Pogaduchy o CF Off-Top

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
Wojtekski
Posty: 642
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013
Quad:: renegade 570 xxc , był cf x8 ,cf 500 , lucky star 400shineray 250-9c
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Suwałki

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Wojtekski » śr 12 paź, 2016

Oj faktycznie gryzlak to takie ach och ? zawias tylny się sypie i półośki się ukręcają tez bardzo często, kolega miał i stwierdził nigdy więcej trzy razy półośka i dwa razy zawias cały robił tył ale żeby nie było na x8 się nie przesiadł a na żółtka ;) . Renie też silniki potrafią się sypnąć a x8 w przeprawach tez może sobie nieźle radzić https://www.youtube.com/watch?v=av1JwUI7JFI można sobie popatrzeć. Wszystkie mają swoje wady i zalety zależy co komu pasuje i kto jak jeździ ;).Cf też ma swoje wady i to nie ulega wątpliwościom , na jakie forum się nie wejdzie to czy yamaha czy zółtki itp sypie się wszystko tak naprawdę kwestia jazdy i dbania ,a część wad wynika z tego że jednak kupuję się używane i nikt do kościoła tym nie jeździ .

lemon
Posty: 24
Rejestracja: czw 17 wrz, 2015
Quad:: CF MOTO X8 EPS
Imię: Piotr
Lokalizacja: Księginice k. Trzebnicy

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: lemon » śr 12 paź, 2016

Wojtekski pisze:Oj faktycznie gryzlak to takie ach och ? zawias tylny się sypie i półośki się ukręcają tez bardzo często, kolega miał i stwierdził nigdy więcej trzy razy półośka i dwa razy zawias cały robił tył ale żeby nie było na x8 się nie przesiadł a na żółtka ;) . Renie też silniki potrafią się sypnąć a x8 w przeprawach tez może sobie nieźle radzić https://www.youtube.com/watch?v=av1JwUI7JFI można sobie popatrzeć. Wszystkie mają swoje wady i zalety zależy co komu pasuje i kto jak jeździ ;).Cf też ma swoje wady i to nie ulega wątpliwościom , na jakie forum się nie wejdzie to czy yamaha czy zółtki itp sypie się wszystko tak naprawdę kwestia jazdy i dbania ,a część wad wynika z tego że jednak kupuję się używane i nikt do kościoła tym nie jeździ .
A przepraszam u nas ksiądz organizuje początek i koniec sezonu motocyklowego i w 1-szy raz w tym roku zamierzam się wybrać na zakończenie sezonu. Przyjeżdżają i quady i motory - co kto ma. W sumie ze 300szt było na rozpoczęciu sezonu. Po mszy św zawsze grochówka jest i 20km parada na koniec. Miejscowość Czeszów-zapraszam.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Robsson » śr 12 paź, 2016

Wojtas ale ja nie mówię o awaryjności bo wszystko się psuje zwłaszcza, że tu duże znaczenie ma użytkowanie i serwis. Piszę o parametrach i przeznaczeniu sprzęta. Wg mnie X8 i gryzak są stworzone do innych tematów. Mieć je oba w garażu miałoby dla mnie sens ;)
Uzupełniałyby się. Jak to mówią zestaw "do tańca i do różańca. "
V2.....sound of madness :twisted:

Wojtekski
Posty: 642
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013
Quad:: renegade 570 xxc , był cf x8 ,cf 500 , lucky star 400shineray 250-9c
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Suwałki

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Wojtekski » śr 12 paź, 2016

Tu masz racje.Miałem okazję latać gryzlakiem i mi akurat nie podszedł też miałem okazję renia i tu jak najbardziej ale zupełnie inna jazda niż x8. U nas w ekipie było chyba wszystko ale zmieniali wszyscy na renaty i tak zostało.
A i to nie było do ciebie Robsson jak jakiś zarzut ani do kogoś innego żeby nie było ;) , luźna dyskusja przed premierą hehe.
Ostatnio zmieniony śr 12 paź, 2016 przez Wojtekski, łącznie zmieniany 4 razy.

