Dużo słabszy quad. Rozrząd.

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Access (dawniej Lucky Star)
wlodi112
Posty: 29
Rejestracja: wt 11 maja, 2010
Quad:: Lucky Star SP 300
Imię: Łukasz

Dużo słabszy quad. Rozrząd.

Post autor: wlodi112 » pn 22 cze, 2015

Witam.
Na wiosne kupiłem lucka 300 (W papierach jest raz 250 raz 300 i w końcu nie wiem czy to na pewno 300)
Skończyło się nie dawno sprzęgło więc oddałem je do regeneracji oraz założyłem nowe rolki. Wyczyściłem gaźnik. I mniej więcej od tego okresu quad jest słabszy. Nie wchodzi już na tą samą górkę co na początku. Dzisiaj sprawdziłem na którym ząbku jest napinacz. No i niestety na ostatnim więc nie długo go wymienię. Ale mam kilka pytań.
-Quad jest słabszy bo rozrząd jest rozciągnięty? Zawory się rozregulowały? Niby nie słychać że klepią.
-Z jakich obrotów powinien ruszać quad? Mój po regeneracji sprzęgła i wymianie rolek rusza już po minimalnym dodaniu gazu czyli nie całe 2000obr?
-Co ile wymieniać sprężynki sprzęgła?
-Czy coś mogłem uszkodzić jeżdząc z tak rozciągniętym łańcuszkiem rozrządu?
-Gdy nastały wyższe temp na zewnątrz to quadzina zrobiła się jeszcze słabsza. Najbardziej czuć to na dłuższych górkach gdzie quad robi przysłowiowe "Buuuuuu" i ledwo wjeżdza na górę. Ktoś powiedział mi że czas wymienić pierścienie i tłok... Czy to prawda?
-Z jaką siłą dokręcić prawą pokrywę silnika? Dałem nową uszczelkę a i tak cieknie z niej olej. (Nie ma zarysowań ani nie jest uszkodzona. (Boję się za mocno dokręcić żeby gwintów nie zerwać)


Jak już dobiorę się do silnika co jeszcze warto sprawdzić czy wymienić? Przebieg 6500km. Ostatnio wymieniałem łańcuszek pompy oraz sprzęgło jednokierunkowe.
Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
ropa0
Posty: 531
Rejestracja: sob 14 gru, 2013
Quad:: LS 300 turbo
Imię: Robert
Lokalizacja: SY

Re: Dużo słabszy quad. Rozrząd.

Post autor: ropa0 » pn 22 cze, 2015

jak dla mnie za duzo pytań podstawowych zadajesz i widac ze nie masz pojecia (chyba)o podstawach mechaniki

wiec nie grzebaj przy czymś o czym nie masz pojecia ,bo cos spi....isz a późnię on-line ma ci ktos pomóc,oddaj komuś to do naprawy ,albo poproś kogoś z kolegów z naszego grona kto ma pojecie i ściągacz do magneta bo na tym polegniesz

szybka odp
rozrząd zawory rolki gaznik i jego regulacja
Wolę być niedoskonałą wersją samego siebie,niż idealna kopią kogoś innego .

wlodi112
Posty: 29
Rejestracja: wt 11 maja, 2010
Quad:: Lucky Star SP 300
Imię: Łukasz

Re: Dużo słabszy quad. Rozrząd.

Post autor: wlodi112 » wt 23 cze, 2015

Gaźnik wyregulowany. Rolki nowe od lucka org. Znam podstawy mechaniki tylko chce odp na te pytania. Czytaj co pisze. Jesli wymienilem lancuszek pompy to musialem ściągnąć magneto.

wlodi112
Posty: 29
Rejestracja: wt 11 maja, 2010
Quad:: Lucky Star SP 300
Imię: Łukasz

Re: Dużo słabszy quad. Rozrząd.

Post autor: wlodi112 » śr 01 lip, 2015

Witam.
To tak ma być?
https://www.youtube.com/watch?v=ye3tNd- ... e=youtu.be



Skończył się rozrządi teraz pytanko co byście jeszcze zamówili poza łańcuszkiem pompy i rozrządu, uszczelniaczy zaworowych, i uszczelek? Prowadnice wyglądają na bardzo dobre.
Dużo daje te polerowanie gniazd zaworowych? Bo przez to musiał bym dodatkowo wydać stówkę na uszczelkę pod głowicę. A i tak na zimę chcę wysłać quada do swapu na cb500. Dzięki za pomoc :)

Awatar użytkownika
gateway
Posty: 275
Rejestracja: czw 23 kwie, 2015
Quad:: ls500

Re: Dużo słabszy quad. Rozrząd.

