Pogaduchy o CF Off-Top

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: DKfan » wt 24 lut, 2015

Ikar pisze: Nigdzie nie napisałem że się popsuje przed startem - rajd był dosyć ciężki w niełatwym terenie który sprawdził zarówno raidera jak i maszynę - a jak wiemy cfka to quad turystyczny który sobie poradził i chwała mu za to - ode mnie nie ma tu żadnej uszczypliwości :)
No co Ty Artur, gdzie było ciężko, jedyne upierdliwe elementy to błoto lejące się strumieniami z nieba i blokady rolniczo/policyjne. Quady które nie dojechały po prostu były nie przygotowane, pojechały na start w złym stanie technicznym. U nas nikt nie miał żadnej awarii oprócz kolegi który grzmotnął w mój tył swoim Kymco. U mnie mała niedogodność to podgrzewający się pasek z winy zasyfionego błotem prefiltra cvt, niestety brak doświadczenia z XXC sprawił że zamontowałem sobie skrzynkę tak że blokowała mi dostęp do obudowy licznika.
Co jeszcze, trochę uszkodzony plastik podnóżka i stracony szczebelek od najazdu bo ktoś ode mnie pożyczał i urwał.
Rajd był do przejechania dla każdego CF w tym 300ki. Jechało z nami Kymco 500 i dojechaliśmy z nim bez żadnego problemu. Trochę żałowałem bo pieczątki było za łatwo zdobyć.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Ikar » wt 24 lut, 2015

Nie chodzi o to bo trasa trudna nie była tylko warunki jakie na niej panowały. Dużo szybciej można było ją przejechać np. latem. Było kilka ciekawych miejsc np. wąwóz - który z nas mocno spuścił powietrze. Ale plan pierwotny osiągnięty udało się poniżej 4 godzin, szkoda że z głupim błędem no ale wyszedł na wierzch nasz brak doświadczenia rajdowego. Poza tym i kilkoma incydentami jak najbardziej radzjdzik na +
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: DKfan » wt 24 lut, 2015

Jak dla mnie trasa naprawdę łatwa, pewnie gdybyśmy lecieli we 2 lub 3 byłoby inaczej ale turlaliśmy się w 5kę z maszynami nie przystosowanymi do szybkiej jazdy raczej lajtowo chociaż mam na kamerce taki fragment gdzie zostałem z tyłu na czyszczenie gogli i zmianę rękawiczek i ciąłem polnymi drogami po błocie i śniegu 90km/h ścigając grupę i było całkiem ok.
Wąwóz masz na myśli ten między 10 a 11 pieczątką? Bo tam było super, chwila prawdziwej zabawy.
Nie silac sie na zrobienie czasu w okolicach 4 h tylko 5h można było przejechac prawie każdym quadem i to bez awarii bo nie bylo miejsc gdzie trzeba bylo sie z quadem szarpac. Oczywiście zakładając ze się nie miało kontroli policyjnej, 4 blokad rolnikow i 2 zdjetych pieczatek.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Zmora1966 » wt 24 lut, 2015

generalnie to co ma wnieść ta dyskusja na poście CF moto?

Bo chyba chodziło o to że CFka dała radę - no i pewnie że dała... bo jakby miała nie dać...na o wiele trudniejszym rajdzie QB3 było ich znacznie więcej i też wszystkie dojechały i to nawet z lepszymi czasami niż wiele "szanowanych" marek quadowych.

Chyba że chcecie żebyśmy napisali że niestety brak wystarczającej ilości CFek z racji ich wagi, uniemożliwiło staranowania blokad i przebicie się na z góry upatrzone pozycje do czego się wasze słabe Quady nie nadawały :wyśmiewacz: a to juz inna sprawa
No niestety Panowie ...nie każdy ma pomarańczowy czołg :I love CF MOTO:
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Ikar » wt 24 lut, 2015

Tak w sumie to bajzel sie zrobił ...:)

Lukasz mozesz coś podziałać ?:)
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: DKfan » wt 24 lut, 2015

Ależ po co po prostu nie doszliśmy do puenty która brzmiała "nie ma quada nad X8" swoją drogą ciekawe jak w tych warunkach by sobie radził. Niestety X8 nie widziałem na trasie ale każdy quad z dobrym zawieszeniem gazowym miał tam przewagę nad konkurencją. Nie wiem jak oceniacie to zawieszenie, ale na pewno ma wiele roboty z ta masa
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: oolsztyniak » wt 24 lut, 2015

Ikar pisze: Lukasz mozesz coś podziałać ?:)
Zbanować Was? :mrgreen: :I love QUADZIK:
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: Zmora1966 » czw 26 lut, 2015

Ikar pisze:Jest jest wspomaganie w Canamie wymiata, ale z drugiej strony dobrze że nie jest jeszcze wzorem pod względem $ dla innych producentów :)
Ikar jaka jest w CanAmie różnica między XT a XTP? próbuję ją zlokalizować i mi nie wychdzi

widzę że różnica w kołach i w malowaniu, coś jeszcze?
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: oolsztyniak » czw 26 lut, 2015

A to nie jest tak że xt to krótki a xtp to długi?
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: Zmora1966 » czw 26 lut, 2015

Nie... MAX to długi, to na pewno jest różnica w felgach i podejrzewam że powinna być w czymś jeszcze - może zawieszenie? inne amory albo coś w tym stylu- opisy są tak lakoniczne na stronach ze ciężko się połapać
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”