Budowa toru quad / cross

Archiwum pozostałych imprez pośrednio związanych z quadami...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
atomboy
Posty: 136
Rejestracja: czw 21 sie, 2014

Budowa toru quad / cross

Post autor: atomboy » wt 26 kwie, 2016

Wujo kolegi, kupił działeczkę około 0,5ha działka na chwilę obecną jest nieco zalesiona ale w niedalekiej przyszłości jak tylko dadzą pozwolenie, teren będzie wyrównany i wykarczowany. Raz rzuciłem pomysł - zrób tor quadowy chętnych trochę będzie. On to podłapał i teraz pytanie, jak sie do tego zabrać od strony prawno-formalnej aby wszystko banglało. Mieszka na totalnym zadupowie, najbliższy dom jest około 100metrów o niego a ta działka to jeszcze kolejne kilkaset metrów :) o hałas raczej nie ma co się martwić i w tej kwestii też pytałem tych paru sąsiadów. Sprawiali wrażenie raczej zainteresowanych niż zniesmaczonych - miłe zaskoczenie. Potem okazało się, że 2 ma motocykle nie crossy, może dlatego.

Teren może nie jest jakiś wielki ale myślę, że dałoby się spokojnie zrobić ciekawe punkty przeprawowe, łącznie z błotem. Przeszkodą na pewno będą różnej maści ekoludkowie i rycerze stokrotek tutaj też już odpowiednie zapytanie poszło do gminy jak się na to zaopatrują. Generalnie gmina leży i kwiczy największym punktem jest mini skwer tzw. centrum z kilkoma "sklepami" :).

drugi alternatywny plan to wybudowanie strzelnicy ale z wiadomych przyczyn wolę opcję nr 1.

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Budowa toru quad / cross

Post autor: Zmora1966 » śr 27 kwie, 2016

nie karczuj drzew..też się przydadzą :)
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
atomboy
Posty: 136
Rejestracja: czw 21 sie, 2014

Re: Budowa toru quad / cross

Post autor: atomboy » śr 27 kwie, 2016

wiadoma sprawa, część drzewek zostanie ale większość jest bardzo gęsto porośnięta i jak się tego nie usunie to tylko crossy dadzą radę. Drewno już wiem, że ma być przetworzone na materiał budowlany do wiat, zadaszeń, miejsc grilowych, ogniska etc. W ramach eko przepisów będzie nasadzenie 2 drzewka na każde wycięte w innym miejscu. Duża część tych drzew jest i tak zdewastowana przez choroby i szkodniki. Na dzień dzisiejszy wiem też, że nie ma gniazd jakiś chronionych gatunków ptaków bo to podobno problem nie do przeskoczenia (teoretycznie :D).
Bardzo blisko jest wąski strumyk, woda spływa z okolicznej górki nie wysycha nawet w lecie więc będzie można zasilić błoto :D

Jedynym minusem jest to,że teren jest dosyć płaski ale myślę, że koparką załatwi się ten minus.

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Budowa toru quad / cross

Post autor: Zmora1966 » czw 28 kwie, 2016

Cześć drzew wykorzystał bym a przeszkody, pochylnie itp... :)
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Różne...”