Warsztaty, serwisów i dilerzy CFek - dyskusja.

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Warsztaty, serwisów i dilerzy CFek - dyskusja.

Post autor: oolsztyniak » czw 28 sie, 2014

Po co wbijałeś hak i na jakiej podstawie?

Przyczepią się jak będzie sprawdzał światła, przecież LED nie ma homologacji E4.
Zapalisz długie a tu zonk bo zapali się też LED ;-)

Mogłeś zrobić oddzielny włącznik/wyłącznik bo nawet przy kontroli policji mogą zabrać Ci za to dowód. Mówię oczywiście o skrajnych przypadkach.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Wojtek_Szczecin
Posty: 103
Rejestracja: śr 05 cze, 2013
Quad:: był chinol a teraz szukam....
Imię: Wojtek

Re: Warsztaty, serwisów i dilerzy CFek - dyskusja.

Post autor: Wojtek_Szczecin » czw 28 sie, 2014

oolsztyniak pisze:Po co wbijałeś hak i na jakiej podstawie?

Przyczepią się jak będzie sprawdzał światła, przecież LED nie ma homologacji E4.
Zapalisz długie a tu zonk bo zapali się też LED ;-)

Mogłeś zrobić oddzielny włącznik/wyłącznik bo nawet przy kontroli policji mogą zabrać Ci za to dowód. Mówię oczywiście o skrajnych przypadkach.

Hej , Oolsztyniak jak zwykle czujny :):) Nie chcę wchodzić z Toba w polemikę dotyczącą przepisów ale jeśli dobrze zrozumiałem Panią w Urzędzie Komunikacji to nie mogę legalnie poruszać się po drogach publicznych z przyczepą , jeśli nie mam adnotacji o haku w dowodzie rejestracyjnym a , że nie ma żadnej informacji w karcie pojazdu na ten temat , to ona takiej adnotacji "wbić" mi nie może. Pojechałem na stację i gość wypisał mi kwit , że coś tam badania wskazują , że jest super i mogę latać (jeśli będziesz chciał , mogę wysłać Ci skan tego kwitu na @) i z tym kwitem powinienem pojechać z powrotem do Urzędu komunikacji i na jego podstawie wbiją mi to w dowód. Faktem jest , że tego jeszcze nie zrobiłem bo teoretycznie mogę latać z tym kwitem i na wypadek kontroli drogowej legitymować się wyżej wspomnianym. A jak jest naprawdę to pewnie okaże się przy kontroli ,której odpukać jeszcze nie miałem. Jeśli chodzi o ledy to pewnie masz rację i będę musiał dorobić ten włącznik :(, chociaż po prostu nie chciałem mieć żadnych przełączników, włączników itd i stąd ta moja decyzja o tym , żeby tak zrobić a nie inaczej. Wiem, że robi się nie na temat, dlatego szybko wrzucę , że tu właśnie pojawia się temat braku zaangażowania serwisu , który opisywałem wcześniej bo mogli mi o tym powiedzieć. Chyba , że sami nie wiedzieli co by ich tłumaczyło :).

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Warsztaty, serwisów i dilerzy CFek - dyskusja.

Post autor: oolsztyniak » czw 28 sie, 2014

Nie nie , spoko , tak tylko zapytałem o ten hak także luzik :-)
Ciekaw po prostu byłem po co Ci to :D
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Wojtek_Szczecin
Posty: 103
Rejestracja: śr 05 cze, 2013
Quad:: był chinol a teraz szukam....
Imię: Wojtek

Re: Warsztaty, serwisów i dilerzy CFek - dyskusja.

Post autor: Wojtek_Szczecin » czw 28 sie, 2014

:) No spoko - latam często po roślinki na działkę i ta przyczepka jest jak znalazł na taki wypad. Samochód mam na gwarancji i aso wyceniło mi założenie haka na 3500 netto , to już takie wyrywanie nerki na żywca :). Ale musze generalnie w końcu temat ogarnąć bo nie mam jak gada przewozić, (i nie mam już prawie opon przez przeloty na asfalcie a o przebiegu nie wspomnę) wiec musze kupić nową większą przyczepkę a tą sprzedać no i ogarnąć temat haka echhhh ;( a gad w serwisie i rachunek na ponad 2k , k..... nie mam siły już trochę do tego hobby :)

krut
Posty: 15
Rejestracja: śr 30 lip, 2014

Re: Warsztaty, serwisów i dilerzy CFek - dyskusja.

Post autor: krut » czw 28 sie, 2014

Cena całkiem przyzwoita za taki sprzęt:)

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Warsztaty, serwisów i dilerzy CFek - dyskusja.

