kTóry Quad da rade?

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: kTóry Quad da rade?

Post autor: Zmora1966 » pn 25 sie, 2014

Lukasz...daj już spokój .... to nie post na temat gloryfikacji CFki.

Tak się składa że Jacek (DKfan) i ja wiemy jak użytkujesz Quada i jest to inna forma niż my, czy choćby Adam. DO Twoich celów CFka jest wręcz idealna do rajdów..sam wiem ze ma swoje wady choć jej nie odpuszczam.

A koledze od posta dajmy wybrać Quada jaki chce, jak widzisz w innym poście kolega miał inne oczekiwania i pewnie wybierze CF500
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: kTóry Quad da rade?

Post autor: DKfan » pn 25 sie, 2014

Z tymi kataklizmami po taplaniu się też bym nie przesadzał, sprzęt należy po takiej zabawie gruntownie umyć bo to pozostałości błota działają destrukcyjnie na różne mechanizmy. Miałem jedną jedyną awarię związaną z pływaniem quadem i to awarie w zasadzie zawinioną przeze mnie. Kupiłem na próbę dziadowską wyciągarkę, trzeba jej przyznać , że mocną, miałem ją uszczelnić ale "jakoś nie było czasu" co się na mnie zemściło. Po wariowaniu w rozlewiskach Narwi wyciągarka złapała zwarcie i niewdzięcznie zdechła zabijając akumulator. Gdybym ja uszczelnił jak miałem to zrobić nic by się nie stało. Jedyne straty jakie mam od takiej jazdy to mocno porysowane plastiki na tylnych błotnikach. Zniszczona manszeta czy urwana półoś to już wina ridera który z obłędem w oczach atakował teren. W takim terenie należy często sprawdzać czy coś nie włazi w okolice manszety bo chwila jazdy z jakimś drągiem w jej okolicach na pewno zakończy się rozerwaniem. Półośki czy urwane przeguby to efekt zbyt dużych i ciężkich kół oraz generowania przeciążeń na napędzie.

Pewne konstrukcje też upraszczają eksploatację i serwisowanie np w KQ i BF tylne hamulce zamknięte w kąpieli olejowej. Żadnych problemów z stającymi zaciskami, przedwcześnie zużywającymi się klockami itd. Klocek starcza na 10000km lub więcej o ile używa się odpowiedniego oleju i dba o jego jakość. W BF wymiana uszczelniaczy czy łożysk w wale przedniego mostu to robota na 2h a po wprawieniu się może i na 1h, wał jest na sprężynie i bez problemu można go wyjąć bez ruszania mostu, półosiek itd.

Czasem więc długie doświadczenie producenta na rynku jest również plusem w tym zakresie.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: kTóry Quad da rade?

Post autor: oolsztyniak » pn 25 sie, 2014

Zmora1966 pisze:Lukasz...daj już spokój .... to nie post na temat gloryfikacji CFki.
Wskaż palcem gdzie to zrobiłem.
Bo czytając Twój post ...
Zmora1966 pisze:zaraz, zaraz...ale to nie tak.. ja zauważam wady CFki ale faktycznie wkurza mnie jak ktoś uogólnia że jak china to "beeee" a jak markowy to "super truper".
Nieraz na różnych forach i postach czy choćby na swojej stronie pisze o określonych usterkach lub problemach, spostrzeżeniach jednak nie mogę pisać że moja cfka jest do d... jeśli nie jest. Robię całkiem sporo kilosów, nie jeżdżę tylko po szutrach (o czym choćby Ty miałeś się okazję przekonać) więc trudno żebym mieszał z błotem swoją gadzinę...jak się zacznie piepr.... to będę jeździł po wszystkich :) od producenta i importera zaczynając. Życie jednak pokazuje że większość zgłaszanych na forach problemów z CF 800 to był czynnik ludzki.....
...odniosłem odwrotne wrażenie ... :?
Zmora1966 pisze:Tak się składa że Jacek (DKfan) i ja wiemy jak użytkujesz Quada i jest to inna forma niż my, czy choćby Adam. DO Twoich celów CFka jest wręcz idealna
Cieszę się, że już wszystko o mnie wiecie :oklaski: nic się przed Wami nie ukryje :bezradny:
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: kTóry Quad da rade?

Post autor: Zmora1966 » pn 25 sie, 2014

Wiemy jedno... zawsze musisz mieć ostatnie zdanie :aparat:
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: kTóry Quad da rade?

Post autor: DKfan » pn 25 sie, 2014

I wiemy również, że ostatnio Łukasz przechodzi przez trudny okres bo się zrobił strasznie drażliwy i kłótliwy. Pewnie to starość.....
Łukaszu wróć, wypędź tego demona może trzeba Cię jakaś wodą święcona 40% odkazić.
Uśmiechnij się i nie marudź i przyjmuj nasze uwagi z uśmiechem tak jak my staramy się przyjmować Twoje.
Buziaki J.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: kTóry Quad da rade?

Post autor: oolsztyniak » pn 25 sie, 2014

Zdaje Wam się ;-)
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: kTóry Quad da rade?

Post autor: DKfan » pn 25 sie, 2014

:I love CF MOTO: :I love SUZUKI: Mam nadzieję.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

wuziu
Posty: 19
Rejestracja: czw 26 gru, 2013
Quad:: Grizzly 700
Imię: Remik

Re: kTóry Quad da rade?

Post autor: wuziu » pn 25 sie, 2014

W moim przypadku cf 500 na pewno nie będzie jedyne co mi się widzi to x8 ale na to nie ma funduszy więc odpada:D

Kurcze tak siędzę i męcze ten temat przeliczam i zastanawiam się czy nie było by głupim pomysłem dołożyć i wziąść nowego maxxera 450i ? już można za 24 koła dostać,
Ale taką sumę moge tylko przeznaczyć za nowy sprzęt ;( że tak powiemj reszta na raty:P
Przeglądałęm tematy na temat maxxera i ludzie nie piszą złych rzeczy o tym.
Wiem że to niby tajwan i że zaraz dostane pojechane że sie przy tym upieram :P

Podoba mi się w nim połączenie sportowej z przeprawówką.
Tylko no właśnie ... nie wiem czy to dobry pomysł

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: kTóry Quad da rade?

Post autor: DKfan » pn 25 sie, 2014

Jeździ nieźle, swego czasu miałem możliwość przejechania się takim pojazdem po niezbędnych modyfikacjach. Jeżeli będziesz chciał go używać do przepraw konieczne jest kilka zmian. Opisze to co miał zrobione egzemplarz którym jeździłem.
Opony Big Horn 25, osłona przodu bo seryjnie nic tam nie ma na wysokości błotników i świateł i przeniesienie wlotu powietrza do airboxa bo jest w kretyńskim miejscu.
Wrażenia z jazdy są fajne bo pojazd jest lekki (z tego co pamietam 260-70kg) a na wszelkich górkach i trawersach jest jak karaluch właściciel wyrabiał nim cuda, ale to zaleta relatywnie dużego rozstawu kół. Myślę naciągając można go porównywać do Renegade 500
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

wuziu
Posty: 19
Rejestracja: czw 26 gru, 2013
Quad:: Grizzly 700
Imię: Remik

Re: kTóry Quad da rade?

Post autor: wuziu » pn 25 sie, 2014

Puki co nie topił bym go napewno :D
ale w lesie to by szurał:P
Podobno silniki są ok w tych quadach

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”