SWAP Lucky Star

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Access (dawniej Lucky Star)
Marcin ATV SWAP Garage
Posty: 2275
Rejestracja: pn 23 cze, 2014
Quad:: Hulajnoga elektryczna
Imię: Marcin

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Marcin ATV SWAP Garage » wt 01 mar, 2016

Michał_M_85 pisze:Witam. po zamontowaniu dystansów na tył przy prędkości powyżej 120km/h mam straszne bicie na tylnej osi czy u was jest tak samo czy mam szukać jakiejs przyczyny u mnie dodam tylko że przy takiej predkosci mam wrażenie że maszyna sie rozpadnie:)
przyczyn moze być kilka pierwsze to sprawdź czy masz dobrze dokręcone piast klucz 27
następnie czy przy montażu dystansy oczyściłeś piastę chodzi o to czy dystans równo siadł na piaście

a 3 rzecz to krzywa oś jezeli była lekko krzywa to na pewno miała juz lekkie bicie wcześniej byc moze nie wyczuwalne niestety po założeniu dystansów sie os wydłuża i bicie bedzie sie nasilało im dłuższa os tym bardziej bedzie biło i tego nie przeskoczysz jeźdź w terenie a nie po asfalcie to na pewno nie bedziesz tego czuł ja mam nowa oś nowe felgi nowe opony a też mi bije tak przy 130 najbardziej wyczuwalne a od 140 do 160 jest ok ;) poza tym jak byś miał szosówki proste felgi i jeszcze wyważone to wtedy pwenie by sie sporo uspokoiło a na terenowych opona to czego wymagać ;)
Zapraszam Na Moją stronę www.a*s*g*.pl Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
Michał_M_85
Posty: 15
Rejestracja: śr 30 gru, 2015
Quad:: LS CB500
Imię: Michał
Lokalizacja: Legnica

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Michał_M_85 » wt 01 mar, 2016

Marcin ATV SWAP Garage pisze:
Michał_M_85 pisze:Witam. po zamontowaniu dystansów na tył przy prędkości powyżej 120km/h mam straszne bicie na tylnej osi czy u was jest tak samo czy mam szukać jakiejs przyczyny u mnie dodam tylko że przy takiej predkosci mam wrażenie że maszyna sie rozpadnie:)
przyczyn moze być kilka pierwsze to sprawdź czy masz dobrze dokręcone piast klucz 27
następnie czy przy montażu dystansy oczyściłeś piastę chodzi o to czy dystans równo siadł na piaście

a 3 rzecz to krzywa oś jezeli była lekko krzywa to na pewno miała juz lekkie bicie wcześniej byc moze nie wyczuwalne niestety po założeniu dystansów sie os wydłuża i bicie bedzie sie nasilało im dłuższa os tym bardziej bedzie biło i tego nie przeskoczysz jeźdź w terenie a nie po asfalcie to na pewno nie bedziesz tego czuł ja mam nowa oś nowe felgi nowe opony a też mi bije tak przy 130 najbardziej wyczuwalne a od 140 do 160 jest ok ;) poza tym jak byś miał szosówki proste felgi i jeszcze wyważone to wtedy pwenie by sie sporo uspokoiło a na terenowych opona to czego wymagać ;)
Ok dzięki za odpowiedz:) w sumie w terenie to mi nie przeszkadza tylko na aswalcie ale coś czuje ze bede musiał rozejrzeć się za nową ośką :cry:

Awatar użytkownika
marcinkos
Posty: 53
Rejestracja: czw 20 lis, 2014
Quad:: Swap Garage Honda LS 500
Imię: Marcin
Lokalizacja: Toruń

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: marcinkos » wt 01 mar, 2016

krzychsolt pisze:Marcinkos kostkę już masz, czy jeszcze na szosowkach?
jest kostka ale narazie tylko z tyłu

cuando123
Posty: 6
Rejestracja: czw 15 wrz, 2011
Quad:: aktualnie brak
Imię: Dawid

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: cuando123 » wt 01 mar, 2016

