Bendix?

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Access (dawniej Lucky Star)
wlodi112
Posty: 29
Rejestracja: wt 11 maja, 2010
Quad:: Lucky Star SP 300
Imię: Łukasz

Bendix?

Post autor: wlodi112 » śr 10 gru, 2014

Witam.
Jestem świeżakiem więc prosił bym o wyrozumiałość :( :)
Nie dawno nabyłem lucky star 300 Nie jestem pewien bo w dowodzie 300 w karcie 250 ;x Ale mniejsza o to. Gdy odpalałem quada z rozrusznika często coś stukało i przeskakiwało. Do czasu aż padł mi aku... doładowałem aku i nie obraca wałem. Tz kręci ale nie wałem. Dokopałem się do bendixa i na tych "rolkach" widzę że są niektóre zjechane na płasko, czy to przez to? Teraz chciałbym zamówić bendix (jeśli źle mówię to proszę o poprawę) ale wszędzie pisze że są 2 typy 39mm i 42mm a moje ma 40mm :(
Organoleptycznie jest to takie - http://allegro.pl/lucky-star-lozysko-je ... 73502.html są jeszcze z 5 zębami i większą ilością niż te co ja mam. U mnie w kole jest 16 rolek. Proszę o podpowiedź co zamówić :( Są jakieś tańsze zamienniki czy muszę wydać 215zł.
Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
beben1982
Posty: 298
Rejestracja: wt 19 maja, 2009
Quad:: LS 500cc
Imię: Kamil
Lokalizacja: Żytno/Radomsko/Myszków
Kontakt:

Re: Bendix?

Post autor: beben1982 » śr 10 gru, 2014

Tu masz pokazane jak wygląda łożysko i koło zębate nowego i starego typu. http://allegro.pl/lozysko-rozruchowe-bendix-lucky-star-access-motor-i4874132122.html
A zamienników łożyska jednokierunkowego nowego typu raczej nie znajdziesz bo dałeś link ze sklepu który prawdopodobnie najtaniej sprzedaje części do LSa. Możesz też poszukać koła zębatego starego typu może się okazać że to będzie tańsze przejście na stary typ niż kupienie tylko nowego łożyska.

Marcin ATV SWAP Garage
Posty: 2275
Rejestracja: pn 23 cze, 2014
Quad:: Hulajnoga elektryczna
Imię: Marcin

Re: Bendix?

Post autor: Marcin ATV SWAP Garage » śr 10 gru, 2014

nie jestem przekonany ale chyba masz to 42mm bo skoro mówisz że teraz masz 40mm to pewnie dla tego że jest wytarte bo wczesniej było 42 mm
Zapraszam Na Moją stronę www.a*s*g*.pl Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
beben1982
Posty: 298
Rejestracja: wt 19 maja, 2009
Quad:: LS 500cc
Imię: Kamil
Lokalizacja: Żytno/Radomsko/Myszków
Kontakt:

Re: Bendix?

Post autor: beben1982 » śr 10 gru, 2014

Też właśnie mi się tak zdaje ale nie napisałeś gdzie mierzyłeś musisz zmierzyć bieżnie na kole zębatym ona ma średnice 39mm stary 42mm nowy typ. A jeśli ma 40mm tz. że zębatka do wymiany.

wlodi112
Posty: 29
Rejestracja: wt 11 maja, 2010
Quad:: Lucky Star SP 300
Imię: Łukasz

Re: Bendix?

Post autor: wlodi112 » śr 10 gru, 2014

Mierzyłem na kole zębatym i ma 40mm. Gdyby miała 42mm nie weszła by w łożysko. ;/

Tu też jest napisane że 40mm http://allegro.pl/lucky-star-access-loz ... 71850.html

Podepne jeszcze jedno pytanie. Nie posiadam szarpaka bo się tryby wyrobiły. Co lepiej zakupić? Bendix czy szarpak z trybem? Bo cena wychodzi prawie ta sama a do tego aku nie długo pewnie też zdechnie. Aktualnie nie mam na wszystko kasy ;/ A gdzieś wyczytałem że te szarpaki w lucku są bardzo słabe i szybko się sypią, to prawda?

