SWAP Lucky Star

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Access (dawniej Lucky Star)
adrianus
Posty: 75
Rejestracja: ndz 08 lut, 2015
Quad:: LS500
Imię: Adi

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: adrianus » czw 30 lip, 2015

jako, że moja żonka ma lucky 300'tkę, ja teraz po swapie 500'tkę, a w garazu czeka na sprzedaż 400'tka, którą śmigałem przez rok mogę co nieco opowiedzieć:)

pomiędzy 400tka,a 300tką, jest duża różnica, czuć, że silnik jest mocniejszy, ma większy moment obrotowy, 400tką spokojniej można atakować bardziej strome podjazdy. oczywiście v-max też jest większy i jak ścigałem się z kreski to do 100km/h 400tka robi 300tkę kilka długości.
nie mówiąc już, że 400tka po wpięciu reduktora z gazu na koło wstaje.
i osiągi ma mocno porównywalne z ltz400 i kfx400,


no, a już ls500 to inna bajka :):):)

Marcin ATV SWAP Garage
Posty: 2275
Rejestracja: pn 23 cze, 2014
Quad:: Hulajnoga elektryczna
Imię: Marcin

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Marcin ATV SWAP Garage » czw 30 lip, 2015

STAMP pisze:Zamówiłem dzisiaj nerki. Maja dojść do mnie w przyszłym tygodniu. Jak je tylko założę to pozbędę sie klapiacych przednich błotników :)
hehe :D skrzela a nie nerki :P wątrobę może jeszcze co ;) a tak na prawdę to ma jeszcze inną ważną funkcję oprócz wyglądu i zasłaniania bebechów , mianowicie z ciąga większą ilość powietrza na chłodnice podczas jazdy (poprawia chłodzenie) ;)
Zapraszam Na Moją stronę www.a*s*g*.pl Pozdrawiam .

Marcin ATV SWAP Garage
Posty: 2275
Rejestracja: pn 23 cze, 2014
Quad:: Hulajnoga elektryczna
Imię: Marcin

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Marcin ATV SWAP Garage » czw 30 lip, 2015

Zibi 83 odebrał przed chwilą quadziorka jazda próbna i pewnie teraz wraca z rogalem na twarzy domu hehe :D
Zapraszam Na Moją stronę www.a*s*g*.pl Pozdrawiam .

mxsebek
Posty: 98
Rejestracja: ndz 15 mar, 2015
Quad:: Lucky Star CB500 Egzorcist
Lokalizacja: Koszalin

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: mxsebek » czw 30 lip, 2015

A ja dzisiaj założyłem sobie wskaźnik temperatury silnika /taki z alledrogo za dwadzieścia parę zeta, czujnik przykręcony do głowicy/ Brak funduszy na razie na coś lepszego :-P

Powiem że to dobry ,,bajer'' ;-) wreszcie się dowiedziałem że mam sprawny czujnik w chłodnicy. Wentylator się włącza przy około 85 stopniach, ale rozgrzać silnik cb500 do tej temperatury bez termostatu to naprawdę trza poczekać.

Wyszło znowu na to że Marcin dobrze prawi ,,ten silnik na prawdę ciężko przegrzać''

To chyba konstrukcja silnika /dosyć że chłodzony wodą to ożebrowane cylindry'' sprawiają że wystarczy ruszyć a temperatura spada.

Marcin ATV SWAP Garage
Posty: 2275
Rejestracja: pn 23 cze, 2014
Quad:: Hulajnoga elektryczna
Imię: Marcin

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Marcin ATV SWAP Garage » czw 30 lip, 2015

mxsebek pisze:A ja dzisiaj założyłem sobie wskaźnik temperatury silnika /taki z alledrogo za dwadzieścia parę zeta, czujnik przykręcony do głowicy/ Brak funduszy na razie na coś lepszego :-P

Powiem że to dobry ,,bajer'' ;-) wreszcie się dowiedziałem że mam sprawny czujnik w chłodnicy. Wentylator się włącza przy około 85 stopniach, ale rozgrzać silnik cb500 do tej temperatury bez termostatu to naprawdę trza poczekać.