Post autor: gateway » śr 01 lip, 2015

Skoro w ziemie robisz swap, to nie inwestuj kasy w ten silnik.
Polerowanie kanałów dolotowych nie sprawdza się w silnikach zasilanych gaźnikiem, więc odpuść temat. Łańcuszek rozrządu powinno Ci się udać wymienić bez odkręcania głowicy, ale nie jest to takie oczywiste.
Ja na Twoim miejscy kupiłbym tylko łańcuszek rozrządu (skoro jest wyciągnięty) i uszczelniacze zaworowe. Na tym powinieneś polatać do zimy.

wlodi112
Posty: 29
Rejestracja: wt 11 maja, 2010
Quad:: Lucky Star SP 300
Imię: Łukasz

Re: Dużo słabszy quad. Rozrząd.

Post autor: wlodi112 » śr 01 lip, 2015

Niestety nie dało się ściągnąć rozrządu bez odkręcania głowicy ;/
Czyli i tak muszę uszczelkę pod głowicą zamówić.
A czy ten wałek w pompie ma tak latać? Na filmiku.
Silnik ten mi się przyda do małego buggy-gokarta więc nie chce go załatwić też odrazu ;p

Awatar użytkownika
ropa0
Posty: 531
Rejestracja: sob 14 gru, 2013
Quad:: LS 300 turbo
Imię: Robert
Lokalizacja: SY

Re: Dużo słabszy quad. Rozrząd.

Post autor: ropa0 » śr 01 lip, 2015

Żadnej glowicy nie czeba zdejmowac !!!!!!
Wolę być niedoskonałą wersją samego siebie,niż idealna kopią kogoś innego .

wlodi112
Posty: 29
Rejestracja: wt 11 maja, 2010
Quad:: Lucky Star SP 300
Imię: Łukasz

Re: Dużo słabszy quad. Rozrząd.

Post autor: wlodi112 » śr 01 lip, 2015

To jak zdjąć łańcuszek nie odkrecajac tych 4 glownych zrób pod pokrywą zaworową?
No dobra może i się trzyma głowica na tych 2 śrubach bocznych ale co z tego? Jak uszczelka i tak puściła wodę na boki bo jest do okoła już cylek mokry.

Więc trzeba uszczelkę wymienić czy nie? Tyle specjalistów a nikt się nie udziela.

Awatar użytkownika
gateway
Posty: 275
Rejestracja: czw 23 kwie, 2015
Quad:: ls500

Re: Dużo słabszy quad. Rozrząd.

Post autor: gateway » śr 01 lip, 2015

Jeśli łańcuszek jest wyciągnięty, to oczywiście zejdzie bez żadnego problemu. Z założeniem, też nie powinieneś mieć problemu, bo stosujesz taką samą zasadę, jak zakładanie łańcucha napędowego gdy Ci spadnie w trasie. Zakładasz najpierw na małą zębatkę, potem na dużą ile się da, a następnie kręcisz wałem aby reszta wskoczyła na swoje miejsce. W LS-ie tak mało brakuje, że krzywda łańcuszkowi się przez takie zakładanie nie stanie. Oczywiście najpierw musisz zdjąć napinacz łańcucha.

W Twoim przypadku jeśli już odkręciłeś 2 śruby głowicy, to powinieneś wymienić uszczelkę.

wlodi112
Posty: 29
Rejestracja: wt 11 maja, 2010
Quad:: Lucky Star SP 300
Imię: Łukasz

Re: Dużo słabszy quad. Rozrząd.

Post autor: wlodi112 » czw 02 lip, 2015

Pod pokrywą są 4 śruby te na szpilkach i je odkrecilem. Z prawej strony głowicy na zewnątrz są jeszcze 2 sruby co skrecają glowice do cylka i ich nie ruszalem. Wiec musze wymienic uszczelke czy nie? O jakie 2 sruby Ci chodzi

ODPOWIEDZ

Wróć do „ACCESS / Lucky Star”