Pogaduchy o CF Off-Top

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Robsson » czw 13 paź, 2016

No to graty :oklaski: Dawaj fotki :aparat:
V2.....sound of madness :twisted:

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: oolsztyniak » czw 13 paź, 2016

Czy szczęśliwym to się jeszcze okaże ahahaha :lol: :lol: :lol:

Z Muszką nie ma co gadać, on ma klapki na oczach i w tunelu zamiast światła widzi Grizzly :D
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: DKfan » czw 13 paź, 2016

walek1978 pisze:Ja od wczoraj zostałem szczęśliwym posiadaczem X8 i pierwsze wrażenia mega. Także zobaczymy jak to bedzię sie trzymać ale wiem jedno 500 a X8 przepaść :)
Niestety w awaryjności i kosztach napraw też. Jak dla mnie jest jedne CF Moto. CF500 natomiast X8 to już mało udana przeróbka CF500. O ile CF500 było stworzone od poczatku, dość dobrze pomyślane, ma małe niedoróbki które można domowym sposobem usunąć i cieszyć się fajną jazdą o tyle w X8 poszli na łatwiznę wykorzystując podzespoły 500ki i za ich pomocą kopiując Can-ama G1.
Niestety sprzęt jest przekombinowany, można by uzyskać jakość podobną do 500 ale trzeba by usunąć kilka zbędnych rozwiązań. Na przykład sondy lambda, i to 2!! To jest dla mnie wynaturzenie na skalę światową. Albo pseudo gazowe amortyzatory, przecież w podobnej cenie można było założyć Foxa HPG (aftermarketowo wychodzi taniej niż oryginały CF). Dla tego zawsze mam dylemat gdy ktoś pyta o opinię w sprawie CF, zawsze odpowiedz zaczynam od pytania o jaki model chodzi.
Wielu użytkowników 500 kupuje X8 z założeniem że będzie to mocniejsze 500, niestety szybko się okazuje że ma gorsze własności terenowe i jest bardziej awaryjne i to użytkowanie X8 bardziej skłania do zmiany marki niż 500.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Awatar użytkownika
mesel
V-ce Admin
Posty: 1179
Rejestracja: sob 17 lut, 2007
Quad:: Kymco MXU 500, SYM 200 TRUCK RUNNER, Piaggio X Evo 209
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: mesel » czw 13 paź, 2016

DKfan pisze:Niestety sprzęt jest przekombinowany, można by uzyskać jakość podobną do 500 ale trzeba by usunąć kilka zbędnych rozwiązań. Na przykład sondy lambda, i to 2!! To jest dla mnie wynaturzenie na skalę światową.
Nie wynika to przypadkiem z norm Euro, które pojazd ma spełnić na któryś z rynków ?

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: DKfan » czw 13 paź, 2016

Domyślam się że taka może być właśnie geneza ich obecności chociaż wydaje się to być nie do końca słuszną koncepcja ponieważ cf500 nie posiada nawet wtrysku a jest sprzedawane w Europie. Ponadto żaden z producentów oferujących homologowane atv nie wyposaża ich w sondy. Więc ciśnie się na usta pytanie WTF?
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Robsson » czw 13 paź, 2016

Jest wtrysk, jest komputer to coś musi dawać info żeby komp mieszankę złożył. To sobie wymyślili, że po sondzie dadzą. A co.
Oj tam. W suchym jest OK.
A quadem do wody się nie wjeżdża. Przynajmniej nie CFką. ;)
V2.....sound of madness :twisted:

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: DKfan » czw 13 paź, 2016

Widocznie 2 sondy tańsze niż czujnik na przepustnicę
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Robsson » czw 13 paź, 2016

Szkoda zajmować się tym co nimi tu kierowało.
Efekt jest jaki jest. Kopiują z zacięciem co się tylko da ale tu niestety zachciało im się "autorskiego" projektu i jest :bezradny: .
V2.....sound of madness :twisted:

Awatar użytkownika
walek1978
Posty: 137
Rejestracja: śr 10 cze, 2015
Quad:: CF Moto 500, X8
Imię: Marcin
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: walek1978 » czw 13 paź, 2016

Panowie dajcie mi sie nacieszyć jazdą X8 a nie od razu mnie zniechęcacie :). Dla mnie jest inna jazda, mocniejsza, szybsza i mam znowu banana na gębie :) Sprzęt kupiony od kumpla 2 letni i sporo doinwestowany więc co miało sie zepsuć już się zepsuło :) Także niech służy jak najlepiej.

Awatar użytkownika
walek1978
Posty: 137
Rejestracja: śr 10 cze, 2015
Quad:: CF Moto 500, X8
Imię: Marcin
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: walek1978 » czw 13 paź, 2016

Nie moge wrzucić fotki bo plik za duży pomimo że okroiłem go na maxa ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”