Post autor: oolsztyniak » czw 28 sie, 2014

Wojtek_Szczecin pisze: a gad w serwisie i rachunek na ponad 2k , k..... nie mam siły już trochę do tego hobby :)
to co Ty tam robisz ? :shock:
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Wojtek_Szczecin
Posty: 103
Rejestracja: śr 05 cze, 2013
Quad:: był chinol a teraz szukam....
Imię: Wojtek

Re: Warsztaty, serwisów i dilerzy CFek - dyskusja.

Post autor: Wojtek_Szczecin » czw 28 sie, 2014

pisałem do Ciebie na pw ostatnio w sprawie mostu, który się wyrwał z ramy (wyszarpał się z ucha) i ok bo to uznali mi na gwarancji. Problem jest taki , że w tym samym momencie okazało się , że jest ukręcona ośka, czego już na gwarancji nie wymienią. Niby ok (eksploatacyjna sprawa) z tym, że ja naprawdę raczej jeżdżę bez szaleństwa. Samo to ,że w grupie mam ksywkę (z racji białego koloru oraz wyplakowania gada) "PAPA MOBILE" :) Nie kłócę się bo być może zrobiłem coś źle ale napęd na 4 używam sporadycznie (bez kitu od grudnia użylem go może z 20 razy) a o blokadzie dyfra już nawet nie wspominam. Tak czy siak 800 zł ośka , ponadto spaliła się wyciągarka , więc koszt nowej to ok 600 zł i zamówiłem jeszcze manetki grzane bo okres już taki idzie to 250 :). Na koniec przy cofaniu trachnąłem w drzewko i tylny rurka zrobiła się w jednym miejscu wklęsła : koszt 300 zł - mógłbym z tym jeździć ale mnie to wkur...... Inna sprawa , że w atv teraz ich nie ma ale gadałem z gościem ,który robił mi bramę w chacie i twierdzi , że da radę zrobić z tym porządek :) I tu się rodzi pewna sprawa bo pytałem bramowca ,czy nie zrobiłby mi bumperów i powiedział, że pogadamy :) , więc od razu do wszystkich forumowiczów mam prośbę (oczywiście w innym wątku bo tu Sławek mnie zaraz zabije ) o propozycję kształtu bumpera. Bo może uda się zrobić autorski projekt :) i mile by było jakby wszyscy cf-kowiecze zaangażowali się w tą sprawę. Z tym , że muszę najpierw mu pokazać o co mi chodzi bo boje się , że gadka na telefon o bumperzez do quada trochę go przerosła :))))) i wtedy dam znać, to może wspólnymi siłami wymyślimy coś efektownego :)

Awatar użytkownika
Supriseme
Posty: 405
Rejestracja: ndz 10 sie, 2014
Quad:: X8, Scrambler 1000xp
Imię: Szymon
Lokalizacja: Lipiany

Re: Warsztaty, serwisów i dilerzy CFek - dyskusja.

Post autor: Supriseme » czw 28 sie, 2014

Wojtek_Szczecin rajd w Lipianach nie był najłatwiejszy ;) 10 miejsce okupione cierpieniem Terralandary :)

Wojtek_Szczecin
Posty: 103
Rejestracja: śr 05 cze, 2013
Quad:: był chinol a teraz szukam....
Imię: Wojtek

Re: Warsztaty, serwisów i dilerzy CFek - dyskusja.

Post autor: Wojtek_Szczecin » czw 28 sie, 2014

Rajd był typowo samochodowy, wiec nawet jak na mnie nie był ekstremalny i tym bardziej trochę czuję niesmak bo to byl moj pierwszy wypad a straty jakies kosmiczne. Myślalem o III rundzie atv w drawsku ale przyznam szczerze, ze troche sie juz boje bo ten wypadzik kosztuje mnie lacznie z przygotowaniem ok 4 k. Niektore wydatki byly jednorazowe typu led itd, . Kurcze, przeciez Slawek i nie tylko tez lataja na qb a uwierz mi ukm do qb to jak niedzielny spacer :), wiec nie wiem z czym bym wrocil po qb. 10 miejsce dlatego, bo ta nieszczesna os sie ukreciła ,wiec musialem wracać a szkoda bo bylem juz na zwirowni a tam byla hurtownia pieczatek :). Za byki przepraszam - pisze z telefonu

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Warsztaty, serwisów i dilerzy CFek - dyskusja.

Post autor: Zmora1966 » czw 28 sie, 2014

no latam :) - panowie..ale ten post był na inny cel ;)
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”