Wojtekski
Posty: 642
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013
Quad:: renegade 570 xxc , był cf x8 ,cf 500 , lucky star 400shineray 250-9c
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Suwałki

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Wojtekski » śr 12 paź, 2016

Nie zrozum mnie źle ale równie dobrze można ganiać turystycznie gryzlakiem jak x8 i w przeprawach równie dobrze może być x8 i gryzlak tyle że w x8 długość będzie przeszkodą i trzeba ją przygotować kwestia chęci gustu i kto co woli, wiadomo że krótkim łatwiej manewrować gdzieś tam między drzewami ale na podjazdach za to łatwiej długim ;) , Bardziej chodziło mi o to że nie ma quadów idealnych niestety każdemu coś innego pasuje, tak byśmy mieli tylko zółtki a są różne marki i niestety psują się wszystkie czego żaden użytkownik sobie nie życzy i tu jest ten ból, ważne żeby każdy był zadowolony ze swego i korzystał zamiast naprawiać a najlepszy jest taki co się nie psuje hehe czy to china czy inny ;) .
Dzięki za zaproszenie lemon ale trochę daleko ;) .

lemon
Posty: 24
Rejestracja: czw 17 wrz, 2015
Quad:: CF MOTO X8 EPS
Imię: Piotr
Lokalizacja: Księginice k. Trzebnicy

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: lemon » śr 12 paź, 2016

Wojtekski pisze: Dzięki za zaproszenie lemon ale trochę daleko ;) .
Spoko :)
Czekamy na premierową X8 w 1000-czku i pierwszych testerów.

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: robertmuszka » śr 12 paź, 2016

hahahahhahaaahahhahaahahahahahhahahahhahahahahahhaha
Wojtek, kurcze, zawsze myslałem że Robbson to taki quadowy zwilennik pewnej marki, ale poznałem gOSCIA w jego garażu, heheheh tam najlepiej poznaje sie quadowca.
Dla mnie misiek bedzie zawsze super quadem przeprawowym, bo mam drugiego , totalnie oryginał 2014 i nic nie robiłem przy nim, a robił robote w każdym terenie, co do półosiek , 13 tysięcy kilometrów na miskach 2012 i 2014 i jeden walnięty przegób i jedna urwana półośka przez ten przegób, może sie łamie ale ja nie oszczędzam maszyn, bo jakiś tam teren jest.

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Robsson » śr 12 paź, 2016

Dobrze myślałeś Panie muszka
:I love YAMAHA:
niech Cię pozory nie mylą ;)
V2.....sound of madness :twisted:

Wojtekski
Posty: 642
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013
Quad:: renegade 570 xxc , był cf x8 ,cf 500 , lucky star 400shineray 250-9c
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Suwałki

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Wojtekski » czw 13 paź, 2016

Hehe żeby nie było nie faworyzuje żadnej marki bo nie o to chodzi, po prostu każda maszyna ma inną specyfikację inaczej się zachowuje i ważne że mamy taki wybór.Jesteś zadowolony z miska i bardzo dobrze ważne że ci służy,cieszę się z wami że jesteście zadowoleni dzięki temu zawsze można znać opinie innych , ja jeździłem kiedyś 500 cf z reniami i uwierz nie oszczędzałem miałem 12 tysi i co robiłem to most przód. A to znaczy że inne się nie sypią ? widać na forum że jednak tak i tak samo z gryzlakami i innymi. A kolega który z nami gania oj daj mu nową maszynę i tak zajeździ ;) teraz nówkę renię 1000 tak skatował że oj aż szkoda i przebieg 7 tyś a też już się sypie.
Masz renie i gryzlaka to odpowiedz którym jeździ się lepiej ? podejrzewam że misiek ci bardziej leży i dlaczego ? to znaczy faworyzujesz miska ? ;) .

Awatar użytkownika
walek1978
Posty: 137
Rejestracja: śr 10 cze, 2015
Quad:: CF Moto 500, X8
Imię: Marcin
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: walek1978 » czw 13 paź, 2016

Ja od wczoraj zostałem szczęśliwym posiadaczem X8 i pierwsze wrażenia mega. Także zobaczymy jak to bedzię sie trzymać ale wiem jedno 500 a X8 przepaść :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”