Witam panów. Ja nowy w temacie. 2 lata temu miałem Shineraya 250 STXE, co chwile się sypało coś w nim, przerzuciłem się na enduro i teraz po ogarnięciu tego tematu (którego czytam już od pewnego czasu) nie wiem czy znowu nie przerzucę się na quada. Jest tu opisane praktycznie wszystko co trzeba zmodyfikować w Luckym, co się psuje, co ile kosztuje no nie powiem temat świetny i myślę że w eksploatacji wychodziło by mnie nawet taniej co miałem chinola :D, na pewno taniej, silnik by mnie w sumie nie obchodził tylko przednie zawiasy co jakiś czas, końcówki itp. Chyba pomyślę nad sprzedażą KMX-a, w wakacje do jakiejś roboty ( plany na Szwecję, oby wypaliło) no i mogę się pisać na wrzesień/październik jeżeli w ogóle będzie to jeszcze aktualne, najwyżej sam podziałam. Jak wyglądają terminy ? Kilkanaście stron wcześniej widziałem że było już konkretnie a pisaliście o tym mniej więcej grudzień/styczeń. Oczywiście mi się nie spieszy, a o CB500 wiem dużo bo tata śmiga :D
Jakbyście mnie tak ustanowili w pełnym przekonaniu żeby zejść z Enduro bo znowu sobie nogę pokrzywdziłem to już w ogóle. Mam dylemat ale i ambicje :D

cuando123
Posty: 6
Rejestracja: czw 15 wrz, 2011
Quad:: aktualnie brak
Imię: Dawid

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: cuando123 » wt 01 mar, 2016

Najbardziej to mi tego brakuje :D
[youtube]https://youtu.be/PLtwbMKSycY[/youtube]
Ostatnio zmieniony śr 02 mar, 2016 przez cuando123, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Patryko159
Posty: 30
Rejestracja: czw 01 sty, 2015
Quad:: lucky star 250
Imię: Patryk

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Patryko159 » śr 02 mar, 2016

Po swapie dasz radę i z trzeciego biegu na koło stawiać, jak się już wprawisz [emoji3]
If you can DREAM it,
you can DO it.

Awatar użytkownika
Brzuch
Posty: 155
Rejestracja: czw 12 lut, 2015
Quad:: Access SP 300
Imię: Paweł
Lokalizacja: Czarlin

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Brzuch » śr 02 mar, 2016

cuando123 pisze:Witam panów. Ja nowy w temacie. 2 lata temu miałem Shineraya 250 STXE, co chwile się sypało coś w nim, przerzuciłem się na enduro i teraz po ogarnięciu tego tematu (którego czytam już od pewnego czasu) nie wiem czy znowu nie przerzucę się na quada. Jest tu opisane praktycznie wszystko co trzeba zmodyfikować w Luckym, co się psuje, co ile kosztuje no nie powiem temat świetny i myślę że w eksploatacji wychodziło by mnie nawet taniej co miałem chinola :D, na pewno taniej, silnik by mnie w sumie nie obchodził tylko przednie zawiasy co jakiś czas, końcówki itp. Chyba pomyślę nad sprzedażą KMX-a, w wakacje do jakiejś roboty ( plany na Szwecję, oby wypaliło) no i mogę się pisać na wrzesień/październik jeżeli w ogóle będzie to jeszcze aktualne, najwyżej sam podziałam. Jak wyglądają terminy ? Kilkanaście stron wcześniej widziałem że było już konkretnie a pisaliście o tym mniej więcej grudzień/styczeń. Oczywiście mi się nie spieszy, a o CB500 wiem dużo bo tata śmiga :D
Jakbyście mnie tak ustanowili w pełnym przekonaniu żeby zejść z Enduro bo znowu sobie nogę pokrzywdziłem to już w ogóle. Mam dylemat ale i ambicje :D
Czytam juz 2 raz twoja wypowiedz i ciezko ja zrozumieć. Ale jezeli dobrze zrozumialem to chcesz aby utwierdzic cie w przekonaniu iz warto kupic ls'a i zamontowac w nim serce od cb 500 ? Napewno warto kupic ls'a bo jest to duzo lepszy wiekszy i przyjemniejszy sprzet od bashanow i innych wynalazkow. Jezeli chodzi la'a po swapie to ja sie nie wypowiadam bo nie mialem z czyms takim do czynienia. A jezeli chodzi o terminy jak bedziesz miał baze kase to wtedy pytaj w innym wypadku nie ma co gdybac.
Im więcej błota tym większy fan :)

