Bendix?

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Access (dawniej Lucky Star)
boldlin
Posty: 23
Rejestracja: śr 07 sty, 2015
Quad:: access 300UD
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Liszki

Re: Bendix?

Post autor: boldlin » czw 08 sty, 2015

Tomek_LS300 nie ukrywam, gdzieś to wyczytałem i widocznie dzięki Tobie zaoszczędziłem pare złotych.

Awatar użytkownika
Tomek_LS500cb
Posty: 1250
Rejestracja: czw 26 cze, 2014
Quad:: lucky star 500cb
Imię: Tomek

Re: Bendix?

Post autor: Tomek_LS500cb » czw 08 sty, 2015

Jak to mowia potrzeba matko wynalazkow[emoji12] ...

Awatar użytkownika
d_felini
Posty: 43
Rejestracja: pt 01 cze, 2012
Quad:: Lucky Star 250
Imię: Darek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bendix?

Post autor: d_felini » sob 10 sty, 2015

Witajcie

Ponieważ mam kłopot ze ściągnięciem magneta stwierdziłem że kupię nowy rozrusznik.
Po przeczytaniu postów (również na ATV) kupiłem rozrusznik chińczyka i chciałem zrobić SWAPa.
Najprostsze było skrócenie wałka i ściągnięcie obudowy.
Jednak nie wiedziałem jak ściągnąć tulejki. Wywierciłem z tyłu obudowy 2 małe otwory i nimi wypchałem tulejki.
Pojawił się jednak problem. Po złożeniu rozrusznika ( stara obudowa tylna z nową tulejką) nie mogę obrócić wałkiem ręką. Również nie kręci się po podłączeniu do akumulatora.
W rozruszniku LUCKY była z tyłu podkładka,w chinolu nie ma, przekładacie ją do rozrusznika chinola??
Z tego co pamiętam tulejka powinna być lekko zapadnięta. Mam rację?
Co może powodować taki opór??
Pozdrawiam

boldlin
Posty: 23
Rejestracja: śr 07 sty, 2015
Quad:: access 300UD
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Liszki

Re: Bendix?

Post autor: boldlin » sob 10 sty, 2015

Może skrzywiłeś delikatnie tulejkę przy wyciąganiu i dlatego się nie obraca. Ja żeby wyciągnąć tulejkę użyłem dwóch gwoździ włożyłem łebki pod tulejkę i wyszarpałem kombinerkami, ale mniejsza z tym. Podkładki nie przekładałem. Z tego co pamiętam to w tylnej obudowie i tym korpusie są małe wycięcia, może nie trafiłeś? Jeszcze z tego co pamiętam to u mnie tulejka troszkę wystaje z gniazda, może za bardzo ją dobiłeś. Rozbierz jeszcze raz i złóż na spokojnie.

Awatar użytkownika
d_felini
Posty: 43
Rejestracja: pt 01 cze, 2012
Quad:: Lucky Star 250
Imię: Darek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bendix?

Post autor: d_felini » sob 17 sty, 2015

W końcu udało mi się dobrze złożyć rozrusznik.
Zastanawiałem się czy prawej obudowy nie dać na silikon, ale ostatecznie kupiłem uszczelkę. Po skręceniu wszystkiego ( obudowa prawa i nowy rozrusznik) nic się nie zmieniło. Dwa razy zakręcił i koniec - przygaszanie kontrolek, nie słychać już stuków.
Podłączyłem akumulator od samochodu - kręci jak szalony, ale nie chciał zapalić.
Zastosowałem idealny środek - plack. Zapalił od razu.
Obecnie niby jest ok. Zapala na ciepło i zimno za drugim obrotem.
Dziwi mnie jednak że muszę zapalać bez ssania, lub z minimalnym ssaniem. Jak dam ssanie na full, albo 50% ssania to zakręcić dwa razy i słychać stuk.
Mam jeszcze pytanie o filtr powietrza. Mój jest jakiś klejący, czy to normalne??
Jaka może być przyczyna że nie chce odpalić na ssaniu ( zakręci dwa razy i koniec) , tak samo jak dodam gazu przy odpalaniu.
Dzięki za pomoc.
W końcu po długiej przerwie udałem się na 2 małe wypady.