Awatar użytkownika
Tomek_LS500cb
Posty: 1250
Rejestracja: czw 26 cze, 2014
Quad:: lucky star 500cb
Imię: Tomek

Re: Bendix?

Post autor: Tomek_LS500cb » śr 10 gru, 2014

U mnie jak wymienialem koles ktory handluje czesciami do chinoli u mnie znalaz mi takie lozysko jednokierunkowe od jakiegos bashana... ale nie mam pojecia jakiego... to juz strasznie dawno bylo... pamietam ze zaplacilel ok 50 pln... jak masz jakis sklep w okolicy to podjedz i sprawdz.

Marcin ATV SWAP Garage
Posty: 2275
Rejestracja: pn 23 cze, 2014
Quad:: Hulajnoga elektryczna
Imię: Marcin

Re: Bendix?

Post autor: Marcin ATV SWAP Garage » czw 11 gru, 2014

inaczej ja tak zrobiłem wczesniej w moim przed SWAPEM to była 180 tka więc nigdzie nie było szans dostac części więc wyjąłem to łozysko i na allegro wpisałem łozysko jedno kierunkowe i wyskoczyło mi tego mnustwo wyszukałem podobne na foto siedzać przed kompem z suwmiarka dzwoniłem po sklepach i mówiłem im wymiary a on mi to na sklepie też mierzył i po kilku tel podpasowało jakies od chinola chyba 60 zł kosztowało założyłem i śmigało elegancko mimo że była tam mała róznica w grubosci może 3 mm ale zastrzegłem sobie że jak by nie pasowało to odeślę.
Zapraszam Na Moją stronę www.a*s*g*.pl Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
ropa0
Posty: 531
Rejestracja: sob 14 gru, 2013
Quad:: LS 300 turbo
Imię: Robert
Lokalizacja: SY

Re: Bendix?

Post autor: ropa0 » czw 11 gru, 2014

bardzo łatwo rozpoznać stary typ a nowy

porostu po zębatce ,ta nowego typu ma otwory czyli 6 otworów do okola ,a ta starego typu jest pełna

najlepsze rozwiązanie (najtańsze) to przejść na stary typ, to ok 260 zł za taki komplet ,bo i tak na bank masz bieżnie na zębatce zużytą bo jak założysz nowe łożysko na starą zębatkę to moze to ci długo nie pochodzić ,a plusem jest to ze jak ci padnie łozysko jednokierunkowe to kupisz chinczyka za +6 dyszek
Wolę być niedoskonałą wersją samego siebie,niż idealna kopią kogoś innego .

wlodi112
Posty: 29
Rejestracja: wt 11 maja, 2010
Quad:: Lucky Star SP 300
Imię: Łukasz

Re: Bendix?

Post autor: wlodi112 » czw 11 gru, 2014

A gdzie znajdę taki zestaw starego typu? Jako podstawowy rozruch lepiej uzywac szarpaka czy rozrusznika?

Awatar użytkownika
ropa0
Posty: 531
Rejestracja: sob 14 gru, 2013
Quad:: LS 300 turbo
Imię: Robert
Lokalizacja: SY

Re: Bendix?

Post autor: ropa0 » czw 11 gru, 2014

http://allegro.pl/lozysko-rozruchowe-bendix-lucky-star-access-motor-i4874132122.html

tu masz porównanie stary typ i nowy
lewa stron to nowy typ a prawa pełna stary

i własnie od tego pana zawsze zamawiam czesci i bardzo konkretny
Wolę być niedoskonałą wersją samego siebie,niż idealna kopią kogoś innego .

ODPOWIEDZ

Wróć do „ACCESS / Lucky Star”