Hak w cf500

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
silvere
Posty: 54
Rejestracja: czw 14 sty, 2016
Quad:: cf500
Imię: Sylwester
Lokalizacja: Wołomin

Re: Hak w cf500

Post autor: silvere » czw 11 lut, 2016

Czekam na opinie, tylko załaduj * troche*, nie ciągnij pustej przyczepki

Awatar użytkownika
loonger81
Posty: 146
Rejestracja: sob 08 gru, 2012
Quad:: X8
Imię: Łukasz

Re: Hak w cf500

Post autor: loonger81 » pt 12 lut, 2016

Niech się dobrze sprawuje :)
Ciesze się ze pomogłem.

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Hak w cf500

Post autor: oolsztyniak » pt 12 lut, 2016

michauuu pisze:Adapter bardzo masywny, ładnie pomalowany na czarno, żona będzie zadowolona :)
Obrazek
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
michauuu
Posty: 24
Rejestracja: ndz 24 sty, 2016
Quad:: CF MOTO 500
Imię: Michał

Re: Hak w cf500

Post autor: michauuu » śr 09 mar, 2016

Jestem po pierwszym dniu testów przedłużki do haka oraz przyczepki. Praca w podmokłym terenie, bez reduktora i 4x4 nie szło jechać.. Załadowałem całą przyczepę średnio-ciężkim drewnem (głównie ociosane kilkuletnie drągi). Mimo, że kula haka jest umocowana na dosyć długiej dźwigni nie zauważyłem, by tył Cf'ki przysiadał. Zdecydowanie łatwiej jest podczepiać przyczepę, choć nadal nie można zamontować w fabryczne miejsce tablicy rej. Zastanawiam się by zamontować rejestrację do zawiasów meblowych i odchylać równolegle do ziemi w momencie gdy będę korzystał z przyczepy.. Inny tematem do filozoficznych rozważań jest ewentualne kilku centymetrowe skrócenie adaptera. Gdy będę przewoził cięższe ładunki: ziemię lub cement może mieć to znaczenie. Z adaptera jestem zadowolony :) Polecam !
P.S Jak będziecie chcieli to podrzucę kilka zdjęć zestawu: quad z przyczepą w robocie.
Załączniki
hak cf motot web2.jpg
hak cfmoto web.jpg

silvere
Posty: 54
Rejestracja: czw 14 sty, 2016
Quad:: cf500
Imię: Sylwester
Lokalizacja: Wołomin

Re: Hak w cf500

Post autor: silvere » śr 09 mar, 2016

Nie zrobiłem fotki najważniejszego... ale zaczep nie różni się dużo od Twojej blachy.
To ze przysiadzie to nie jest problem, w końcu quad ma 255 kg ( według niektórych danych) ładowności. Kierowca powiedzmy100 kg, wiec śmiało można ze 70 kg nacisku tylnej osi dołożyć.
Naprężenie ramy w miejscu przykrecenia adaptera jest moim zdaniem ogromne. Dlatego podwiesze adapter w połowie długości do śrub mocujących bagażnik. Prosciej by było dospawac pionowa blachę, ale wtedy nie ma dojścia do śrub i nie przykrece całości. Dlatego śruba rzymska- ażurowo:)
W sobotę zamocuje i dam foto Michauuu.
Załączniki
2016-03-09 09.21.38.jpg

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Hak w cf500

Post autor: Robsson » śr 09 mar, 2016

Ciekawe jak to się zachowa jak dostanie ciężaru...
Nie chce nikomu "dokładać" ale trochę to słabe tak w ogóle.
Płaskownik bez wzmocnienia dość długi plus śruby na zupełnym skraju...
OK wiem że dziur do śrub się głębiej nie da ale ja bym jeszcze od góry dał kawałek takiego płaskownika wyprofilowany na "belkę" i zespawał je ze sobą. Żeby od góry i od dołu obejmował "belkę" ramy i można było dłuższe śruby dać - żeby cała siła nie szła na dół śrub trzymających ten płaskownik przy ramie jak teraz tylko żeby wyżej tez trzymało.
Tu u Was IMO chociaż dałbym od dołu tego płaskownika przez środek po długości (pomiędzy dziurami montażowymi) kawałek podobnej płaskownika na "stojąco" ze 2 cm szerokości - żeby ten płaskownik wzmocnić (zrobił bym taki w przekroju T-ownik z nóżką 2 cm) i wtedy zostałoby tylko miejsce mocowania do ramy jako najsłabsze ogniwo - ale tam tez by ten dospawany kawałek od dołu miedzy dziurami biegnący to wzmocnił.
A dziury się nie przerwą.
To chwila teraz roboty żeby to dospawać od dołu, pomalować i byłoby zdecydowanie mocniejsze.
Żeby było wiadomo o co mi chodzi - dokładam odręczny rysunek ;)
Ale może do Waszych potrzeb to wystarczy.
Załączniki
20160309_101417.jpg
V2.....sound of madness :twisted:

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Hak w cf500

Post autor: DKfan » śr 09 mar, 2016

Bardzo dobry projekt
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Awatar użytkownika
michauuu
Posty: 24
Rejestracja: ndz 24 sty, 2016
Quad:: CF MOTO 500
Imię: Michał

Re: Hak w cf500

Post autor: michauuu » śr 09 mar, 2016

Panowie dzięki pomoc. Faktycznie warto będzie zrobić wzmocnienie. Sądzę, że wykonam takie w wersji nr 1 Inż. Robssona :) Projekt mistrzowski! :)
Silvere ładnie załadowałeś tego drewiszcza! Jakiej długości masz adapter?
Może jeszcze dziś wieczorkiem udostępnię fotki mojej przyczepki oraz sytuacji jak zsunęła się do rowu (oczywiście sama się zsunęła..) ;) Wszystko trzeba było wypakować by ją wyciągnąć ;)

Awatar użytkownika
michauuu
Posty: 24
Rejestracja: ndz 24 sty, 2016
Quad:: CF MOTO 500
Imię: Michał

Re: Hak w cf500

Post autor: michauuu » czw 10 mar, 2016

Przedstawiam kilka fotek moich "maszyn" ;) Kolega kosik10 też ma doświadczenia w ciągnięciu przyczepy swoją Cf'ką. Wyszło ponad 1000kg.
Załączniki
cf moto i przczepka 3.jpg
cf moto i przyczepka 4.jpg
cf moto i przyczepka 2.jpg
cf moto i przyczepka.jpg

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Hak w cf500

Post autor: Robsson » czw 10 mar, 2016

Zestaw leśnika/farmera/kłusownika jak się patrzy.
Nófka nie śmigana za bardzo - żal brudzić ;)
V2.....sound of madness :twisted:

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”