Marcin ATV SWAP Garage
Posty: 2275
Rejestracja: pn 23 cze, 2014
Quad:: Hulajnoga elektryczna
Imię: Marcin

Re: Bendix?

Post autor: Marcin ATV SWAP Garage » sob 17 sty, 2015

za ciepło jest jak przyjdą mrozy wtedy będzie zapalał na większym ssaniu filtr musi być klejący to znaczy że jest nasączony specjalnym preparatem tylko pamiętaj ze co jakiś czas trzeba tą gąbkę wyprać a po wysuszeniu ponownie nasączyć lub spryskać tym preparatem przed założeniem ,chroni on bowiem przed drobinkami kurzu które są destrukcyjne dla silnika a co do twojego problemu z rozrusznikiem to wystarczyło naładować akumulator i pewnie tez by zapalił pozdro ;)
Zapraszam Na Moją stronę www.a*s*g*.pl Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
d_felini
Posty: 43
Rejestracja: pt 01 cze, 2012
Quad:: Lucky Star 250
Imię: Darek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bendix?

Post autor: d_felini » ndz 18 sty, 2015

Niby Lucek stoi w garażu ale nie jest tam zbyt ciepło. myślałem że w temp około 3 stopni powinno się już zapalać na ssaniu.
Aku ładowałem przed montażem rozrusznika.
dzięki za info.

Pepek86
Posty: 3
Rejestracja: sob 10 sty, 2015
Quad:: LS 300

Re: Bendix?

Post autor: Pepek86 » sob 07 lut, 2015

Witam
mam identyczny problem.
Przed naprawą nie chciał kręcić i słychać było głośne metaliczne puki z prawej strony przy próbie kręcenia rozrusznika.
Przy naprawie wymieniłem:
- rozrusznik (na nowy chiński z przeróbką) bo stary był zalany olejem,
- koło zębate wraz z łożyskiem jednokierunkowym bo się rozleciało,
- łańcuszek pompy oleju bo był luźny i opierał się o obudowę,
- olej silnika.

Obecnie mam te same symptomy jak d_felini dwa razy zakręci i gaśnie licznik. (ale niema już stuków metalicznych)
Próbowałem:
- bez świecy, kręci dobrze.
- ładować akumulator, doładowuje prawidłowo do 13V i tak ten sam objaw. (aku kupiony w zeszłym roku)
- na kable z samochodu i to samo :/

Nie wiem co może być przyczyną, co zacząć sprawdzać, rozbierać?

Dodam że napięcie na przekaźniku rozrusznika w momencie kręcenia z 12,7-13V spada przez te dwa zakręcenia rozrusznikiem do 9V. Po przestaniu naciskania START napięcie wraca do normy. Czy to jakieś zwarcie może gdzieś tak dołuje to napięcie?

Marcin ATV SWAP Garage
Posty: 2275
Rejestracja: pn 23 cze, 2014
Quad:: Hulajnoga elektryczna
Imię: Marcin

Re: Bendix?

Post autor: Marcin ATV SWAP Garage » sob 07 lut, 2015

to normalne rozrusznik pobiera sporo prądu dlatego taki spadek podczas kręcenia spróbuj kręcić bez ssania i dodawania gazu
Zapraszam Na Moją stronę www.a*s*g*.pl Pozdrawiam .

koziołek
Posty: 7
Rejestracja: sob 07 lut, 2015
Quad:: yfz 450,ltz 400
Imię: Daniel

Re: Bendix?

Post autor: koziołek » sob 07 lut, 2015

jeśli rozrusznik nie ma siły kręcić to znaczy że jest za słaby ( któreś uzwojenie dostało w du..e)
trzeba zregenerować i po temacie - koszt około 100 zł

ODPOWIEDZ

Wróć do „ACCESS / Lucky Star”