Wyszło znowu na to że Marcin dobrze prawi ,,ten silnik na prawdę ciężko przegrzać''

To chyba konstrukcja silnika /dosyć że chłodzony wodą to ożebrowane cylindry'' sprawiają że wystarczy ruszyć a temperatura spada.

dodaj do tego prawie 3,5 litra oleju który tez świetnie chłodzi silnik i alu miska olejowa która to ciepło szybko oddaje chłodzenie jest na prawdę dobre ;)
a co do załączania sie wentylatora przy 85 to pewnie masz zamiennik czujnika wentylatora bo oryginał załącza sie przy równych 100 stopni i wtedy to na prawde wentylator rzadko sie włącza .
Zapraszam Na Moją stronę www.a*s*g*.pl Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
kaman cb500
Posty: 59
Rejestracja: pt 24 lip, 2015
Quad:: LS CB500

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: kaman cb500 » czw 30 lip, 2015

mxsebek, ten czujnik temperatury dobrze się sprawuje? Jeżeli tak to nie ma po co wydawać kasy na lepszy...

Awatar użytkownika
Zibi83
Posty: 160
Rejestracja: śr 06 sie, 2014
Quad:: Access CB500
Imię: Zbyszek

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Zibi83 » czw 30 lip, 2015

marcinSWAPcb500 pisze:Zibi 83 odebrał przed chwilą quadziorka jazda próbna i pewnie teraz wraca z rogalem na twarzy domu hehe :D
Człowieku i to z jakim :D
Plan miałem dzisiaj taki że założę handbary i zrobię jeszcze rundkę, ale skończyło się na tym że po drodze kupiłem flaszkę i ze starym opiliśmy silnik :D

Marcin ATV SWAP Garage
Posty: 2275
Rejestracja: pn 23 cze, 2014
Quad:: Hulajnoga elektryczna
Imię: Marcin

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Marcin ATV SWAP Garage » czw 30 lip, 2015

Zibi83 pisze:
marcinSWAPcb500 pisze:Zibi 83 odebrał przed chwilą quadziorka jazda próbna i pewnie teraz wraca z rogalem na twarzy domu hehe :D
Człowieku i to z jakim :D
Plan miałem dzisiaj taki że założę handbary i zrobię jeszcze rundkę, ale skończyło się na tym że po drodze kupiłem flaszkę i ze starym opiliśmy silnik :D
:soczek: i to mi sie podoba ;)
Zapraszam Na Moją stronę www.a*s*g*.pl Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
Tomek_LS500cb
Posty: 1250
Rejestracja: czw 26 cze, 2014
Quad:: lucky star 500cb
Imię: Tomek

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Tomek_LS500cb » pt 31 lip, 2015

Ja mam nadzieje ze ten weekend szybko zminie ;) ... byle do poniedzialku i ja dosiade swoja bestie ;) juz spac po nocach nie moge... a zona mnie zaczyna rozwodem straszyc ze jak caly urlop na quadzie spedze to walizki mi spakuje hehe ;)

;)

mxsebek
Posty: 98
Rejestracja: ndz 15 mar, 2015
Quad:: Lucky Star CB500 Egzorcist
Lokalizacja: Koszalin

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: mxsebek » pt 31 lip, 2015

kaman cb500 pisze:mxsebek, ten czujnik temperatury dobrze się sprawuje? Jeżeli tak to nie ma po co wydawać kasy na lepszy...
Jak dla mnie spełnia swoją role/ tylko dobrze kupić wersję z czujnikiem co ma oczko na fi 6/ jest nawet po prawej stronie w głowicy idealne miejsce do przykręcenia od strony gaźników ;-)

Później wrzucę jakieś foto.

Zablokowany

Wróć do „ACCESS / Lucky Star”