Awatar użytkownika
Huberttt
Posty: 23
Rejestracja: ndz 29 mar, 2015
Quad:: ACCESS MOTOR CB 500
Imię: Hubert

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Huberttt » śr 02 mar, 2016

cuando123 pisze:Witam panów. Ja nowy w temacie. 2 lata temu miałem Shineraya 250 STXE, co chwile się sypało coś w nim, przerzuciłem się na enduro i teraz po ogarnięciu tego tematu (którego czytam już od pewnego czasu) nie wiem czy znowu nie przerzucę się na quada. Jest tu opisane praktycznie wszystko co trzeba zmodyfikować w Luckym, co się psuje, co ile kosztuje no nie powiem temat świetny i myślę że w eksploatacji wychodziło by mnie nawet taniej co miałem chinola :D, na pewno taniej, silnik by mnie w sumie nie obchodził tylko przednie zawiasy co jakiś czas, końcówki itp. Chyba pomyślę nad sprzedażą KMX-a, w wakacje do jakiejś roboty ( plany na Szwecję, oby wypaliło) no i mogę się pisać na wrzesień/październik jeżeli w ogóle będzie to jeszcze aktualne, najwyżej sam podziałam. Jak wyglądają terminy ? Kilkanaście stron wcześniej widziałem że było już konkretnie a pisaliście o tym mniej więcej grudzień/styczeń. Oczywiście mi się nie spieszy, a o CB500 wiem dużo bo tata śmiga :D
Jakbyście mnie tak ustanowili w pełnym przekonaniu żeby zejść z Enduro bo znowu sobie nogę pokrzywdziłem to już w ogóle. Mam dylemat ale i ambicje :D
Najlepszy sposób by się utwierdzić w przekonaniu co do SWAP LS jest TEST DRIVE, myślę, że nie ma lepszej metody. Lucky Star jest duży i stabilny a z nowym sercem staje się niezwykle zwinny i szybki. A serce do przeszczepu już masz ( "a o CB500 wiem dużo bo tata śmiga ") :D Ja osobiście proponuje przejażdżkę i myślę, że to rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.
ACCESS CB 500 :)

Awatar użytkownika
Dragon011
Posty: 130
Rejestracja: wt 06 paź, 2015
Quad:: Lucky Star 650
Imię: Szymon

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Dragon011 » śr 02 mar, 2016

A ja dziś muszę się pochwalić niezłym wyczynem :P Zagotowałem bydlaka :P Kipiło ostro z chłodnicy. Zdarzało się wam już kiedyś zagotować ? Jest to raczej normalne czy szukać jakiejś przyczyny. Fakt miał ciężko gdyż trenowałem sobie wstawanie na ośke , Ale czy przez 10 min jazdy na ośce można już zagotować diabła ?

Awatar użytkownika
gateway
Posty: 275
Rejestracja: czw 23 kwie, 2015
Quad:: ls500

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: gateway » śr 02 mar, 2016

Dragon011 pisze:A ja dziś muszę się pochwalić niezłym wyczynem :P Zagotowałem bydlaka :P Kipiło ostro z chłodnicy. Zdarzało się wam już kiedyś zagotować ? Jest to raczej normalne czy szukać jakiejś przyczyny. Fakt miał ciężko gdyż trenowałem sobie wstawanie na ośke , Ale czy przez 10 min jazdy na ośce można już zagotować diabła ?
Nie powinien się zagotować. Tym bardziej przy tej temperaturze zewnętrznej. Pewnie termostat się zaciął i tyle. Sprawdź czy się otwiera w odpowiednim momencie.
BTW w sobotę byłem w Twoim mieście z kolegą na wycieczce quadowej :)

Zablokowany

Wróć do „ACCESS / Lucky Star”