Pogaduchy o CF Off-Top

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
Awatar użytkownika
Supriseme
Posty: 405
Rejestracja: ndz 10 sie, 2014
Quad:: X8, Scrambler 1000xp
Imię: Szymon
Lokalizacja: Lipiany

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Supriseme » pn 19 wrz, 2016

Czesc,
Mam pytanko, od jakiegoś czasu mam problem z tak mi się wydaje maneta gazu...
gad na wolnych oscyluje w granicach 1300 - 1400 RPM, ale po "przygazowce" spada do 1600 i pozostaje tak przez 2 - 3 sekundy, to samo dzieje się pod obciążeniem. Co to może być? Linka od manety ?

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: oolsztyniak » pn 19 wrz, 2016

Zobacz czy przepustnica się nie zacina.
Po jej czyszczeniu i regulacji zaworów miałem podobnie.
Okazało się, że się nie domyka :)
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

przemek915
Posty: 13
Rejestracja: ndz 18 wrz, 2016
Quad:: Cf moto x8

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: przemek915 » wt 20 wrz, 2016

DKfan pisze:No to w skrócie radziliśmy mu sprawdzenie luzów zaworowych. Sprawdzenie czy na liczniku nie wyświetla się symbol wtrysku co oznacza problem z sondą lambda. Sprawdzenie czy filtr powietrza i dolot są ok.

Ciekawi mnie bardziej jak to ci gaśnie silnik podczas hamowania silnikiem. W czasie hamowania silnikiem nie jest podawane paliwo aż do osiągnięcia obrotów nieco powyżej jałowego biegu. Czyli gaśnie ci po zatrzymaniu?Pod koniec hamowania?

Prawidłowo działający komp odcina paliwo w momencie gdy przepustnica jest zamknięta. Każdy układ sterujacy wtryskiem ma czujnik na przepustnicy. Przejęcie sterowanie biegiem jałowym przy zamkniętej przepustnicy rozpoczyna się w okolicy 1500 obrotów (dla samochodów w quadzie być może wyżej), sygnał o obrotach pochodzi od czujnika indukcyjnego. Więc problem może pochodzi z nieprawidłowego działania czujnika.
U mnie nie dzieje sie nic takiego jak gaśniecie przy hamowaniu silnikiem , jedyny problem to jak przyhamuje silnikiem tak do ok 5 km/h i chce potem dodać gazu to jest takie przydławienie a następnie juz jest wszystko ok . Z wolnych obrotów jak z miejsca ruszam to nie ma tego problemu tylko po przyhamowaniu silnikiem do malej prędkości. Z dolotem jest wszystko 100 % ok

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: oolsztyniak » wt 20 wrz, 2016

Filtr powietrza masz fabryczny?
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: DKfan » wt 20 wrz, 2016

NIe wygląda to na zawory. Miałby problemy z odpalaniem na zimno i problemy z mocą.
Może tak być jeżeli jest np filtr TwinAira zbyt mocno nasączony.
Zdejmij filtr i spróbuj czy nadal tak się dzieje (oczywiście na asfalcie a nie tam gdzie się kurzy.)
Piszesz że ci nie gaśnie przy hamowaniu silnikiem tylko się przydławia jak chcesz dodać gazu. Masz w X8 obrotomierz?jestem ciekawy jakie sa wtedy obroty, może jednak nie uchyla się przepustnica wystarczajaco przez czujnik
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: oolsztyniak » wt 20 wrz, 2016

Jest obrotomierz
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: DKfan » wt 20 wrz, 2016

to trzeba sprawdzic do jakiej prędkości obrotowej spada przy hamowaniu czy do do predkosci biegu jałowego czy wyzej
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

przemek915
Posty: 13
Rejestracja: ndz 18 wrz, 2016
Quad:: Cf moto x8

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: przemek915 » wt 20 wrz, 2016

Filtr powietrza fabryczny , DKfan przy hamowaniu obroty pod sam koniec przy niskiej prędkości spadają do 1300 i tak się utrzymują , może któraś ze świec ?

Problem występuje , gdy przy większej prędkości np. 50 km/h puszcze gaz i silnik wyhamuje quada do ok.10-15 km/h jest wtedy ok. 2500 obr/min i w tym momencie chce łagodnie przyspieszyć , wtedy jest takie 1- sekundowe przydławienie i dalej już rwie do przodu.

przemek915
Posty: 13
Rejestracja: ndz 18 wrz, 2016
Quad:: Cf moto x8

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: przemek915 » wt 20 wrz, 2016

Starałem się coś uchwycić telefonem , jak się wsłuchać to występuje przy 30 i 53 sekundzie.
https://www.youtube.com/watch?v=-dGjPkLnH5c&feature=youtu.be

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: DKfan » wt 20 wrz, 2016

Nie bardzo to na świece wyglada, problem pojawiałby się częściej. Bardziej wygląda to na problem z powietrzem lub paliwem.
Oczywiście nie zaszkodzi zerknąć na świece, może kolor coś podpowie.

Słuchałem ale moment przerwania nie jest zbyt wyraźny.
Słychać może takie jakby buczenie/zasysanie z okolic airboxa?
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”