginice k. Trzebnicy

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: lemon » czw 13 paź, 2016

Ori_2 pisze:ALE WY SIĘ PASTFICIE NAD TYM CF MOTO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dokładnie. Jedyna wada X8 to waga przy glebokim brodzeniu w błocie. Jako turystyk do jazdy we dwójkę + trawersy to nie ma nic lepszego w tej cenie. Jest też nadzieja na 1000 więc powinno być ciekawie przy około 80KM. Cf-ka słynie z szybkiego wprowadzania zmian czego o innych markach powiedzieć nie można.
W sobotę wybieramy się na poligon do Cienina. Pewnie trochę błota będzie. Aplikacja Xado 1 stage do silnika też czeka na sobote[emoji12]

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: robertmuszka » czw 13 paź, 2016

Ori, nie rozumiem pastwienia, x8 jest rewelacyjne w turystyce bo jest do tego zrobione. Czy jest ladne, kwestia podejscia, mi bardzo podoba sie maszynka kolegi Walka I tyle.

Awatar użytkownika
Ori_2
Posty: 326
Rejestracja: pn 04 sty, 2016
Quad:: LS 450 / LS 300 / Shineray 250 STXE / ATV 150
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Ori_2 » czw 13 paź, 2016

to się spotkamy się na poligonie w cieninie, będę po południu LS 450 czarnym :mrgreen: ilu was będzie?

lemon
Posty: 24
Rejestracja: czw 17 wrz, 2015
Quad:: CF MOTO X8 EPS
Imię: Piotr
Lokalizacja: Księginice k. Trzebnicy

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: lemon » czw 13 paź, 2016

Ori_2 pisze:to się spotkamy się na poligonie w cieninie, będę po południu LS 450 czarnym :mrgreen: ilu was będzie?
2 do 3. 2x X8 pomarańcza i czarny raptor prawdopodobnie. Ale chcemy tam zawitać około 9 rano.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Ori_2
Posty: 326
Rejestracja: pn 04 sty, 2016
Quad:: LS 450 / LS 300 / Shineray 250 STXE / ATV 150
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Ori_2 » czw 13 paź, 2016

Rano lecę qudem na grzyby, postaram sie do 12 dojechać.

Wojtekski
Posty: 642
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013
Quad:: renegade 570 xxc , był cf x8 ,cf 500 , lucky star 400shineray 250-9c
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Suwałki

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Wojtekski » czw 13 paź, 2016

Jeśli chodzi o cf to ogólnie x8 to zupełnie co innego niż 500 hamowanie silnikiem i moc bez porównania a waga niestety :bezradny: .Ale Robsson masz rację cieszmy się tym co mamy i wybierajmy sprzęt który odpowiada nam i tyle co za różnica jaki ? i tam to nie ktoś lata tylko my i ma dla nas odpowiadać i nie ma co faworyzować ot i aż tyle. Miałbym gryzlaka człowiek by się przyzwyczaił i tez by wychwalał bo by był mój hehe ,trzeba byłoby polatać wieloma sprzętami i wybrać który nam najbardziej leży jeden topi inny szutry trzeci czwarty turystyk piąty podjazdy dlatego mamy wybór i trzeba patrzeć jaki nam pasi ;) .

Awatar użytkownika
walek1978
Posty: 137
Rejestracja: śr 10 cze, 2015
Quad:: CF Moto 500, X8
Imię: Marcin
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: walek1978 » pt 14 paź, 2016

robertmuszka pisze:Ori, nie rozumiem pastwienia, x8 jest rewelacyjne w turystyce bo jest do tego zrobione. Czy jest ladne, kwestia podejscia, mi bardzo podoba sie maszynka kolegi Walka I tyle.
Dzięki Robert....mi też się bardzo spodobała od samego początku :) Poprostu kolega zrobił ją z głową i naprawdę wygląda mega. Najważniejsze żeby służyła jak najdłużej bez awarii. A w terenie wyjdzie w praniu ale mój poprzednik wjeżdżał tam gdzie inni innymi sprzetami także spoko.

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Ikar » pt 14 paź, 2016

Zachwyt nad Cfka jest do pierwszego lepszego quada. Tak samo ktoś kto kupi 650 outa albo renie mówi ze jest to wystarczające. W momencie w którym wsiądzie na 1000 całkowicie zmieni zdanie.
Ozo Drapers Squad

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”